زیباییسلامت باش

چگونه در خانه موهای خود را رنگ کنیم؟ (ویدئو آموزشی)

برای داشتن موهای رنگ شده لازم نیست به سالن‌های آرایش رفته یا زیاد هزینه کنید. در این مقاله روش خانگی رنگ کردن موها را آموزش می‌دهیم. تا بتوانید این کار را به راحتی انجام دهید.

بخش اول|آماده شدن

آماده کردن مو: موهای خود را ۲۴ تا ۴۸ ساعت قبل از رنگ کردن بشویید. پاک کردن چربی‌های مو کمک می‌کند رنگ، راحت‌تر بر روی مو قرار گیرد. بعد از شستن موها از روغن‌ها و کرم‌های مو استفاده نکنید تا رنگ برای مدت زمان طولانی‌تری بر روی موها قرار بگیرد. قبل از رنگ کردن مو، موها را کاملا خشک کنید.

انتخاب رنگ: در این مرحله باید در بین هزاران رنگ موی که وجود دارد یکی را انتخاب نمایید. انتخاب رنگ می‌تواند کار سختی باشد. بهتر است رنگ مو را دو یا سه درجه روشن تر یا تیره تر از رنگ طبیعی موهای خود انتخاب کنید. برای داشتن رنگ موی کاملا متفاوت بهتر است ابتدا موها را به شکل موقت رنگ کنید. رنگ موهای موقت مانند گچ مو بهترین گزینه هستند زیرا این رنگ‌ها با یک یا دو بار شستن مو کاملا از بین می‌روند.

توجه: برای رنگ کردن مو، شما باید دستکش، حوله و کلاه رنگ تهیه کنید، زیرا هنگام رنگ کردن مو به آنها احتیاج دارید.

محافظت از لکه‌های رنگی: پیراهن تن خود و فرش مکانی که قرار است در آنجا کار رنگ مو را انجام دهید کاملا بپوشانید. توجه داشته باشید که ممکن است لک‌های رنگ هرگز پاک نشود. روزنامه و یا حوله کاغذی گزینه‌های مناسبی هستند.

حفاظت از گوش و گردن: قبل از شروع کار گوش و گردن را با وازلین پوشش دهید. همچنین پیشانی را تا ریشه موهای سر از وازلین بمالید. این کار کمک می‌کند تا با رسیدن رنگ به این نقاط، لکه‌ای از رنگ باقی نماند.

مخلوط کردن رنگ مو: مواد تشکیل دهنده رنگ مو را با توجه به دستور العمل گفته شده بر روی جعبه رنگ درون یک ظرف کوچک پلاستیکی بریزید و مواد را به خوبی با هم ترکیب نمایید.

 بخش دوم|رنگ کردن مو

برای راحتی کار رنگ کردن مو را به چند مرحله تقسیم کنید، این مراحل در زیر آمده است.

ابتدا یک شانه برداشته و موها را شانه بزنید. سپس موهای سر را به چهار دسته مساوی تقسیم کنید. هر دسته را به شکل جدا گانه رنگ کنید.

برای بهتر شدن رنگ مو می‌توان از قلم مو استفاده کنید. اما استفاده از قلم مو می‌تواند برای برخی از دشوار باشد بنابراین، می‌توان از تیوپ‌های پلاستیکی مخصوص رنگ استفاده نمود. روش کار به گونه‌ای است که مواد را بعد از مخلوط کردن درون تیوپ ریخته و با فشار دادن آن رنگ را به آرامی بر روی موهای خود قرار دهید. برای اولین بار بهتر است ابتدا موها را از فاصله دو سانتی ریشه‌ها رنگ کنید. رنگ مو را بر روی مو گذاشته و به سمت بالا بکشید. با تکرار این کار کل موها از رنگ پر می‌شود. دستکش‌های پلاستکی را بپوشید. سپس انگشت‌ها را در رنگ فرو کرده و به ریشه مو بزنید تا کل مو رنگ شود.

مدت زمان قرار داشتن رنگ بر روی مو بسته به دستور العمل نوشته شده بر روی جعبه رنگ دارد. اگر تعداد موهای سفید شما زیاد است زمان بیشتری رنگ را بر روی موها قرار دهید.

نکته: بهتر است در شب موها را رنگ نکنید. در شب موها خشک و شکننده هستند بنابراین ممکن است رنگ مو به موها آسیب بزند.

بخش سوم|شستشوی رنگ مو

قبل از شستن موها می‌توانید همراه با کلاه رنگ به زیر دوش آب گرم بروید. گرما منجر به تسریع رنگ شدن مو می‌شود. هنگامی که مو کاملا رنگ شد نوبت شستن آن رسیده است. به زیر دوش رفته و موها را با آب گرم بشویید. کار شستن مو را تا زمانی که آب خارج شده از موها به رنگ روشن درآید ادامه دهید. توجه داشته باشید در اولین شستشوی هرگز از شامپو استفاده نکنید.

موهای رنگ شده را خشک نمایید، تا موهای خشک شده رنگ دقیق خود را نشان دهند. تجربه اول باعث می‌شود اطلاعات کاملی در مورد رنگ مو و نحوه رنگ کردن مو کسب کنید نوبت‌های دیگر دقیق‌تر می‌توانید رنگ موی مناسب خود را انتخاب کنید. همچنین سرعت عمل شما در نوبت‌های دیگر افزایش خواهد یافت.

مطالب مرتبط
منبع
wikihow
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن