خانه و خانواده

راهنمایی جالب درباره دکوراسیون اتاق خواب

بسیاری از اتاق خواب‌ها دارای رنگ ساده هستند. رنگ ساده و دکوراسیون ساده اصلا برای یک اتاق خواب مناسب نیست. برای رهایی از سادگی و یک رنگی اتاق خواب ایده‌های جالبی را با شما بیان می‌کنیم.

افزودن رنگ

در ابتدا بهتر است دیوارهای اتاق خواب را با یک رنگ جالب نقاشی کنید. بهتر است از یک رنگ خنثی به عنوان پس زمینه استفاده نمایید. سپس لوازم جانبی اتاق را متناسب با سلیقه خود با رنگ‌های مناسب انتخاب کنید. بر روی یک پالت رنگ چند رنگ دلخواه قرار دهید. سپس از بین رنگ‌ها دو رنگ متناسب را انتخاب کنید. یکی از رنگ‌ها رنگ اصلی شما و دیگر رنگ مکمل خواهد بود. رنگ مکمل رنگی است که ملافه‌ها و دیگر لوازم جانبی با آن رنگ تهیه می‌شود.

انتخاب رو تختی

دقت داشته باشید رو تختی به دلیل بزرگ بودن نقش بسیار مهمی در دکور اتاق دارد. بهتر است رو تختی را متناسب با فصل انتخاب کنید. برای هر فصل یک رو تختی داشته باشید. رنگ کوسن‌ها باید به رنگ مکمل باشند. انتخاب صندلی، نیز باید متناسب با رنگ رو تختی انتخاب شود.

فرش

یک فرش کوچک در اتاق خواب داشته باشید. فرش کمک می‌کند اتاق خواب از رنگ بیشتر برخوردار باشد. فرش را می‌تواند به اشکال مختلف و با طرح‌های مختلفی انتخاب نمود.

پرده

پرده اتاق یک راهکار عالی برای ایجاد رنگ بیشتر در اتاق است. پرده می‌تواند از دیده شدن پنجره‌ای لخت جلوگیری کند. برای اتصال پرده به اتاق خلاق باشید. اگر بودجه کمی دارید پرده اتاق را از پارچه‌های ارزان قیمت تهیه نمایید. همچنین می‌توانید پرده‌های سفید ارزان قیمت خریداری کنید و متناسب با رنگ اتاق آنها را طراحی نمایید.

کاغذ دیواری

کاغذ دیواری می‌تواند به اتاق رنگ و جلوه بی‌نظیری بدهد. اگر پول کافی برای کاغذ دیواری ندارید از عکس‌های دیواری برای تزئین اتاق استفاده کنید. همچنین می‌توان با استفاده از نوار چسب الگوهای هندسی جالبی بر روی دیوار ایجاد کرد. استفاده از عکس‌های خانوادگی نیز برای خلق آثار هنری و زیبا کردن اتاق خواب عالی است. با خرید آثار هنری و استفاده از نقاشی‌های مورد علاقه خود می‌توانید اتاق زیباتری داشته باشید.

یک گلدان در اتاق خواب

قرار دادن یک گلدان در اتاق خواب علاوه بر زیبای می‌تواند هوای اتاق را تمیز نگهدارد. اگر اتاق به اندازه کافی بزرگ نیست. از یک گلدان کوچک رو میزی استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که نوع گل با ویژگی‌های اتاق شما از نظر نور و دما هماهنگی داشته باشد.

خرید مبل

برای استفاده مفید از فضای اتاق بهتر است مبلمان چند منظوره خریداری کنید. خرید دو صندلی برای قرار دادن کنار تخت عالی است. همچنین بهتر است میز کنار تخت دارای کشو باشد. برای قرار دادن وسایل تزئینی بیشتر می‌توان از قفسه‌های کوچک کمک گرفت. اگر نور اتاق خواب کم و خسته کننده است با اضافه کردن آباژور نور را اضافه کنید.

خرید تخت

برای خرید تخت دقت کنید تخت به‌ گونه‌ای باشد که بتوان از فضای زیر تخت استفاده نمود. برای داشتن اتاق مرتب‌تر بهتر است بر روی فضای زیر تخت سرمایه گذاری کنید.

کمد

وجود کمد برای اتاق خواب ضروری است. کمد در تمیز و مرتب نگهداشتن اتاق نقش مهمی دارد. به راحتی می‌توان وسایل را در کمد قرار داد و  به سرعت وسایل مورد نیاز را پیدا کرد. کمد در سر و سامان دادن لباس‌ها نقش اساسی دارد. بهتر است لباس‌های نازک و تابستانی را از لباس‌های ضخیم جدا کنید.

نکات مهم

  • اگر اتاق خواب را با فرد دیگر شریک هستید برای تغییر و تحول باید با او نیز مشورت نمایید.
  • انتخاب عکس دیوار و یا طرح آن باید با نظر هم اتاقی‌ها صورت گیرد.
  • اگر دانشجو هستید برای انتخاب بهترین طرح رأی گیری کنید.
  • اگر قرار است در اتاق یخچال، ماکروفر، تلویزیون و وسایل دیگر نیز باشد، باید در مورد چیدمان وسایل با هم اتفاق نظر داشته باشید.
  • قبل از هر کاری اتاق را اندازه گیری کنید سپس در مورد چیدمان وسایل تصمیم گیری کنید.
  • چیدمان اتاق را متناسب با فضای اتاق انجام دهید.
  • چیدمان وسایل اتاق باید به گونه‌ای باشد که اتاق دارای فضا خالی نیز باشد.
مطالب مرتبط
منبع
wikihow
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن