خانه داریخانه و خانواده

کفپوش لمینت را با چه روش‌هایی مراقب کرده و تمیز نگه داریم؟

مراقبت از کفپوش لمینت آسان است، چون سطح آن را یک لایه پوشانده است. این یک پوشش نامرئی است که روی ظاهر تزئینی ماده اصلی آن قرار گرفته و از آن در مقابل لکه، آسیب و نفوذ مایعات محافظت می‌کند. به همین دلیل، بیشتر خرابکاری‌ها را می‌توان به‌ راحتی تمیز کرد و نگه‌داری منظم آن شامل مراقبت از آن سطح محافظتی می‌شود.

روند تمیز کردن منظم کفپوش لمینت

  1. با پاک کردن یا جارو کشیدن سطح برای برطرف کردن کامل هرگونه کثیفی یا آشغال‌های باقی‌ مانده شروع کنید. این کاری است که باید به‌ طور منظم جهت نگهداری از لایه پوشاننده، انجام شود.
  2. از یک تمیز کننده کفپوش لمینت مناسب برای بخش کوچکی از کف به‌ صورت مستقیم استفاده کنید. تنها ریختن چند قطره کافی است. اگر یک تمیز کننده کفپوش لمینت ویژه برای این کار ندارید، می‌توانید از مایع ظرف‌ شویی نیز استفاده کنید.
  3. زمین‌ شوی خود را درون سطلی از آب تمیز قرار دهید و آن را به‌ آرامی مرطوب کنید. سپس زمین‌ شوی که به‌ آرامی مرطوب شده را از آن بیرون بکشید. آب زیاد می‌تواند باعث آسیب‌ رسانی به کفپوش لمینت حین تمیز کردن بشود.
  4. زمین‌ شوی خود را در جایی که ماده تمیز کننده را ریخته‌اید حرکت دهید و مطمئن شوید که تمام سطح آن با این جابه‌جایی زمین‌ شوی پاک می‌شود. استفاده از یک زمین‌ شوی با کیفیت خوب و جنس ریزالیاف ضخیم با دسته قابل جابه‌جایی اهمیت بسیاری دارد.
  5. زمانی که اولین بخش از کفپوش کارش تمام شد، زمین‌ شوی را به کمک آب تمیز بشویید و سپس آن را مجدداً با آب مرطوب کنید. سپس یک مقدار دیگر تمیز کننده در بخش دیگری از کف بریزید و این کار را ادامه دهید.
  6. زمانی که این کار را انجام می‌دهید اطمینان حاصل کنید که آب روی سطح کفپوش لمینت جمع نشود. اگر در نقطه‌ای آب به این شکل جمع شد، سعی کنید با حوله‌ای تمیز آن را سریعاً پاک کنید.
از مواد تمیز کننده مانند، صابون روغنی، تمیز کننده‌های حاوی محلول آمونیاک، تمیز کننده‌های کفپوش‌های چوبی، برای یک کفپوش لمینت استفاده نکنید.

 

جایگزین طبیعی برای تمیز کردن کفپوش لمینت

برای تمیز کردن کفپوش لمینت با یک تمیز کننده طبیعی می‌توانید سرکه سفید، آب و الکل صنعتی را با هم مخلوط‌ کنید و از آن استفاده کنید. سرکه یک تمیز کننده قدرتمند طبیعی است و الکل صنعتی هم به آن کمک می‌کند تا سریع‌تر این محلول پس از اثر کردن، تبخیر شود.

پاک کردن لکه از کفپوش لمینت

لکه‌های روغنی: روی لکه روغنی به جای مانده، یک تکه قالب یخ بگذارید تا سفت شود. سپس از یک قاشق پلاستیکی یا چاقوی کره‌ خوری برای برداشتن آن لکه سفت شده استفاده کنید. وقتی برداشته شد، از یک تمیز کننده شیشه و پنجره برای اسپری زدن آن قسمت استفاده کنید تا اثر لکه از بین برود.

رد مداد شمعی: یک تکه لباس نرم و تمیز را بردارید و آن را با تربانتین یا الکل سفید بی‌بو، مرطوب کنید. سپس از آن تکه پارچه برای پاک کردن رنگ مداد شمعی استفاده کنید. اگر لازم است، از یک یا چند پارچه دیگر برای تمیز کردن کامل آن قسمت استفاده کنید که مجبور نشوید با همان تکه کار را ادامه دهید و اثرش به اطراف پخش شود.

لکه‌های خون: برای برداشتن خون از کف لمینت، لکه را با تمیز کننده شیشه و پنجره اسپری بزنید و سپس آن را با تکه لباس نخی پاک کنید.

لکه‌های جوهر: یک تکه پارچه مرطوب گرم و مقدار خیلی کمی از مایع ظرف‌ شویی می‌تواند برای از بین بردن بیشتر لکه‌های جوهر از سطح یک کفپوش لمینتی کافی باشد.

آدامس: از یک چاقوی پلاستیکی یا چنگال برای برداشتن بخش بیشتری از آدامس و یک بسته یخ برای منجمد کردن باقی‌ مانده آن برای برداشتن آسان‌تر استفاده کنید. سپس باقی آن را با استفاده از یک تکه پارچه فرو شده در الکل سفید تمیز کنید.

مطالب مرتبط
منبع
thespruce
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن