پیشرفت شخصیپیشرفت کن

تسلیم نشوید ؛ پاداش تلاش آدم های خوب از بین نمی رود

هیچ وقت بازنده نیستی

امروزه در دنیای مدرن شاید خیلی از افراد این تفکر را داشته باشند که مهم‌ترین فاکتورها برای  رسیدن به اهداف مهم در زندگی استعداد و هوش و علاقه و عشق و یا خیلی چیز‌های دیگر باشند. اما تسلیم نشوید، علت موفقیت آن‌ها فاکتورهای دیگری است. اما اگر سرگذشت تمام افراد موفق را بخوانیم به این نکته می‌رسیم که مهم‎‌ترین فاکتور در موفقیت آن‌ها این بوده است که هرگز تسلیم نشده‌اند و تلاش کرده‌اند. در این نوشته با گفتن نکاتی به شما کمک می‌کنیم که هرگز تسلیم نشوید.


پادکست این مطلب را اینجا گوش کنید


پاداش تلاش آدم های خوب

همیشه در زندگی نقطه‌های شکست و یا سختی‌هایی وجود دارد. اما بعد از تسلیم نشدن و ادامه دادن نقطه‌های موفقیت و سربالایی هم فرا می‌رسند. در زمانی زندگی‌ام در شرایط خیلی سختی بود. اما من همهٔ کارهایی که برای موفقیت لازم بود را انجام دادم. واقعیت این است که همیشه بعد از شکست و اشتباه، موفقیت و نقطهٔ سربالایی وجود دارد. دقیقاً در نقطه و لحظه‌ای که می‌خواهید تسلیم شوید و رها کنید، باید ادامه دهید چون همان لحظه شروع موفقیت شماست.

شما به احتمال زیاد با خود بگویید که من نمی‌توانم ادامه دهم و به این فکر کنید که سرنوشت هم برخلاف میل شما حرکت می‌کند. اصلاً نمی‌دانید چرا به این نقطه سخت در زندگی خود رسیده‌اید. در این نقطه از زندگی شما هیچ انگیزه‌ای ندارید و وقتی صبح از خواب بیدار می‌شوید احساس بی ارزشی و پوچی می‌کنید. احساس می‌کنید هیچ چیزی ارزش جنگیدن ندارد و همه چیز تمام شده است. شاید اصلاً در زمان بیدار شدن به خود بگویید امروز و آینده چه معنی دارد و چه ارزشی دارد. این شرایط خوب است و در واقع مهم‌ترین نقطهٔ زندگی شماست. شاید از این جمله تعجب کنید. من نمی‌خواهم به شما امید واهی و یا وعده پوچ بدهم. مهم‌ترین حرف من این است با وجود این شرایط ادامه دهید. حتی اگر احساس می‌کنید نمی‌توانید و یا با خود فکر می‌کنید توانایی ادامه دادن ندارید، باز هم تسلیم نشوید و فقط ادامه دهید.

“واقعیت این است که همیشه بعد از شکست و اشتباه ، موفقیت و نقطهٔ سربالایی وجود دارد. دقیقاً در نقطه و لحظه‌ای که می‌خواهید تسلیم شوید و رها کنید، باید ادامه دهید چون همان لحظه شروع موفقیت شماست”

 مردم خوب پاداش می‌گیرند

مطمئن باشید زمانی که شما تلاش کنید بهترین خود باشید و تمام تلاش خود را برای بهتر شدن انجام دهید زندگی شما تغییر خواهد کرد و موفق خواهید شد. همه کمک‌هایی که برای دیگر افراد انجام داده‌اید، به کمک شما خواهند آمد. کسی به شما فرصتی می‌دهد و به شما اعتقاد پیدا خواهد کرد. فرصتی از جایی به شما خواهد رسید که هرگز انتظار نداشته‌اید. پاداش همیشه برای کسانی خواهد آمد که آن‌را قبلاً بدست آورده‌اند و در واقع به دیگران این پاداش را داده‌اند. اما چگونه پاداش‌ها را به دست آورید؟ با مهربانی و فروتن بودن و خشنودی بیشتر می‌توانید این پاداش را به دیگران بدهید. پاداش‌هایی که شما می‌توانید به دیگران هدیه کنید تا خودتان بتوانید پاداش بدست آورید:

  • کمک به افرادی که هیچ چیز ندارند
  • لبخند زدن به تعداد زیادی از مردم تا جایی که توانش را دارید
  • پاسخ به پیام‌ها در رسانه‌های اجتماعی و کمک به مردم بدون انتظار دریافت پاداش از آن‌ها
  • از طریق کتاب‌ها و وبلاگ‌ها مثبت باقی بمانید
  • مانند زمستان که به امید آمدن تابستان و روزهای بهتر صبر می‌کند شما هم برای بهتر شدن زندگی خود صبور باشید

تسلیم نشوید

بسیاری از مردم می گویند “این کارها خیلی آسان به نظر می‌رسند، اما عمل به این موارد خیلی سخت‌تر از چیزی هست که فکر می‌کنید.”

 چگونه شانس من تغییر کرد؟

من طبق فرمولی که در بالا قرار دادم عمل کردم و این باعث شد در این هفته شانسم تغییر کند. به طور ناگهانی، فرصت‌های متعددی برای انجام کارهایی که دوست دارم و به خاطر آن پول درمی‌آورم اتفاق افتاد و من آن‌ها را انجام دادم و از طرفی هم توانستم روی وبلاگم تمرکز کنم. پیامی که باعث شد با تمام این فرصت‌ها روبه‌رو شوم شبیه این بود:

“با تشکر از شما برای به اشتراک گذاشتن داستان خود و داشتن جرأت برای انجام این کار. این داستان شما به من الهام بخشید و از آن قدردانی می‌کنم. به همین خاطر من می‌خواهم از طریق چت به شما به صورت رایگان در مورد فرصت X ‌ توضیح دهم؟ “

سپس من دو ایمیل دیگر از شبکه‌های تلویزیونی دریافت کردم که مایل بودند برخی از نمایش‌ها و داستان‌های مربوط به خودشان را که الهام بخش بوند منتشر کنند. شانس شما تغییر خواهد کرد و فرصت‌هایی برای شما فراهم خواهد شد. اگر شما در حال رفتن هستید، هرگز تسلیم نشوید و ادامه دهید و همچنان یک شخص خوب باقی بمانید. این یک راه طولانی برای رسیدن به مهمترین اهداف  شخصی شماست، اما به شرط این که در این مسیر باقی بمانید، متمرکز شوید و مطمئن باشید تبدیل به شخصیتی خواهید شد که باعث افتخار شما می‌شود و به بودن او افتخار خواهید کرد.

ادامه دهید و تسلیم نشوید

بنابراین، اگر شما هم احساس هفته قبل من را دارید که، احساس می‌کردم همه چیز تمام شده است و داشتم تسلیم می‌شدم ولی ادامه دادم، تسلیم نشوید و ادامه دهید. باور من این هست که اگر ادامه دهید و اجازه ندهید افکار منفی در ذهن شما رخنه کنند، می‌توانید به آنچه دنبال می‌کنید و هدف شماست برسید. من می دانم که سخت است اما این نباید به عنوان یک بهانه برای تسلیم شدن باشد.

اگر واقعاً اهداف شما برای شما مهم باشد مطمئنم دلایل و انگیزه‌ای برای غلبه بر این سختی‌ها پیدا کنید. تلاش کنید تا دیدگاه خود را تغییر دهید. به شرایط فعلی خود نگاه کنید و ببینید در چه شرایطی هستید و چه جایگاهی می‌توانید به دست آورید. همهٔ ما می‌توانیم رهبران موفقی باشیم و به اهداف خود برسیم. از رؤیاپردازی نترسید و بزرگ فکر کنید و اهداف بزرگ در سر داشته باشید. به مأموریت خود در زندگی فکر کنید و نگذارید موانعی که در مسیر موفقیت وجود دارند اشتیاق شما را از بین ببرند، هرگز به تسلیم شدن فکر نکنید

مطالب مرتبط
منبع
addicted2success
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

بستن
بستن