تغذیهسلامت باش

۱۰ آبمیوه ایمن و تقویت کننده برای زمانی که شما بیمار هستید (قسمت اول)

آبمیوه های وجود دارد که میتوان شمارا تقویت کند، سیستم ایمنی بدن شما دائماً فعال است، باید بدانید که سلول‌های ایمنی بدن شما برای شخص شما فعالیت می‌کنند و کار دیگری انجام نمی‌دهند. این مکانیسم به این معنی است که سیستم ایمنی بدن نیاز به دوز لازم از انواع ویتامین‌ها و مواد معدنی برای حفظ انرژی خود دارد.

آبمیوه

دستورالعمل‌های زیر با مواد مغذی ضروری برای سلامت روزمره یا برای مبارزه با سرماخوردگی و آنفولانزا تهیه شده است تا مواد مغذی تقویت کننده سیستم ایمنی بدن را در هر کدام از آبمیوه‌ ها بیاموزید و بتوانید هر صبح خود را با تقویت و طراوت و دفاع طبیعی از بدن خود شروع کنید.

سیب، هویج و پرتقال

هویج، سیب و پرتقال ترکیبی برنده برای کمک به بدن شما از طریق سیستم دفاعی برای محافظت و مبارزه با عفونت‌هاست. طعم معجزه‌آسای آن برای درخشان شدن صبح شما بسیار عالی ست. استفاده از سیب سبز در این ترکیب شیرینی هویج و پرتقال را کاهش می‌دهد. مواد مغذی قابل توجه در این معجون شامل ویتامین‌های A، B6 و C، پتاسیم و اسیدفولیک هستند.

نارنجی و گریپ‌فروت

ویتامین C دارای خواص آنتی اکسیدانی و دیگر خواص بسیار مفید است که می‌تواند سلول‌های بدن شما را از مواد مغذی که به بدنتان آسیب می‌رساند، محافظت کند. کمبود ویتامین C می‌تواند سبب تأخیر در بهبود زخم‌ها، ناتوانی در مبارزه با عفونت‌ها و کاهش پاسخ ایمنی بدن شود. خوشبختانه این انفجار مرکبات توسط به‌کارگیری چند دانه فلفل سیاه در ترکیب این نوشیدنی معجزه‌گر می‌تواند مقداری بیش از حد کافی توصیه شده در مصرف روزانه ویتامین C بدن شما را به خوبی تأمین کند، مواد مغذی قابل توجه شامل ویتامین A، B6 و C، اسیدفولیک و عنصر روی هستند.

آب گوجه‌فرنگی خانگی

بهترین راه برای اطمینان از این است که آب گوجه‌فرنگی تازه و بدون ترکیبات اضافی می‌خورید این است که خودتان آن را تهیه و ترکیب کنید. بهترین قسمت این آبمیوه چیست؟ بدون نیاز به آب میوه گیری و یا مخلوط‌کن تهیه می‌شود، اگرچه لازم است آن‌ها را له کنید و قطعات له شده همراه با آبمیوه را از یک آبکش یا الک تحت فشار عبور دهید تا آبمیوه کاملاً صاف و یکدست داشته باشید. گوجه‌فرنگی غنی از فولات است که به کاهش خطر ابتلا به عفونت کمک می‌کند. مواد مغذی قابل توجه در این آبمیوه شامل ویتامین A و C، آهن و فولات هستند.

کلم، گوجه‌فرنگی و کرفس

کلم پیچ به یک جزء اصلی برای بسیاری از آب‌ میوه‌ های سبز استفاده می‌شود، به جای طعم و مزه کلم پیچ، این دستور غذایی را با استفاده از گوجه‌فرنگی و آب کرفس و ترب کوهی تهیه کنید، در این دستور غذایی با دریافت بیش از اندازه کافی ویتامین A می‌توانید از مزایای ضد التهاب آن بهره‌مند شوید. با نوشیدن این مخلوط یک روز عالی برای تمرکز حواس خود و بیدار ماندن همراه با شادابی را تجربه می‌کنید. مواد مغذی قابل توجه آر این تریب شامل ویتامین A و C، منیزیم، پتاسیم، آهن و اسیدهای چرب هستند.

مطالب مرتبط
منبع
healthline
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن