پیشرفت شخصیپیشرفت کن

تشویق بیش از حد و خود شیفتگی برای شما مشکل ایجاد می کند

استفاده از تشویق به‌عنوان شناخت، مفهوم جدیدی نیست. به زمانی که در مدرسه ابتدایی بودید و تعداد برچسب‌های طلایی که برای انجام تکالیفتان می‌گرفتید، فکر کنید. آمادگی کودک‌تان برای داشتن پیشرفت مثبت به موفقیت او بستگی دارد. دائماً مورد تشویق قرار گرفتن می‌تواند اعتیادآور باشد. خطر به‌طور مداوم دوست داشته شدن، باعث می‌شود افراد در جهت یافتن انگیزه‌شان، به روشی مشخص عمل کنند. شما منحصراً در جستجوی انگیزه‌های بیرونی برای رسیدن به نتایج قرار می‌گیرید.

شما، این موضوع را که دیگران افکار، تصاویر و دستاوردهای‌تان را  دوست داشته باشند، دوست دارید. مادامی‌که به‌ شدت مورد تشویق قرار می‌گیرید، افزایش شدید آدرنالین را در مغزتان تجربه می‌کنید. این موضوع باعث ایجاد حس اشتباهی از زیاد دوست داشته شدن را به شما می‌دهد، بیش از آن چیزی که در واقعیت است. افرادی که نتایج کارهایشان را به محیط اطراف یا شرایط نسبت می‌دهند، به‌عنوان کسانی که یک جایگاه بیرونی آن‌ها را کنترل می‌کند، دیده می‌شوند.

خودشیفتگیشما تمایل دارید و معتقدید که قدرت یا تأثیری کمی در شکست یا موفقیتتان دارید. افرادی که نتایج را تحت تأثیر انتخاب‌ها و اقدامات خودشان می‌بینند، تسلط درونی بیشتری دارند. شما برای هر آن چیزی که اتفاق می‌افتد مسئول هستید و در مواجهه با شرایطی که در آن‌ها تغییراتی در حال وقوع است، حالت برگشت‌پذیریِ بیشتری دارید. شما هر کاری را برای رضایت ساده‌ای از دستاوردتان انجام می‌دهید. شما توسط شوقی درونی برای خلق ارزش تحریک شده‌اید، این موضوع می‌تواند در حالی اتفاق بی‌افتد که هیچ‌کس از شما چیزی درخواست نکرده است.

الهام‌ بخش خود باشید

به جای آنکه انتظار داشته باشید دیگری شما را به سمت چیزی تحریک کند، دستاوردها و کارهای خودتان را رقم بزنید. شواهدی برای اینکه چگونه بتوانید به هدف‌های مشخصتان در طول برنامه‌ زمانی مشخص به‌ عنوان راهی برای دستیابی به دستاوردهایتان، برسید، جمع‌آوری کنید. وقتی نیاز به محرک دارید، به خودتان رجوع کنید و ستاره‌ای طلایی به خودتان بدهید.

همه اعتبارات را کنار بیندازید

جشن گرفتن موفقیت دیگری و تشویق گروهی از همسالان‌تان، موجی در محل کارتان ایجاد می‌کند. روش دیگر می‌تواند کمک خواستن از یکی از اعضای گروه‌تان باشد. بدون اینکه متوجه شوید، با احترام گذاشتن به دانش و تجربه دیگری با نشان دادن اینکه به دیگران اعتماد دارید تا کاری را برای‌تان انجام دهند، می‌توانید او را تشویق کنید.

مسئولیت‌پذیری جادو می‌کند

زمان خود را در هدایت خودارزیابی مسئولیت‌پذیری‌تان سرمایه‌گذاری کنید. به خودتان در ارزیابی اینکه تسلط داخلی یا بیرونی روی هر چیزی دارید، رتبه دهید. “من مسئول یادگیری شیوه موفق بودنم هستم، مدیر من باید همه اطلاعاتی که برای انجام کارم لازم دارم، را در اختیارم قرار دهد، رفتار همکارانم مانع عملکرد استثنایی من در نقش خودم نمی‌شوند و تعهد من، محرکی است برای موفقت هایم.”

مسئولیت پذیری

استانداردهای‌تان را ارتقا دهید

نیاز به تشویق دیگران را با تنظیم اهداف و استانداردهای شخصی، از بین ببرید. دستاوردهای شخصی شما، ارزش شما را می‌سازند و شما را به پذیرفتن‌ چالش‌های بیشتر تشویق می‌کنند. رهبران شرکت‌ها توجهشان را به قدرت حرفه‌ای شما و اینکه چه نتایجی به دست می‌آورید، جلب می‌کنند. زمان‌تان را با مربیان به بررسی اینکه چگونه می‌توانید عادت‌های کاری‌تان را بهبود ببخشید، بگذرانید.

تشویق همچون شکر است

پرخوری شما در خوردن شکلات، پیتزای نوتلا و پاستیل بین دندان‌های ارتودنسی شما گیر می‌کند. رسانه‌های اجتماعی نیز مشابه آن است. با هر لایک و ریتوئیت، هر سلفی، اشتراک یا فیلتر، در حال تغذیه بیش‌ازحد مغز شما هستند. سعی کنید هر روز تنها کمی از آن‌را گاز بزنید.

امروزه، اگر بازخوردی که می‌گیرید، بی‌معنی باشد، تشویق شما بسیار کم می‌شود اما به‌ هر حال شما به آن نیاز دارید. شما برای تشویق‌هایی اشتیاق دارید که انرژی کمی از شما بگیرند. بدون هیچ تفکر عمیق یا تلاشی شدید. هر چه این تشویق‌ها بیشتر شود، کمتر آن‌را احساس می‌کنید و هرچه بیشتر به دنبال آن بروید، رضایت خاطر بیشتری خواهید داشت.

از سرزمین ویلی وانکای تشویق فرار کنید

تشویق همیشه چیز بدی نیست. وقتی هر روز برای هر چیز کوچکی در مقابل سیلی از تشویق قرار نمی‌گیرید، وقتی در نهایت با موفقیت کارتان را انجام دهید، برای‌تان ارزش بیشتری پیدا می‌کند. شما سخت‌تر برایش کار می‌کنید و کیفیت آن به‌طوری نمایی افزایش می‌یابد. تشویق به‌دست‌آمده غنی‌تر و رضایت‌ بخش‌تر از تشویقی است که بدون هیچ فکری به‌دست‌آمده است. دو روز از رسانه‌های اجتماعی دور باشید و ببینید چه حسی پیدا می‌کنید. چگونگی استفاده از  زمان خود را مجدداً ارزیابی کنید.

چیزی که می‌خواهید به دست آورید را تعریف کنید

سرمایه‌گذاری در چیزی که می‌خواهید به دست آورید، نیاز شما را برای جستجو برای تصدیق دائمی توسط دیگران می‌کاهد. آن چیزی که مرور کلی آخر سالتان درباره شما خواهد گفت را تعریف کنید، شاید نوشتن ستایشی از خودتان در جهت برجسته‌سازی دستاوردهایتان و تبدیل آن‌ها به اهدافتان بد نباشد. هدف بی‌پروای بزرگ و گسترده‌تان را به مراحلی قابل اجرا تقسیم کنید و روی پیشرفت تمرکز کنید.

دوز های کوچک

چیزی که در دوزهای کوچک برای شما خوب است می‌تواند اگر میزان بیشتری از آن وجود داشته باشد، برای‌تان دقیقاً برعکس عمل کند و بد باشد. هر چیزی نیازمند دوز مناسب خودش است. تشویق بیش‌ازحد می‌تواند به این معنا باشد که آن موضوع استثنایی است. تشویق دائم برای عدم نافرمانی از قوانین سلامت و امنیت به این معناست که نافرمانی از این قوانین برای شما عادی‌تر است. شما نمی‌خواهید رفتار مربوط به‌سلامتی‌تان، یک استثنا شود.

معیار برتری

تشویق کودکان برای مدرسه رفتن و کامل کردن تکالیفشان، شیوه آمادگی ضعیفی برای زندگی در وضعیت برتری واقعی و قطعی است. این اتفاق زمانی می‌افتد که شما حالتی عادی را به معیاری برتر تبدیل می‌کنید.

مطالب مرتبط
منبع
addicted2success
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

بستن
بستن