پیشرفت شخصیپیشرفت کن

باید بتوانید درهمان ابتدای ملاقات روی شخص مقابل تاثیر مهمی بگذارید

خیلی از ما بدون این که متوجه باشیم و در ملاقات‌های خود تأثیر بدی روی دیگران داشته‌ایم. شاید این باعث شده باشد تا در ذهن خود به این نتیجه برسیم که توانایی و استعداد غلبه بر چالش‌های شخصی و حرفه‌ای خود را نداریم. تأثیر شگفت انگیز بر طرف مقابل یک مهارت است. شاید در ذهن خود با توجه به اتفاقات گذشته به این نتیجه رسیده باشیم که مردم به ما اعتماد ندارند یا از ما تنفر دارند و یا حتی هیچ توجهی به ما نمی‌کنند. اما باید به این نکته توجه کنیم که شاید این ضعف ماست که این اتفاق می‌افتد. با خواندن این مطلب می‌توانید روش تأثیر شگفت‌انگیز در ملاقات با دیگران را یاد بگیرید.

کلمات و رفتار

کلمات و رفتار شما مهم‌ترین مواردی هستند که در زمان ملاقات شما با دیگران مورد تفسیر و قضاوت قرار می‌گیرند. تصور کنید شما به عنوان مخاطب در جلسه نشسته‌اید و شروع به خیره شدن فضا می‌کنید و همکار شما در حال صحبت کردن در جلسه است. شاید شما در حال فکر کردن به این مسأله هستید که آیا در هنگام خروج از خانه برق‌ها را خاموش کرده‌اید یا نه؟ یا به این فکر می‌کنید که چرا حرف‌های ناگواری را به شریک زندگی خود زمانی که او شما را بدون بنزین در ماشین تنها گذاشت، گفتید. همکار شما نمی‌داند که شما در حال فکر کردن به چه مسأله‌ای هستید و حتی خیلی از افراد دیگر نمی‌دانند چرا شما به این شکل رفتار می‌کنید اما افرادی که در اطراف شما هستند به یک نتیجه‌گیری قابل درک و مشخص می‌رسند.

صمیمانه و گرم برخورد کنید

فرستادن سیگنال‌ها و پیام‌های مفید و درست در اولین لحظات رابطه مهم‌ترین نکته است که باید آن‌را درست انجام دهید. تماس چشمی برقرار کنید، برای تأیید و قدر دانی از نظرات فرد لبخند بزنید، با تمام وجود در لحظه ملاقات باشید و بدون کوچکترین تداخل و حواس پرتی به گوینده گوش دهید. سعی کنید واضح بگویید منظور خود شما از کلمات و حرف‌هایتان چیست و همچنین حرف‌های او را هم به صورت واضح درک کنید و اگر متوجه نشدید سعی کنید سؤال کنید. از کلماتی استفاده کنید تا بتوانید اعتماد ایجاد کنید و بعد از آن به مشارکت با یکدیگر برسید.

این خیلی واضح و ساده است: قضاوت و برداشتی که از افراد در اولین ملاقات صورت می‌گیرد اشتباه‌ترین قضاوت و در واقع بزرگترین اشتباه است. وینسنت دونوفوریو

بیشتر از حد انتظار به دیگران خدمت کنید

سعی کنید به شخصی که با او ملاقات می‌کنید نشان دهید که چقدر برای او سودمندی دارید و این یکی از مهم‌ترین نکته‌ها در ملاقات می‌باشد. سعی کنید فراتر از انتظار باشید، بدون انتظار برگشت به شخص مقابل سود برسانید و سعی کنید انتظار نتیجه گرفتن را کنار بگذارید. سعی کنید یک شخصیتی برای شخص مقابل باشید که نشان‌دهنده سخاوت و بخشش شماست.

به جای من بودن سعی کنید ما باشید

سعی کنید فضایی را ایجاد کنید که در آن جمع مهم هست و در واقع یک احساس قوی از ما-بودن ایجاد کنید. دستاوردها و موفقیت دیگران را جشن بگیرید و خوبی‌ها و نکات مثبت در دیگران را ارج نهید و بر آن‌ها تاکید کنید و سعی کنید یاد بگیرید تا چگونه بینش‌ها و اهدافی که متعلق به شما هست را با دیگران به اشتراک بگذارید.

دیدگاه خود دربارهٔ دیگران را تغییر دهید

آیا برایتان پیش آمده است که شخصی را به خاطر فقط یک حرکت و یا یک حرف و حتی ظاهر، اشتباه قضاوت کنید؟ در این مواقع سعی کنید داستانی در ذهن خود بسازید تا سعی کنید بفهمید چرا شخص به این شکل رفتار می‌کند یا سعی کنید فرضیات درستی بر اساس ظاهر فرد بسازید تا بتوانید دیدگاه مثبتی از طرف مقابل در ذهن خود ایجاد کنید. شاید زمان آن رسیده که دکمهٔ قضاوت خود را به حالت stop درآورید و بدانید که فاصلهٔ زیادی بین درون و نیت واقعی افراد و برداشت ما از آن‌ها و تاثیری که در برخورد اول روی ما دارند وجود دارد. سعی کنید ماسک کنجکاوی خود را به صورت بزنید و با نیت خوب دیگران را قضاوت کنید تا بتوانید تأثیر شگفت‌انگیز در ذهن دیگران از خود به جای بگذارید.

معاشرت درست و صحیح را یاد بگیرید

زبان بدن شما حرف‌های زیادی درباره درون و شخصیت شما به دیگران می‌گوید. نگاه کردن مدوام به ساعت و یا تکان خوردن مدوام و تکان دادن سر خود نشان می‌دهد شما استرس دارید و باعث می‌شود روی برداشت شخص مقابل تأثیر منفی بگذارد و حتی ممکن است باعث ایجاد سؤال در ذهن شخص مقابل در مورد تعهد شما بشود.

ملاقات

مدیریت درست زمان و on timاین مطلب را نیز بخوانید : روابط انعطاف پذیر با اطرافیان چه ویژگی هایی مثبتی در زندگe بودن یکی از ساده‌ترین نکاتی هست که می‌تواند نشان دهنده مسئولیت پذیری شما باشد. همچنین پرسیدن سوالاتی با کیفیت بالا و یا داوطلب شدن در کمک کردن و همچنین دادن ایده‌های با ارزش می‌تواند باعث افزایش ارزش شما در ذهن طرف مقابل شود.

مهربانی کنید

گفتن کلمه متشکرم باعث می‌شود ارزش شما افزایش پیدا کند. زمانی که در بیرون هستید و همکاران شما کمکی می‌کنند حتماً از آن‌ها قدردانی و تشکر کنید. سپاسگزاری از دیگران این ذهنیت را شکل می‌دهد که شما برای زمان و انرژی دیگران ارزش قائل هستید و این کلمه تأثیر شگفت‌انگیز و عجیبی در ذهن مخاطب ایجاد می‌کند.

فیدبک ۳۶۰ درجه

درک کردن این که دیگران چه برداشتی از ما دارند خیلی آسان نیست و به همین دلیل داشتن تأثیر شگفت‌انگیز در دیگران به مهارت نیاز دارد. ما معمولاً نسبت به چیزی که به نمایش می‌گذاریم نا آگاه هستیم. گرفتن فیدبک که دیگران چه برداشت و دیدگاهی در مورد شما دارند می‌تواند نقطهٔ شروع باشد. یکی از بهترین روش‌ها برای گرفتن فیدبک شناسایی سه شخص کلیدی که در محل کار مکرراً آن‌ها می‌بینید و مطمئن هستید که آن‌ها به صورت مستقیم در مورد شخصیت شما فیدبک خواهند داد.

به صورت مستقیم از آن‌ها درخواست کنید که چه برداشتی از شخصیت شما دارند و چگونه شما می‌توانید شخصیت متفاوت‌تری در محل کار داشته باشید. در زمانی که این افراد به شما فیدبک می‌دهند، از دفاع کردن و توجیه اعمال خود بپرهیزید و سعی کنید هیجانات خود را مدیریت کنید. گردآوری اطلاعات این فرصت را به شما می‌دهد تا فاصلهٔ بین برداشتی که دیگران از شما دارند و برداشتی که مدنظر شماست از بین برود.این باعث می‌شود تا به مرور تأثیر شگفت‌انگیز و فوق‌العاده‌ای روی دیگران داشته باشید.

مطالب مرتبط
منبع
addicted2success
برچسب ها

نوشته های مشابه

بستن
بستن