خانه و خانواده

موهای رنگ شده خود را به بهترین شکل محافظت کنید

رنگ مو از مواد شیمیایی صنعتی تهیه میشود، پس هنگامی که مدام از آنها استفاده می‌کنیم باید روش‌هایی برای مراقبت از موهای رنگ شده خود را به کار بگیریم تا دچار ریزش مو نشویم.

شروع ریزش مو

ریزش موها در اکثر مواقع خارج از انتظار شماست، حالا اگر می‌خواهید موهای خوبی داشته باشید به توصیه‌های من گوش بدهید. اگر قبلا موهایتان را رنگ کردید باید بدانید که کرم رنگ مو با آن رنگی که مد نظر دارید فرق دارد و در واقع همان رنگی است که موهای شما را می‌سوزاند(رنگ بلوند بنفش رنگ است رنگ‌های قهوه‌ای مشکی هستندو…). اولین بار که موهایم را رنگ کردم با همکاری یکی از دوستانم این کار را انجام دادم، دو دقیقه بعد از این که رنگ را به کل سرم پخش کردم به سمت دوستم رفتم اما او ترسید و به خاطر همین به سرعت به حمام رفتم و بعد از خشک کردن موهایم جلوی اینه رفتم و شگفت زده شدم. موهای من رنگ قرمز شده بود و من ترسیدم که به مادرم باید چه جوابی بدهم. من مطمئن بودم که او وقتی موهایم را که رنگ قهوه‌ای افتضاحی شد ببیند حتما من را به آرایشگاه می‌برد تا بتواند از طریق هایلایت کمی موهایم را به رنگ بلوند نزدیک کند.

درس‌ها را یاد بگیرید و با دقت انجام دهید

داستان ریزش مو به خاطر موهای رنگ شده به اندازه کافی ترسناک است تا مردم از خریدن رنگ مو خودداری کنند اما بهتر است بدانید من معتاد شدم تا موهایم را به رنگ‌های مختلفی در بیارم از جمله رنگ‌هایی که انجام دادم صورتی، آبی، زرد،قهوه‌ای، رنگین‌کمانی و خیلی رنگ‌های دیگر….

متن بالا ممکن است به شما نشان دهد که من اصلا به موهایم توجه نمی‌کنم ولی بدانید که این دقیقا برعکس است و من خیلی هم موهایم را دوست دارم در اینجا به شما روش‌هایی را یاد می‌دهم تا از طریق آن بتوانید با کمترین خطر موهایتان را رنگ کنید بهتر است برای اینکه رنگ موهای شما به رنگی که در ذهن دارید تبدیل شود به سالن حرفه‌ای بروید که بتواند به شما در این مسیر کمک کند. اگر اولین بار است که موهایتان را رنگ میزنید بهتر است تمام شرایط را در نظر بگیرید تا بعد از رنگ مو از آن لذت ببرید.

  •  ایده خوبی است که از کسانی که قبلا موهایشان را رنگ کرده‌اند و به آن‌ها اعتماد دارید هر سوالی دارید بپرسید و از او بخواهیداگر نکته ای هست که باید بدانید را به شما بگوید
  • در بیرون میلیون ها رنگ وجود دارد پس بهتر است آن رنگی را انتخاب کنید که از همه بهتر است و شما را خوشحال می‌کند.
  • رنگ مناسبی را انتخاب کنید این خیلی مهم است چون در غیر این صورت از این کار پشیمان می شوید. وقتی در نظر دارید موهایتان را رنگ دیگری بزنید به رنگ موی فعلی خود نگاه کنید و تحقیق کنید که چه رنگ‌هایی را می‌توانید بر روی این رنگ استفاده کنید. اگر موهای تیره‌ای دارید بهتر است از رنگ های بلوند استفاده نکنید چون حتی اگر از هایلایت‌ها استفاده کنید موهایتان به رنگ نارنجی در می‌آید و در کل یکی از سخت‌ترین رنگ ها برای موهای تیره است.
  • حتما قبل از استفاده دفترچه رنگ مورد نظر را بخوانید قبل از اینکه با کاری نادرست موهای خود را از بین ببرید.
  • به زمان توجه کنید. اگر به دنبال رنگ خاصی هستید باید طبق دستورالعمل پیش بروید.
  • اگر دوست دارید رنگ های عجیب غریب را تجربه کنید بهتر است تا قبل از اینکه کارمند شوید و یا در زمان دانشجویی آن‌ها را انجام دهید.
  • حتما قبل از اینکه آن رنگ مو را برای سرتان استفاده کنید قسمتی از موهایتان را به عنوان تست رنگ کنید چون اگر عجله کنید ممکن است به موهایتان ضرر زیادی بزنید.
  • تحقیق کنید که چه مقدار زمان برای موهای نازک یا ضخیم لازم است تا رنگ موی مورد نظر بر موهای شما به‌خوبی بنشیند.
  • سرتان را کاملا بشورید و اصلا عجله نکنید چون با عجله کردن مواد شیمیایی بر روی موهایتان باقی می‌ماند و یا حتی ممکن است لباس هایتان را هم رنگ کند.
  • موهای خود را هر چند مدت چک کنید تا اگر مشکلی پیدا کردید آن‌را پیگیری کنید این کار باعث می‌شود تا رنگ مو به سرتان زیاد آسیب وارد نکند.
مطالب مرتبط
منبع
gentwenty
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن