زیباییسلامت باش

چگونه موهای پرپشت داشته باشیم؟(قسمت اول)

درسته که هیچ راهی برای تغییر بافت فولیکول‌های مو وجود ندارد، اما بسیاری از چیزهایی که مردم می‌توانند انجام دهند باعث می‌شود موهای پرپشت داشته باشند و همینطور باعث کاهش در شکستگی و ریزش مو هم می‌شود. موهای نازک یا کم پشت در اکثر افراد دیده می‌شود. مردان اغلب از ریزش مو در قسمت طاسی سر خود رنج می‌برند، اما چه در مردان و چه زنان موهای کم پشت و نازک وجود دارد.

علت موهای نازک و کم پشت:

  • افزایش سن
  • ژنتیک
  • کمبود مواد مغذی
  • استفاده بیش از
  • حد از محصولات تجاری موی سر-واکنش‌ها یا آلرژی به مواد شیمیایی یا مواد
  • بیماری

مهم نیست که علت آن چه موردی باشد، ما می‌توانیم با استفاده از محصولات روزمره و مدرن، به موهای نازک و کم پشت کمک کنیم تا پرپشت‌تر بشوند.
این روش‌ها نباید جایگزین شرایطی باشند که موجب موهای نازک و کم پشت شدند مانند کمبود تغذیه و یا ریزش مو شود. درمان‌های طبیعی زیر ممکن است به پرپشت شدن موهای نازک کمک کند، بدون توجه به اینکه آیا نیاز به درمان بیشتر است یا خیر.

درمان

انواع مختلفی از روش‌های طبیعی برای پرپشت شدن و کاهش ریزش مو وجود دارد، اما تاثیر آن از فرد به فرد متفاوت است. محصولات مختلف برای افزایش موهای پرپشت‌تر عبارتند از:

تاثیر تخم‌مرغ در موهای پرپشت

تخم‌مرغ دارای پروتئین زیادی است که برای بدن ضروری می‌باشد و با استفاده مداوم از آن می‌تواند باعث تقویت موها نازک و پرپشت شدن آن‌ها شود..
برای استفاده درمانی از تخم‌مرغ:

  • ۱ یا ۲ تخم‌مرغ را شکسته و بر روی پوست سر خود قرار دهید بعد از ۳۰ دقیقه موهای خود را با شامپو بشویید.
  • زده تخم مرغ را با ۱ قاشق روغن زیتون و ۲ قاشق آب مخلوط کنید، سپس مخلوط را به مدت ۱۵ دقیقه و بر روی سر خود قرار دهیدو بعد از ۱۵ دقیقه با آب گرو و شامپو بشویید.
  • استفاده از تخم‌مرغ به طور مداوم برای چند هفته می‌تواند منجر به تقویت مو شود .

تاثیر روغن زیتون در موهای پرپشت

روغن زیتون غنی از امگا ۳ و سایر مواد مغذی است که برای سلامتی، از جمله سلامت مو، ضروری است. هنگامی که به طور مستقیم به پوست و مو زده می‌شود باعث پرپشت شدن موها می‌شود. از فواید دیگر آن کاهش شوره سر و نرم و لطیف شدن مو می‌باشد. برای استفاده از روغن زیتون:روغن را به آرامی بر روی پوست سر ماساژ دهید، ۳۰ تا ۴۰ دقیقه بعد موها را با آب گرم و شامپو بشویید. بعضی افراد عسل را به روغن زیتون اضافه می کنند و بعضی دیگر هم آن را تا صبح بر روی سر خود نگه می‌دارند و سپس به حمام می‌روند.

تاثیر تغذیه مناسب در موهای پرپشت

رژیم غذایی قوی حاوی چربی‌های سالم، پروتئین و مقدار زیادی ویتامین می‌باشد و می‌تواند باعث باعث پرپشت شدن مو شود در حقیقت موی ضعیف و نازک نشان از کمبود مواد مغذی است.
افرادی که موهای نازک دارند بهتر است مواد غذایی زیر را استفاده کنند:
ماهی قزل آلا: که دارای پروتئین و اسید چرب است
تخم‌مرغ: حاوی پروتئین، امگا ۳ و آهن هستند
آجیل: گردو، بادام و سایر آجیل ها که منابع اسیدهای چرب هستند
ماست یونانی: که منبع پروتئین است
لوبیا: لوبیا سبز، سیاه و سفید، پینتو حاوی پروتئین هستند

مطالب مرتبط
منبع
medicalnewstoday
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن