زیباییسلامت باش

چگونه برس سر را تمیز کنیم؟

بارها و بارها به علت غیر بهداشتی شدن برس سر آن را در کوتاه مدت دور انداخته‌ایم، حال چونه برس را تمیز کنیم؟ راهی هست؟ در این مقاله با چند روش تمیز کردن برس یا شانه آشنا می شوید که برای طولانی شدن عمر برس، سلامتی مو و تمیز بودن برس سر بسیار اهمیت دارد.

برس سر را چطوز تمیز کنیم

چیزهای زیادی می‌توانند در این موهای کوچک نگه‌داشته شوند. همه می‌دانند که شما باید برس های آرایشی خود را تمیز کنید, اما به دلایلی برس های سر اغلب فراموش می‌شوند. “مانند تمامی وسایل زیبایی شما، برس های سر با استفاده مکرر کثیف می‌شوند، به‌خصوص اگر شما از محصولات مختلفی بر روی موهایتان استفاده کنید. همراه با دسته‌های مو و محصولات پس‌ماند، گردوغبار، سلول‌های مرده پوست و روغن‌ها نیز می‌توانند در برس انباشته شوند. پزشکان می‌گویند: “موهای به‌جامانده روی برس مویی شما می‌تواند برای رشد باکتری‌ها و مخمرها محیط مناسبی باشد، بنابراین خطر عفونت وجود دارد”. استفاده نکردن از پاک‌کننده‌های معمولی مانع از کارکرد درست برس شما می‌شود، زیرا با هر حرکت برس کثیف، زائده‌های پوست سر و مو در برس انباشته‌ شده و موی سر را چرب‌تر می‌کنند. اولین گام جهت تمیز کردن برس خود: نوع برسی که در مجموعه شما وجود دارد را پیدا کنید. سپس موهای روی آن را یک‌بار در هفته تمیز کنید و این دستورالعمل را برای شستن گاه‌به‌گاه بار ببرید.

برس‌های پلاستیکی یا سرامیکی

این برس‌ها و شانه‌ها می‌توانند یک ماه در حمام مقاومت کنند زیرا می‌توانند کاملاً خشک شوند. برای شستن آن‌ها سینک یا کاسه را با آب گرم پرکنید، مقدار کمی شامپوی شفاف یا ملایم اضافه کنید، مانند شامپوی ملایم Head & Shoulders و برس‌های خود را بشویید. مطمئن باشید که آن‌ها را خوب شسته‌اید، سپس اجازه دهید در هوای آزاد خشک شوند.

برس‌های سر حالت دهنده 

ابزارهایی با پایه‌های گرد و استوانه‌ای کمی دشوارتر هستند. برینر آرال،مدیر آزمایشگاه زیبایی در موسسه Good Housekeeping می‌گوید: اگر برس‌های حالت دهنده در زیرآب قرار بگیرند بیرون آوردن آب از آن‌ها مشکل خواهد بود. رطوبت می‌تواند بوی ناخوشایند یا بدی را در آن‌ها ایجاد کند. توصیه می‌شود که از این نوع برس‌ها مراقبت کنید یا این برس‌ها را ماهی یک‌بار بشویید.

برس‌های سر چوبی

از برس های چوبی یا برس های با دسته‌های چوبی نیز مراقبت کنید. عمر این برس‌ها ممکن است در اثر تماس با آب و صابون به پایان برسد. برس‌های با دسته‌های چوبی نباید خیس شوند.

مطالب مرتبط
منبع
goodhousekeeping
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

بستن
بستن