خانه و خانواده

چگونه یک خانه را دکوراسیون کنیم؟ (قسمت دوم)

اگر از خانه‌تان خسته شده‌اید و ظاهر آن برای شما تکراری شده یا به خانه جدیدی نقل‌مکان کرده‌اید، در ادامه روش‌هایی آمده است که می‌توانید ظاهر خانه‌ را به‌کلی عوض کنید.اگر به خوبی دکوراسیون خانه تان را تغییر دهید، میتوانید وضع خسته کننده آن‌را بهبود بخشید.

اضافه کردن دکور های تزئینی

چند اثر هنری آویزان کنید. هیچ‌چیزی به‌اندازه پر کردن دیوار از آثار هنری و پوسترها، به زیباتر شدن دکوراسیون خانه نمی‌انجامد و فضای آن‌را پر نمی‌کند. مجموعه‌ای از آثار هنری را انتخاب کنید و آن‌ها را با رنگ‌ها و تم‌های مکمل چاپ کنید؛ عکاسی طبیعت، نقاشی‌ها، پوسترهای کنسرت، نقل‌قول‌های جذاب و غیره را در نظر داشته باشید. به فروشگاه بروید و چند قاب عکس که با اندازه آثار هنری شما متناسب است را انتخاب کنید. سپس، آثار چاپ‌شده‌تان را در تمام خانه‌تان آویزان کنید. یک دیوار برهنه، خسته‌کننده است پس سعی کنید حداقل چند قطعه بزرگ و چند قطعه کوچک را در خانه‌ آویزان کنید.

 

به یاد داشته باشید که می‌توانید قاب عکس‌ها را برای تناسب بیشتر با مبلمان یا اثر هنری‌ انتخاب شده، رنگ‌آمیزی کنید. می‌توانید نقاشی‌های بسیار معروف را به‌صورت آنلاین و ارزان بخرید و به خانه‌ کمی روح هنری بیشتری ببخشید.

تصاویر و خاطرات موردعلاقه‌تان را اضافه کنید. برای اینکه دکوراسیون خانه خود را دوست‌داشتنی‌تر و جذاب‌تر سازید، عکس‌های قاب گرفته‌ای از خاطرات، مسافرت‌ها، افراد و موقعیت‌های خوبی که دارید، اضافه کنید. می‌توانید عکس‌های بزرگی از تجربیات مختلف در زندگی را به‌عنوان مرکز تزئینی خانه‌، قرار دهید. افراد عاشق خانه‌ شما که پر از تصاویر دوست‌داشتنی است، می‌شوند و شما همیشه چیزهای خوبی در زمان‌هایی که استراحت می‌کنید، برای یادآوری و مرور دارید.

می‌توانید قاب عکس‌های ارزانی برای عکس‌های خود بخرید، که بعداً می‌توانید آن‌ها را به‌گونه‌ای رنگ کنید که به طراحی داخلی خانه‌ نیز بیایند. سعی کنید عکس‌های خود را با آثار هنری مناسب در خانه‌ در فضایی که گالری را به خاطر می‌آورد، نمایش دهید. این به شما این اجازه را می‌دهد که تعداد قطعات بیشتری را آویزان کنید و شخصیت بیشتری به آن اضافه کنید.

قفسه‌های شناور اضافه کنید. قفسه‌های شناور، ردیف‌های قفسه‌ای کوچکی هستند که مستقیماً به دیوار متصل می‌شوند و به شما این امکان را می‌دهند تا تصاویر و عکس‌هایی را اطراف آن‌ها آویزان کنید. این‌ها برای قرار دادن اجسام تزئینی فوق‌العاده هستند. بطری آب یا گلدان گل یا چیزهایی که آن‌ها را در مسافرت‌های خود جمع کرده‌اید و دیگر چیزهایی که به قفسه‌ها زیبایی می‌بخشد و با طراحی داخلی‌ شما متناسب هستند، اضافه کنید. این‌ها همچنین بهترین راه برای نمایش آثار هنری و عکس‌ها بدون ایجاد سوراخ روی دیوار برای آویزان کردن‌شان، هستند.

این مطلب را نیز بخوانید: چگونه یک خانه را دکوراسیون کنیم؟ (قسمت اول)

قفسه‌های شناور برای تزئین حمام و آویزان کردن حوله با اشغال فضایی کم فوق‌العاده مناسب هستند. سعی کنید از قفسه‌های شناور در آشپزخانه‌تان برای نگهداری کتاب‌های آشپزی استفاده کنید.

از ابزارآلات نورپردازی خلاقانه استفاده کنید. پوشش‌های نوری عمومی ممکن است برای خانه‌ مناسب باشند اما معمولاً موردعلاقه شما نخواهد بود و به شخصیت شما نمی‌آید. به دنبال چیزهایی بگردید که برای شما به‌عنوان منبع نوری اصلی که به مدل کلی اتاق‌تان می‌آید، کار کنند.

اگر از چند ابزار روشنایی در اتاقتان استفاده می‌کنید، سعی کنید که اندازه، رنگ و شکل آن‌ها فرق کند (مگر اینکه همه‌شان باهم متناسب‌اند)

پرده‌های جدید آویزان کنید. پرده‌ها یکی از ابزارهای تزئینی است که در خانه به شکل اشتباهی استفاده می‌شود. با کمی کار نجاری، می‌توانید میله‌های پرده را نصب کنید و پرده‌های دوست‌داشتنی که به‌خوبی به مبلمان می‌آید، اضافه کنید. به دنبال پرده‌هایی باشید که رنگ یا طرح آن‌ها به‌گونه‌ای باشد که اتاق را روشن‌تر نشان بدهد.

مطالب مرتبط
منبع
wikihow
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن