خانه و خانواده

آموزش ساخت اسکراب طبیعی برای لب

لب‌ها بر اثر وضعیت هوا دچار خشکی یا ترک می‌شوند. استفاده از کرم مرطوب کننده و اسکراب می‌تواند در داشتن لب‌های سالم و زیبا کمک کند. در این مقاله قصد داریم شما را با روش‌های ساخت اسکراب طبیعی آشنا کنیم.

 اسکراب شکر و روغن زیتون

مقدار کمی شکر و روغن زیتون را در یک ظرف کوچک مخلوط کنید. مخلوط را بر روی لب قرار دهید و با حرکت دایره‌ای مخلوط را بر روی لب ماساژ دهید. سپس لب‌ها را با آب گرم بشویید و بر روی آنها از مرطوب کننده استفاده کنید.

  • می‌توانید از شکر قهوه‌ای یا سفید استفاده کنید.
  • روغن نارگیل نیز یک گزینه مناسب است.
  • توجه داشته باشید تنها یک دقیقه مخلوط را بر روی لب ماساژ دهید زمان بیشتر می‌تواند در لب‌ها ایجاد درد و تورم کند.

اسکراب نوشابه

مقدار کمی نوشابه گازدار را با آب مخلوط کنید سپس با استفاده از یک دستمال یا یک مسواک قدیمی محلول را بر روی لب‌ها گذاشته و با حرکت دایره بر روی لب‌ها بکشید. در انتها لب‌ها را با آب گرم شستشو دهید و از کرم مرطوب کننده بر روی لب استفاده نمایید.

اسکراب عسل و شکر

برای ساخت این اسکراب یک سوم عسل را با دو سوم شکر مخلوط کنید و با حرکت دایره بر روی لب‌ها ماساژ دهید. سپس لب‌ها را سشتشو دهید و از کرم مرطوب کننده استفاده کنید. بهتر است از ماساژ این اسکراب در شب خودداری کنید؛ و تنها این اسکراب را به مدت ۲ تا ۳ دقیقه بر روی لب قرار دهید.

استفاده از مسواک

با استفاده از یک مسواک قدیمی که دارای برس نرم باشد مقدار روغن معطر مانند روغن زیتون را بر روی لب با حرکت دایره‌ای ماساژ دهید. در انتها نیازی به پاک کردن روغن از روی لب‌ها نیست. تنها مسواک را بشویید و برای نوبت بعدی تمیز نگهداری کنید.

ماسک آبلیمو

یک قاشق غذاخوری آبلیمو را با یک قاشق غذاخوری روغن کرچک یا گلیسیرین مخلوط کنید و به مدت یک ساعت یا بیشتر به مخلوط اجازه دهید استراحت کند سپس مخلوط را به آرامی بر روی لب‌ها قرار دهید. این ماسک برای رفع خشکی لب عالی است.

لایه بردار با بلغور جو دوسر

بافت بلغور جو دوسر یک لایه بردار طبیعی و مؤثر است. مقدار ۲ قاشق غذاخوری بلغور جو دوسر را با ۳ قاشق غذاخوری آب گرم یا شیر مخلوط کنید. سپس مخلوط را با حرکت دایره‌ای بر روی لب‌ها قرار دهید بعد از یک تا دو دقیقه لب‌ها را بشویید.

گلبرگ رز

برای داشتن لب‌های با طراوت کافی است چند گلبرگ رز را بر روی لب‌ها قرار دهید. بهتر است گلبرگ‌ها را سه ساعت در شیر بخوابانید و از آنها یک خمیر درست کنید. خمیر درست شده را به صورت یک لایه نازک بر روی لب‌ها قرار دهید. می‌توان از این خمیر به عنوان یک مرطوب کننده بر روی پوست‌های حساس استفاده نمود.

استفاده از اسکراب‌های آماده

اسکراب مخصوص لب در بازار وجود دارد اما این اسکراب‌ها به دلیل داشتن مواد شیمیای مناسب نیستند. اگر لب‌های شما بسیار ضخیم شده است و نیاز به اسکراب قوی‌تری دارید. بهتر است اسکراب‌های آماده را با محصولات طبیعی مانند روغن‌های مناسب مخلوط کرده و مخلوط درست شده را استفاده نمایید.

مطالب مرتبط
منبع
wikihow
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن