پیشرفت شخصیپیشرفت کن

چگونه جلوی لحظات بد را بگیریم تا روزمان را خراب نکند

گاهی لحظات بد در زندگی همه اتفاق می‌افتند و منجر به ناراحتی و تخلیه انرژی ما می‌شوند، این تخلیه انرژی موضوع باعث می‌شود تا از روزی که در پیش داریم جدا شویم که نتیجه آن این می‌شود که درست کار نکنیم، حواسمان پرت باشد و چنین مسائلی رخ دهد و قبل از اینکه بدانید، تمام روزتان خراب می‌شود.

اما مهم است که به یاد داشته باشید که لحظات بد نباید منجر به یک روز بد شود. اگر بدانید که وقتی لحظات بد اتفاق می‌افتند باید چه کار کنید، آن‌وقت می‌توانید وضعیت را تحت کنترل بگیرید و روزتان را بهتر کنید.

«هیچ‌کس واقعاً زندگی بدی ندارد. حتی یک روز بد هم ندارد. تنها لحظات بد است که فرد ممکن است تجربه کند» – رجینا برت

بدانید چه اتفاقی دارد می‌افتد و آن را متوقف سازید

مهم‌ترین کاری که بعد از لحظات بدی همچون ناامیدی، اتفاقی غیرمنتظره و امثال این اتفاق‌ها باید بکنید این است که به‌سرعت جلویش را بگیرید و بر وضعیت پیش‌ آمده مسلط شوید. کمی مکث کنید و ببینید چه جریانی در سرتان اتفاق می‌افتد. وقتی این‌ چنین اتفاق‌هایی رخ می‌دهند، ما اغلب به خودمان چنین چیزهایی میگوییم «اه، امروز قراره خیلی بد باشه…» یا «امروز روز فوق‌العاده بدی قراره باشه»

این الگوهای فکری و احساسات مرتبط ترس، ناراحتی، خشم، ناامیدی و غیره را بشناسید. با شناختن آن چیزی که در سرتان اتفاق می‌افتد، یا چیزی که میگویید را میتوانید تغییر دهید و به خودتان بقبولانید که یک‌لحظه بد به این معنا نیست که روزتان قرار است بد باشد.

کمی از بیرون به ماجرا نگاه کنید

علی‌رغم هوشی که داریم، افکار آگاهانه‌مان می‌توانند به شکل گسترده‌ای غیرمنطقی باشند. در واقعیت، هیچ‌چیز آن‌قدری که در ظاهر نشان می‌دهند، بد نیستند، پس مهم است که از بیرون به آن‌ها نگاه کنید. وقتی متوجه شدید که چه اتفاقی دارد می‌افتد، از خودتان بپرسید که این افکار منطقی است؟ از خودتان سؤالات زیر را بپرسید تا به خودتان در بیرون آمدن از این افکار کمک کنید:

  • آیا این لحظات بد به این معنی است که قرار است روز بدی داشته باشم؟
  • چه‌کاری می‌توانم بکنم تا این لحظات بد را تغییر دهم؟
  • چه‌کاری می‌توانم بکنم تا روز خوبی داشته باشم؟
به اطرافتان نگاه کنید، به روز پیش رویتان فکر کنید و به خودتان یادآوری کنید که همه‌چیز خوب پیش خواهد رفت.

برای چند لحظه فکر نکنید و چند اقدام مثبت انجام دهید

اکنون چیزهایی میدانید که می‌توانید خودتان را از حال و هوای منفی و ناراحتی خارج کنید. پس حالا وقت آن است که چند اقدام مثبت در جهت بهتر شدن روزتان انجام دهید. گاهی اوقات، این اقدامات شامل کارهایی است که می‌کنید تا اتفاقی که افتاده را بهتر کنید. دیگر اوقات، ممکن است کاری نتوانید برای اتفاقی که افتاده بکنید. با این‌حال، همیشه اقدامات مثبت دیگری وجود دارد که می‌توانید برای متعادل ساختن روزتان و جلوگیری از خراب شدن آن انجام دهید. حتی اگر کاملاً از کاری که می‌خواهید انجام دهید مطمئن نیستید، تصمیمی بگیرید و آن را عملی کنید. این حرکت کردن از جانب شما باعث انگیزه و اعتمادبه‌نفس می‌شود.

مطالب مرتبط
منبع
goalcast
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن