خانه داریخانه و خانواده

رنگ مناسب برای منزل و نکاتی برای انتخاب نقاشی دیوارها

همه ما گاهی دوست داریم رنگ دیوارهای خانه‌مان را تغییر دهیم ولی اغلب دچار تکرار و یکنواختی می‌شویم، چرا که از ریسک کردن می‌ترسیم و یا اینکه به طرز ناشیانه‌ای رنگی نامناسب را انتخاب می‌کنیم. در اینجا راه‌کارهای مناسبی برای انتخاب رنگ‌به شما پیشنهاد می‌دهیم.

انتخاب رنگ‌های مناسب

زمانی که با رنگ‌هایی مورد علاقه خود شروع می‌کنید، از محدود شدن به یک سبک دکوراسیون خاص در امان می‌مانید. از رنگ‌های مورد علاقه خود به عنوان رنگ پایه استفاده کنید، می‌توان از این رنگ برای ایجاد طرح رنگی استفاده کرد. رنگ‌های مورد علاقه‌تان می‌تواند الهام بخش عالی برای پالت رنگی جدید باشند.

رنگ نقاشی الهام بخش

مجلات و کاتالوگ‌ها و اینترنت و شبکه‌های اجتماعی الهام بخش هستند. سایت‌های شرکت رنگ‌ آمیزی نیز راه‌هایی برای استفاده از رنگ‌ها را نشان دهند. بنابراین شما می‌توانید از آنها کمک بگیرید.

ایجاد طرح رنگی از تئوری رنگ

از ابزارهای رنگی ارزان می‌توانید ایده‌های طرح رنگی سریعی بدست بیاورید. با چرخاندن غلتک، می‌توانید ارتباط رنگ‌ها را ببینید، و اصول اولیه تئوری رنگ را یاد بگیرند. همچنین رنگ‌ آمیزی دقیقاٌ مشابه رنگی که روی غلتک دیده می‌شود در نمی‌آید، می‌توانید سایه‌هایی از این رنگ‌ها را به رنگ‌های مورد علاقه خود بیفزایید.

خلاقیت با رنگ‌های خنثی

می‌توانید پالت رنگ خنثی خود را با خلاقیت با نحوه استفاده درست از رنگ‌ها افزایش دهید. دیوار راه‌ راه در رنگ‌های خنثی سبب تنوع سبک می‌شود، اما اتاق همچنان آرام است. رنگ دیوار خنثی با سقف پاستیلی، یک روش زیرکانه برای اضافه کردن رنگ بدون از بین بردن آرامش فضا است.

رنگ چاپ شده

اگر می‌خواهید یک دیوار مجزا ایجاد کنید، به غالب‌ترین رنگ‌ها در چاپ نگاه کنید. اگر می‌خواهید یک رنگ ظریف‌تر را برای فضای بزرگ‌تر انتخاب کنید، به رنگ‌های موجود در جزئیات کوچک پارچه چاپی دقت کنید.

کسب ایده از اطراف

طرح‌های رنگی الهام گرفته از فضای بیرون به معنای آرامش هستند. از رنگ‌های مورد علاقه خود در همه اوقات روز و شب نمونه گرفته و با پنجره‌های باز و بسته امتحان کنید تا واقعی‌ترین دیدگاه را برای گزینه‌های ممکن به دست آورید.

استفاده از آثار هنری

راز طراح داخلی انتخاب رنگی از درون آثار هنری است. اکثر هنرمندان طرح‌های رنگی خود را در آثارشان خلق می‌کنند. می‌توانید از روش آنها استفاده کنید. همچنین می‌توانید رنگ‌های متداول را از همان اثر هنری انتخاب کنید تا یک طرح رنگی ایجاد کنید.

الهام از رنگ‌های تاریخی

رنگ‌های تاریخی توسط بسیاری از رهبران صنعت رنگ‌ آمیزی پیشنهاد شده است. از این مجموعه‌ها به عنوان الهام بخش سبک دکوراسیون خود استفاده کنید.

سایه روشن‌تر یا تاریک‌تر

قبل از اینکه بسیار سریع انتخاب‌های رنگی خود را کنار بگذارید، سایه روشن‌تر تر یا تیره‌تر از همان رنگ را بررسی کنید. بسیاری از رنگ‌های با سایه‌هایشان خود را نشان می‌دهند.

استفاده از رنگ پس‌ زمینه مناسب

تنها راه دقیق برای فهمیدن اینکه پس‌ زمینه‌ها چگونه ظاهر می‌شوند این است که رنگ‌ها را امتحان کنید. به دلیل انعکاس، دیگر سطوح در اتاق رنگ پس زمینه میتواند، تغییر کند، بنابراین امتحان کردن ضروری است.

انجام کارها قبل از خرید

قبل از رفتن به فروشگاه رنگ برای جمع‌ آوری نمونه‌های کاغذی، الگویی از کاتالوگ‌ها، مجلات و نمونه‌های پارچه را جمع‌ آوری کنید. این کار باعث می‌شود تا شما در انتخاب رنگ‌ها از بین آپشن‌های زیادی که دارید، گیج نشوید.

امتحان رنگ‌ها قبل از انتخاب رنگ

همیشه رنگی که در نظر دارید را امتحان کنید. شما قرار است گالن‌های رنگی را خریداری و ساعت‌ها کار را به خود تحمیل می‌کنید، بنابراین بهتر است ابتدا رنگ‌ها را امتحان کنید.

جاری کردن رنگ در خانه

اگر یک خانه کوچک را دکوراسیون می‌کنید، جاری کردن رنگ در سراسر اتاق می‌تواند فضا را بزرگ‌تر نشان دهد. جریان دادن رنگ‌ها در خانه نیز می‌تواند آرامش را در فضا ایجاد کند. روش شگفت‌انگیز برای استفاده از جریان دادن، انتخاب رنگی خنثی است، البته هر اتاق می‌تواند رنگی مجزا داشته باشد، یا می‌توانید همان رنگ‌ها را در مقادیر مختلف در هر اتاق استفاده کنید.

کمک از مشاور

اگر یک طرح رنگی جدید می‌خواهید و مطمئن نیستید که چه رنگ داخلی را انتخاب کنید، یک مشاور رنگ‌ آمیزی می‌تواند به شما در مسیر درست کمک کند. مشاور رنگ‌ آمیزی می‌تواند به شما ایده‌های رنگی برای امتحان یا حتی یک پالت رنگ سفارشی برای خانه‌تان ارائه دهد.

استفاده از برنامه‌های رنگ‌ آمیزی

برنامه‌های محبوب رنگ‌ آمیزی به شما این امکان می‌دهد تا رنگی را که در هر کجا می‌بینید تا با دوربین گوشی یا تبلت آن را مطابقت دهید. اگر چه ممکن است دقیق نباشد، این برنامه‌ها می‌توانند رنگ‌های مشابه را پیشنهاد کنند. بهترین برنامه‌ها همچنین می‌توانند پالت‌های رنگی مشابه به رنگ مورد نظر شما را پیشنهاد دهند.

مطالب مرتبط
منبع
thespruce.com
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن