پیشرفت کنموفقیت و انگیزه

مسیر موفقیت؛ نکاتی برای حفظ انگیزه

چیزی که افراد هنگام تسلیم شدن باید در نظر بگیرند این است که شکست هیچ چیزی را حل نمی‌کند. ممکن است برای مدتی شما احساس آرامش کنید اما مسیر موفقیت را رها نموده اید.شما دیگر نیازی به روبرو شدن با چالش‌های مسیر موفقیت خود را ندارید، اما رضایت شما کوتاه‌مدت خواهد ماند. در زیر چند نکته کوتاه اما بسیار مهم در مورد حفظ انگیزه در مسیر رسیدن به اهداف گفته شده است.

حفظ انگیزه در راه موفقیت

آیا شما در حال تلاش برای ترک سیگار، نوشیدن و یا هر نوع عادت بد هستید؟ یا اینکه در حال تلاش برای دستیابی به یک هدف هستید؟ چالش واقعی که در آن لحظه تجربه می‌کنید ضعف خود شما است که نمود خارجی پیدا می‌کند و در شکل فیزیکی ظاهر می‌شود. هنگامی که شما قبول می‌کنید که به اندازه کافی ارزشمند یا خوب نیستید، این ذهنیتی است که شما حفظ می‌کنید و باعث می‌شود شکست بخورید.
در زیر برخی از راهنمایی‌هایی که می‌تواند به شما کمک کند تا حفظ انگیزه کنید و به اهداف خود برسید گفته شده است.

۱٫ شناسایی نقاط ضعف

مهم نیست که چه چالشی روبرو هستیم، مهم این است که مساله ای وجود دارد که شما را به چالش کشیده است. اگر این چالش در مورد شغل است، چرا این کار را انجام نمی‌دهید؟ به لیست شغل مورد نظر خود نگاه کنید و مهارت‌های مورد نیاز آن شغل و معیارهایی که رزومه شما ندارد را پیدا کنید. آیا این موارد لیست شده است، زیرا شما آن مهارت ها را ندارید؟ اگر چنین است، کاری را انجام دهید تا مهارت لازم را به شما بدهد.

 

۲٫ صبور بودن

هیچ کس یک شبه مدیر عامل شرکت نشده است. اگر رویاهای بزرگ دارید، باید کارهای بزرگی انجام دهید تا آنها را تحقق ببخشید. خوبه که برای یافتن بهترین راه برای پیشروی زمان صرف کنید، اما اینکه بخاطر چالش برانگیز بودنش تسلیم شوید، خوب نیست.

۳٫ برای هر پیروزی کوچک به خودتان افتخار کنید

آیا تا به حال متوجه شده‌اید که چگونه یک اشتباه کوچک ممکن است برای چند روز شما را درگیر کند؟ این که آیا شما خود را به عنوان یک شخصیت دراماتیک و دوست داشتنی قبول دارید یا خیر مهم نیست، زیرا گناه و اشتباهی که به خودمان نسبت می‌دهیم بر ما غلبه خواهد کرد. متاسفانه هنگامی که ما به سمت اهدافمان قدم بر می‌داریم، هرگز برای خودمان ارزشی قائل نیستیم.
هنگامی که ما نتوانستیم خودمان را برای پیروزی‌های کوچک نوازش و تشویق کنیم، در حفظ انگیزه خود به مشکل می خوریم و رسیدن به اهداف بزرگ بسیار سخت‌تر می‌شود.

۴٫ اولین نفری نیستید که احساس شکست می‌کنید

هنگامی که ما با انتخاب‌های سخت یا رویدادهای سخت زندگی خود مواجه هستیم، اغلب فراموش می‌کنیم که ما اولین / تنها / و آخرین نفر نیستیم که این احساس را تجربه می‌کنیم. همه با تصمیمات سختی روبرو می‌شویم – تصمیم گیری برای پایان دادن به یک رابطه، تغییر شغل، رفتن به جای دیگری و ترک دوستان. همه ما این احساس را تجربه می‌کنیم.

۵٫ تنها از طریق رفتن مسیر رشد خواهید کرد

ما شخصیت خود را از طریق زمان‌های سخت و چالش‌ها می‌سازیم. جمله قدیمی ” چیزی که من را نمی‌کشد من را قوی‌تر می‌کند” درست است. وقتی با چالشی برخورد کنید، بدون توجه به نتیجه، از آن یاد می‌گیرید. فرصت‌های یادگیری و توسعه شخصی را درک کنید

۶٫ شما انتخاب کرده‌اید

مهم نیست چالشی که با آن روبرو هستید چقدر سخت است، بلکه یکی از مهمترین چیزهایی که می‌توانید تمرکز کنید این است که شما انتخاب کرده‌اید. فقط شما می‌توانید تصمیم بگیرید که چطور چیزی را انجام دهید و اقداماتی را انجام می‌دهید. و حتی فراتر از آن، تنها شما می‌توانید تصمیم بگیرید که چطور مرحله بعدی را انجام می‌دهید.
شما توانایی این را دارید که در مسیر بمانید یا از آن خارج شوید. با انتخاب کردن خود را با انگیزه نگه دارید. موانع را به عنوان درس و رشد در نظر بگیرید. از خود بپرسید، این چالش چه چیزی را به من نشان می‌دهد؟ چه سودی برای من دارد؟

مطالب مرتبط
منبع
lifehack
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن