پیشرفت کنموفقیت و انگیزه

شغل فعلی خود را ترک کنید و کاری را که دوست دارید آغاز کنید (قسمت دوم)

همه ما در طول زندگی خود اهداف، برنامه و نقشه‌هایی داشته‌ایم که به خاطر مسئولیت‌های خانوادگی و یا سایر مشکلات دیگر نتوانسته‌ایم آن‌ها را محقق کنیم. شغل فعلی خود را دوست نداریم و از روی ناچاری آن‌را تحمل می‌کنیم. با ما همراه شوید تا بتوانید ریسک کنید و به آرزوهای خود برسید.

قبلاً مراحل آماده شدن برای استعفا از شغل فعلی شما را عنوان کردیم، حال به ادامه مسیر برای موفقیت در سرمایه گذاری جدید می‌پردازیم.

برای کثیف کردن دست‌های‌تان آماده باشید

به عنوان یک کارآفرین هر کاری که برای ادامه کارتان لازم است را باید انجام دهید. باید تمام وظایف مورد نیاز برای ادامه سرمایه گذاری جدید خود را انجام دهید. باید سرایدار، سرپرست، حسابدار، طراح یا فروشنده باشید. در یک برهه از زمان باید وظایفی را انجام دهید که مورد علاقه شما نیستند. آماده انجام چنین کارهایی باشید.

بدون بار باشید

بدهی نداشته باشید. قبل از شروع، تمام وام‌ها، بدهی‌ها و تعهدات خود را پاک کنید. باید به طور کامل بر فعالیت جدید خود متمرکز شوید و نباید بار دیگری را بر شانه‌های خود قرار دهید. می‌خواهید از آزادی خود برای کار بی‌وقفه لذت ببرید. هر زمان که کاملاً در ریتم توسعه درگیر هستید، به هیچ چیز اجازه ندهید به شما نزدیک شود. مادیات را دور بریزید!

مردد نباشید

خوب است که بهترین و بدترین احتمالات را در سرتان تجزیه و تحلیل کنید، اما به خودتان شک راه ندهید. با اطمینان به جلو بروید. این زندگی، برنامه و قوانین شماست. هیچ چیز و هیچ کس نمی‌تواند شما را از انجام کاری که می‌خواهید متوقف کند. هرچه بیشتر به بقیه توجه کنید، بیشتر انگشتان‌شان به سمت شما نشانه خواهد رفت. اجازه ندهید که آن‌ها بر شما تأثیر بگذارند و در سرتان شک و تردید ایجاد کنند. همان‌طور که ویلیام شکسپیر گفت،

“تردید خائن است و باعث می‌شود چیزهایی که ممکن است در آن‌ها پیروز شویم را با ترس از تلاش از دست بدهیم”.

مواجهه با شکست را یاد بگیرید

بازنده خوب بودن چیز خوبی است! شکست بخورید و یاد بگیرید که اشتباهات خود را تکرار نکنید و با هر شکستی قوی‌تر شوید. طول می‌کشد تا به این مرحله برسید. کلید آن این است که با شکست بی‌انگیزه نشوید. هر چه شکست بیشتر، موفقیت نزدیک‌تر خواهید بود.

سعی کنید در بازار سهام و یا ارز مجازی سرمایه گذاری کنید

این یک راه خوب برای درآمد کمکی است. درحالی‌که مشغول ساختن پروژه رؤیای خود هستید، می‌توانید پول خود را در بازار سهام یا اوراق قرضه سرمایه گذاری کنید و بگذارید تا رشد کند هنگامی که خواب هستید. همان‌طور که وارن بافت مشهور نقل کرد: یک کارگزار سهام خوب را پیدا کنید که تجربه کافی دارد تا پول خود را از دست ندهید. اگر پول زیادی از دست دادید سریع از آن خارج شوید و پول خود را نسوزانید.

“اگر در هنگام خواب هیچ راهی برای کسب درآمد پیدا نکردید، تا وقتی که می‌میرید، باید کار کنید.”

یک برنامه روتین سالم داشته باشید

هنگامی که شما در حال کار بر روی چیزی هستید که واقعاً به آن علاقه‌مند هستید، به راحتی سلامتی خود را فراموش می‌کنید. همیشه یک روتین سالم را به خود یادآوری‌هایی کنید. ورزش! موفق‌ترین افراد روز خود را خیلی زود شروع می‌کنند و حداقل سه بار در هفته ورزش می‌کنند. این به شما کمک می‌کند انرژی و زمان بیشتری را برای کار خود به ارمغان بیاورید. همیشه به یاد داشته باشید که سرمایه گذاری جدید خود را آغاز کرده‌اید تا شادتر باشید. زندگی ناسالم اجازه نمی‌دهد از موفقیت لذت ببرید. به کلاس‌های یوگا بپیوندید یا مدیتیشن را از یوتیوب یاد بگیرید. از نشستن بیش از حد طولانی در یک مکان به مدت بیش از ۱۵ دقیقه اجتناب کنید کمی کشش و استراحت لازم است. پیاده‌روی، به ویژه بالا رفتن از راه پله را تا زمانی که می‌توانید انجام دهید تا دردهای مرتبط با سن و ضعف‌های عضلانی از بین بروند.

از زمان‌های استراحت خود لذت ببرید

اختصاص دادن روزهای تعطیل به خود باعث می‌شود خلاقیت شما بهتر و ذهن از درهم ریختگی پاک شود. به روزهای تعطیل نیاز دارید تا با انرژی بیشتری وظایف خود را انجام دهید. نمی‌توان ۲۴ ساعت در روز را کار کرد. به یاد داشته باشید که اختصاص دادن زمانی برای خود می‌تواند همچون یک سفر کارآفرینانه مؤثر باشد. می‌توانید یک روال را خود برای خود طراحی کنید. زمانی که شما بیش از حد تحت تأثیر تنش‌های کاری قرار گرفته‌اید و نمی‌توانید به درستی فکر کنید، به خود بپردازید. نظم شخصی ممکن است ساده به نظر برسد ولی به زمان احتیاج دارد. زمان خود را برنامه ریزی کنید.

به یاد داشته باشید که چرا شغل خود را ترک کردید

در نهایت، به یاد داشته باشید که چرا شغل خود را ترک کرده‌اید و شروع به انجام آنچه دوست دارید کرده‌اید. روزهای بدی وجود دارند که از تصمیم خود را پشیمان می‌شوید، اما اجازه ندهید که آن‌ها سقوط را به شما تحمیل کنند.

روح شما با آنچه قبلاً انجام می‌دادید خوشحال نبود. سرمایه گذاری جدید شما چیزی است که همیشه می‌خواستید انجام دهید.

هیچ وقت آن‌را فراموش نکن

اگر هیچ چیز درست پیش نرود، شما هنوز هم می‌توانید برای خود شغل پیدا کنید، اما حداقل از پشیمانی مداوم و این سؤال در سرتان “چه می‌شد اگر؟” راحت می‌شوید. بنابراین، اکنون شروع کنید و بدون هیچ گونه پشیمانی زندگی کنید. عمل از فکر مهم‌تر است. از امروز شروع کنید و رؤیای خود را به واقعیت تبدیل کنید. از کوچک شروع کنید و تا بزرگ رشد کنید.

مطالب مرتبط
منبع
lifehack.org
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن