خانه و خانواده

چگونه یک خانه را دکوراسیون کنیم؟ (قسمت اول)

خانه جدید همچون بومی سفید است؛ شما فرصت آن را دارید که به هر کدام از اتاق‌ها شخصیتی ببخشید که برایتان تحسین‌آمیز است. آیا از شکل قبلی دکوراسیون خانه‌تان خسته شده‌اید؟ یا به خانه‌ای جدید اساس کشی کرده‌اید؟ در هر صورت دکوراسیون مناسب می‌تواند محیط خانه را برای شما جذاب‌تر کند.

روش اول : ایجاد تغییرات بزرگ

در این مقاله می‌خواهید از تغییرات بزرگ و اساسی در منزل صحبت کنیم، تغییراتی که محیط خانه را کاملا عوض می‌کنند.

دیوارتان را رنگ‌آمیزی کنید.

اگر در خانه‌ای اجاره‌ای زندگی می‌کنید، این کار ممکن است انتخاب خوبی نباشد. با این‌ حال، رنگ‌آمیزی دیوار خانه‌تان می‌تواند یکی از سریع‌ترین روش‌ها برای جذاب‌تر کردن خانه باشد. رنگی انتخاب کنید که متناسب با روحیه شماست و به فضای خانه‌تان بیاید. اگر روحیه سرزنده‌ای دارید، زرد طلایی و سبز روشن را در نظر بگیرید. اگر آرام و درون‌گرا هستید، سایه‌ای خاکستری یا آبی می‌تواند بهتر باشد. رنگ‌ها دائمی نیستند، پس با خیال راحت رنگتان را انتخاب کنید و اگر به رنگ دیگری رسیدید به‌ راحتی می‌تواند مجدداً رنگ‌آمیزی کنید.

  • نگران استفاده از چندین رنگ مختلف برای خانه‌تان نباشید؛ اگر چه شما قرار نیست رنگ‌های روشن زیادی برای دیوارهایتان استفاده کنید، اما رنگ‌آمیزی هر اتاق به‌ طوری‌ که با آن متناسب باشد، اتفاق خوبی است.
  • شما می‌توانید از کاغذ دیواری هم استفاده کنید. عکس‌برگردان‌های دیواری وجود دارند که مثل کاغذ دیواری هستند اما قابل جابجایی‌اند، اگر نگران دائمی بودن کاغذ دیواری هستید عکس‌برگردان‌ها برای شما مناسب هستند.

مبلمانتان را عوض کنید.

مبلمان، مهم‌ترین جنبه‌های دکوراسیون هستند؛ اگر مدت‌ زمان زیادی است که از مبلمانتان استفاده می‌کنید، به این فکر کنید که آنها را تغییر دهید. مبلمانی انتخاب کنید که رنگ و مدل آن با شخصیتتان متناسب باشد. مبلمانی که با شخصیت شما سازگاری داشته باشد، به فضای خانه‌تان می‌آید و بهتر از مدل‌های خسته‌ کننده‌ای است که به خاطر حراج آنها را انتخاب کرده‌اید.

  • نگران خریده مبلمان دست دوم نباشید؛ رنگ‌آمیزی دوباره و بازسازی آن برای اینکه به فضای خانه‌تان بخورد کار ساده‌ای است.
  • مبلمان با رنگ‌های متفاوتی را کنار هم قرار دهید بجای اینکه همه رنگ‌ها را با یکدیگر متناسب کنید.

این مطلب را نیز بخوانید: مبلمان خود را چگونه با کوسن‌ ها تزئین کنیم؟ (قسمت اول)

از ویترین‌های تزئینی استفاده کنید.

تقریباً همه شما چیزهایی دارید که لازم است در ویترین قرار داده شوند. بجای اینکه آن را زیر تخت یا پشت کمد بگذارید، سعی کنید از ویترین‌های تزئینی استفاده کنید.

  • جاکفشی‌هایتان را با پارچه بپوشانید این یک راهکار ساده برای حل مشکلاتی است که ممکن است برای جاکفشی‌تان به وجود بیاید. در این صورت جاکفشی با محیط هماهنگ می‌شود.
  • هر چیز دیگری را در کنار کتاب می‌توانید در کتابخانه‌تان قرار دهید. می‌توانید یکی از این کتابخانه‌ها را در آشپزخانه‌تان بگذارید و ظروف را در آن قرار دهید یا یکی از آنها را در سالن پذیرایی گذاشته و بر روی آن اشیا تزئینی قرار دهید.

مبلمان قدیمی‌تان را بازسازی کنید.

اگر پول کافی برای خرید مبلمان جدید ندارید، مبلمانی که دارید را بازسازی کنید. در آشپزخانه یا حمام، سعی کنید کابینت‌ها را با رنگ‌های جدید، رنگ‌آمیزی کنید. از پارچه‌های ارزان برای بازسازی کف و صندلی‌تان استفاده کنید و سعی کنید رنگ کف آنها را نیز عوض کنید. لوازم چوبی ( درها، طاقچه‌ها، لبه مبلمان و غیره) را می‌توانید با رنگ‌هایی برجسته، رنگ‌آمیزی کنید. اگر هیچ‌ چیز دیگری نیست، سعی کنید موقعیت مبلمانتان را تغییر دهید و تفاوتی که در ظاهرشان ایجاد می‌شود را ببینید.

مطالب مرتبط
منبع
wikihow
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

بستن
بستن