متفرقه

گیاهان خانگی که برای سگ ها و گربه ها بی خطر هستند.

گیاهان خانگی بخشی از زندگی شما هستند. ممکن است در کنار این گیاهان، شما حیوان خانگی هم داشته باشید. حتما پیش آمده که شاهد این اتفاق باشید که گربه یا سگ شما در حال جویدن برگ گیاهان است. اما این گیاهان همیشه هم بی‌خطر نیستند. در این مقاله با ما همراه شوید تا گیاهانی را که برای حیوانات خانگی تان بی ضرر هستند بیشتر بشناسید:

هاوورتیا

این گیاه جزئی از خانواده علف درختان است. دارای برگ‌های کوچک و کوتاه بوده که رویشان خطوط سفیدی است. این گیاهان نور و محیط مرطوب لازم دارند و ظاهری شبیه آلوئه ورا دارند اما بر خلاف آلوئه ورا برای سگ‌ها و گربه‌ها بی‌خطرند.

بنفشه آفریقایی از جمله زیباترین گیاهان خانگی

بنفشه آفریقایی با برگ‌های کرکی و گل‌های خیره کننده گرد، به رنگ‌های آبی، صورتی، قرمز و سفید شکوفه می‌کند.این گیاه غیر سمی است.

سرخس بوستون

برگ‌های سبز و دارای زوائد، مشخصه این گیاه است. سرخس بوستون ظاهر زیبا و کلاسیکی به خانه شما می‌دهد. این سرخس‌ها در هوای سرد و مرطوب و با نور غیر مستقیم رشد می‌کنند.

کاکتوس کریسمس

کاکتوس کریسمس یکی از گیاهان خانگی است که در زمستان شکوفه می‌دهد. به مراقبت زیادی نیاز ندارد و در نور کم هم رشد می‌کند. این گیاه برای حیوانات، غیر‌سمی و بی‌خطر است.

پلاتی سریوم

این دسته از گیاهان خانگی می‌توانند به دیوار بچسبند و بالا بروند. ارتفاع این گیاه بسیار زیاد است و یک گیاه همیشه سبز است که هیچ اثر سمی روی حیوانات ندارد.

شامادورا الگانس

این گیاه در نور کم و دمای پایین زندگی می‌کند، ظاهر جذابی دارد و نه تنها برای حیوانات سمی نیست بلکه تصفیه کننده هوا هم هست.

گل ختمی

این گیاه به نور مستقیم و دمایی بین ۵۵ تا ۷۰ درجه فارنهایت نیاز دارد. گل‌های این گیاه به رنگ‌های صورتی و قرمز و سفید است.

گیاه عنکبوتی

این گیاه برگ هایی شبیه چمن دارد مقاومت بالایی دارد و در شرایط مختلفی می تواند به زندگی خود ادامه دهد.خیلی سریع رشد می کند و حتی گل هم می دهد.این گیاه از محبوب ترین گیاهان خانگی هستندکه توانایی تصفیه هوا را دارند.

ونوس مگس خوار

گیاه ونوس به دلیل اینکه گوشت خوار است معروف است. باید در شراط نور زیاد و رطوبت قرار بگیرد تا بتواند رشد کند. حشرات کوچک را می‌خورد اما برای حیوانات خانگی مثل سگ و گربه هیچ خطری ندارد.

گیاه شمعی

این گیاه برگ‌های سبز صیقلی دارد و می تواند شرایط جوی بسیار خشک را تحمل کند. گل‌هایی ستاره‌ای شکل دارد و به رنگ‌های سفید و صورتی می‌باشد.

مطالب مرتبط
منبع
realsimple
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن