پیشرفت کنموفقیت و انگیزه

شغل فعلی خود را ترک کنید و کاری را که دوست دارید آغاز کنید (قسمت اول)

مقدار حقوق و دستمزد نمی‌تواند علاقه شما برای انجام کاری که واقعاً به آن علاقه‌مند نیستید را افزایش دهد. بیایید ببینیم چگونه می‌توان شغل‌ خود را ترک و شروع به انجام کار مورد علاقه خود کرد.هر یک از ما یک طرح در سر داریم که مسئولیت‌های خانوادگی، فشار اجتماعی یا افکار ذهنی ما را از آن‌ها دور کرده است. این از ما برده‌ای ساخته که به لذت‌های آنی سرگرم و دل‌خوش باشیم و برنامه‌ها و رؤیاهایمان را نابود کنیم و بی‌خیال شویم. یک راه برای احیای برنامه‌ها و رؤیاها داشتن زندگی شادتر است.

مطمئن شوید واقعاً می‌خواهید برای دنبال کردن علاقه‌تان شغل‌ خود را کنار بگذارید

ممکن است دلایل بسیاری برای ترک شغل‌تان وجود داشته باشد دلایل و نشانه‌هایی را که احساس می‌کنید واقعاً باید از کار خود دست بکشید را لیست کنید. اگر این دلایل به محیط دفتر شما مرتبط نباشند یا هدف نهایی شما این است که مخارج‌تان را از کار خود پرداخت کنید، باید یک کار جدید در همان زمینه پیدا کنید. بهتر است یک مسئول باتجربه باشید تا اینکه یک رؤیا داشته باشید که مال شما نیست.

با شتاب کم شروع کنید و آن را ادامه دهید

پس از بازگشت به خانه کار کنید و محصول یا خدمات خود را به اندازه کافی تولید کنید تا برای ترک کارتان خیال‌تان راحت‌تر باشد. وب‌سایت بسازید، طرح کسب‌وکارتان را بنویسید، محصول خود را طراحی کنید، کالیبراسیون بازاریابی را انجام دهید و هر کاری را که لازم است شروع کنید تا قبل از ترک شغل‌ فعلی‌تان تمام وقت کار خود را شروع کنید. شما همچنین می‌توانید فرصت‌های شغلی نیمه وقت را نیز بررسی کنید اگر شغل‌ فعلی شما انرژی زیادی می‌گیرد. به این ترتیب شما می‌توانید انرژی خود را ذخیره کنید و زمان بیشتری را برای آن حرکت کم شتاب اختصاص دهید. اطمینان حاصل کنید تا زمانی که واقعاً نیازمند کار تمام وقت نیستید، کارتان را ترک نکنید. چراکه درآمد پایین ابتدایی ممکن است علاقه‌تان را نسبت به ریسکی که انجام داده‌اید، کم کند.

برای مخارج خود به اندازه کافی پس انداز داشته باشید

اگر به دنبال علاقه خود هستید، باید صورتحساب ماهانه به هیچ وجه شما را نگران نکند. شما باید هزینه‌های غیر ضروری را کاهش دهید و در زمانی که شغل کنونی خود را دنبال می‌کنید، پس انداز کنید. شما باید جشن‌های آخر هفته و فعالیت‌های اجتماعی را فراموش کنید، مگر اینکه آن‌ها برای شبکه سازی مناسب باشند. بدون هیچ گونه پس انداز، هیچ معنایی ندارد که کار خود را ترک کنید. سرمایه گذاری جدید شما ممکن است فوراً درآمد زا نباشد. یک حساب سپرده یک ایده خوب برای شروع است. هر ماه مبلغ قابل توجهی را به محض اینکه حقوق خود را دریافت کردید کنار بگذارید و آن پول را تا زمانی که کار خود را ترک کنید، فراموش کنید.

اهداف خود را بنویسید

مهم است که دلیل ترک کردن شغل‌ خود را برای شروع یک چالش جدید، مرتب جلوی چشم‌تان ببینید و به خود یادآوری کنید. اهداف خود را بنویسید و آن‌ها را حداقل یک بار در هفته بخوانید. اگر فردی فراموش کاری هستید، تصاویر پس زمینه تلفن همراه خود را هدف‌های‌تان قرار دهید این کار را تا زمانی که به آن‌ها دست پیدا کنید، ادامه دهید. دقت بصری شما را در مسیر نگه می‌دارد. این اهداف، تصویری بزرگ‌تر از آنچه شما در تلاش برای انجام آنچه دوست دارید، به شما ارائه می‌دهد.

به عنوان مثال، اگر شما مایل به طراحی بهترین لباس در کل کشور هستید، آن‌را بنویسید. اگر می‌خواهید به مریخ پرواز کنید، آن‌را نیز بنویسید. اگر واقعاً بخواهید کار خود را برای چیزی ترک کنید، بهتر است هر روز به خود یادآوری کنید. روزانه آن‌را به خودتان نشان دهید.

یک برنامه داشته باشید

برای ۱۲ ماه آینده یک برنامه عملی بنویسید. همانند نوشتن طرح اجرایی دقیق در تقویم است. می‌تواند لیست کاری روزانه، هفتگی یا ماهانه وظایف‌تان برای دستیابی به اهداف شما باشد. اگر این کار را بلد نیستید، آن‌را یاد بگیرید. اطمینان حاصل کنید که می‌دانید قدم بعدی شما چیست و بعد از دو ماه مثل مرغ بی‌سر، بی‌برنامه حرکت نکنید. برنامه زمانی را مرور و پیشرفت خود را دنبال کنید. این کار یک تصویر واضح از عملکرد و نواقص‌تان را به شما می‌دهد. یک برنامه پشتیبان داشته باشید. حتی برنامه ریزان بزرگ و استراتژیست‌ها ممکن است قبل از رسیدن به موفقیت شکست بخورند. برنامه دوم داشته باشید که اگر برنامه اول طبق پیش بینی پیش نرفت، جایگزین کنید.

مشاوره حرفه‌ای بگیرید

در حوزه‌ مورد نظرتان با افراد با تجربه صحبت کنید. به سایت‌های مرتبط بروید و با افراد در صنعت مورد نظر خود ارتباط برقرار کنید. اکثر مردم با مشاوره خوب و تماس‌های خوب به شما کمک می‌کنند. دوره‌های حرفه‌ای را در کالج‌های نیمه وقت بگذرانید. این می‌تواند روابط خوبی برای‌تان ایجاد کند و معلمان می‌توانند برای کمک به درک بیشتر در مورد آن صنعت به شما کمک کنند. آن‌ها به تجزیه و تحلیل برنامه شما کمک می‌کنند و شما را به افراد با نفوذ متصل می‌کنند.

خود را برای استعفا آماده کنید

پس از شناخت پتانسیل خود، به لحاظ ذهنی آماده شوید تا کارتان را ترک کنید و برای حرفه جدید خود آماده شوید. یک یادداشت دوستانه بنویسید و کارفرمای خود را به دشمن‌تان تبدیل نکنید این ارتباطات می‌تواند در آینده بیشتر به شما کمک کند. پل‌ها را پشت سرتان خراب نکنید و یک مکالمه چهره به چهره با رئیس یا مدیر بهتر از ارسال یک ایمیل سورپرایز کننده است. با آن‌ها صادقانه در مورد سرمایه گذاری جدیدتان صحبت کنید و اینکه چرا برای شما مهم است. تا آخرین روز کار کنید. تمام وظایف خود را مانند روزهای عادی دیگر تکمیل کنید. این باعث حفظ احترام و روابط شما خواهد شد.

مطالب مرتبط
منبع
lifehack.org
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن