زیباییسلامت باش

درمان خانگی برای تقویت مژه

زنان همواره به دنبال راهی برای داشتن مژه‌های بلندتر و ضخیم‌تر هستند، در صورتی که هیچ تفاوتی بین مژه‌ زنان و مردان وجود ندارد، معمولا استفاده از وسایل آرایش می‌تواند به مژه‌ها آسیب زده و منجر به ریزش مژه شوند. بنابراین مژه زنان اغلب تازک‌تر حساس‌تر است. اگر به دنبال مژه‌های بلندتر و ضخیم تر هستید با ما در این مقاله همراه شوید؛ تا راهکارهای تقویت مژه را بررسی کینم.

علل ریزش مژه

ریزش مژه می‌تواند علل مختلفی داشته باشد. دلایل شایع ریزش مژه عفونت چشم، اختلال هورمونی و کمبود مواد مغذی است. ژنتیک، مصرف برخی داروها، تغییرات متنابلوکی بدن، بیماری‌های پوستی نیز از دلایل نادر در ریزش مژه هستند؛ اغلب زنان بعد از زایمان ریزش ابرو و مژه را تجربه می‌کنند همچنین عادات غلط مانند مالیدن چشم‌ها نیز منجر به ریزش مژه شود. درمان‌های خانگی برای داشتن مژه‌های ضخیم‌تر و بلندتر در زیر آمده است.

روغن کرچک

روغن کرچک یک روغن گیاهی است. روغن کرچک به عنوان محرک قوی برای رشد مو شناخته شده است و استفاده از این روغن باعث رشد مجدد مژه‌ها می‌شود. می‌توان از آلوئه‌ورا نیز همراه با روغن کرچک استفاده کرد، مقداری از این روغن را شب به مژه‌ها بزنید و صبح مژه‌ها را بشویید، این کار را ۱ تا ۳ ماه تکرار کنید.

روغن زیتون

روغن زیتون حاوی ویتامین E و اسید اولئیک است، بنابراین این مواد برای رشد مو مؤثر هستند. استفاده از روغن زیتون برای تقویت مژه و ابرو مفید است. هر شب قبل از خواب مقداری روغن زیتون به مژه‌ها بزنید و صبح آنها را بشویید، این عمل را هر شب تکرار کنید.

آلوئه‌ورا

یکی از مواد مؤثر برای تقویت مژه‌ها آلوئه‌ورا است. آلوئه‌ورا حاوی مواد مغذی مانند ویتامین C و A و E و B12 است. این ویتامین‌ها به گردش خون در سلول‌های بدن کمک می‌کنند. استفاده از آلوئه‌ورا باعث رشد موها و براق شدن آنها می‌شود. هر شب مقدار ژل آلوئه‌ورا بر روی مژه‌ها بزنید و صبح آنها را بشویید.

برس

یکی از ساده ترین راه‌ها برای رشد مژه و ابرو استفاده از برس ابرو است. با برس کردن موهای ابرو و مژه گرد و غبار از موها پاک شده و جریان خون در موها بیشتر می‌شود. مژه و ابرو را با برس‌های مخصوص روزانه ۵ دقیقه برس بکشید.

ویتامین E

ویتامین E در افزایش رشد مو بسیار مؤثر است. خواص آنتی اکسیدانی ویتامین E منجر به کاهش ریزش مو ناشی از استرس می‌شود.

ماساژ پلک

ماساژ پلک به بهتر شدن گردش خون کمک می‌کند. بهبود جریان خون در پلک به رشد سریع مژه و ضخیم شدن آن کمک می‌کند. ۵ دقیقه در روز برای ماساژ پلک کافی است. همچنین بهتر است ماساژ همراه با روغن‌های مفید باشد.

پوست لیمو

پوست لیمو حاوی ویتامین B و C است. این ویتامین‌ها به تقویت پوست و رشد مو کمک می‌کنند. پوست لیمو با داشتن اسیدفولیک منجر به تحریک ریشه مو می‌شود. نتایج استفاده پوست لیمو از روغن کرچک و روغن زیتون مفیدتر است. پوست لیمو را هر شب به مدت دو بار در هفته بر روی پلک بمالید.

تخم‌مرغ و تقویت مژه

تخم‌مرغ یک ماده غذایی فوق العاده است. تخم‌مرغ حاوی پروتئین بالا و ویتامین B است. مخلوط یک عدد تخم‌مرغ با یک قاشق غذا خوری گلیسیرین به ضخیم شدن مو کمک می‌کند. این مخلوط را ۱۵ دقیقه بر روی مژه و ابرو قرار دهید و سپس با آب سرد بشویید. این ماسک را سه بار در هفته به مدت ۳ ماه تکرار کنید.

چای سبز

چای سبز حاوی مقدار بسیاری فلاونوئید است. چای سبز آماده شده را خنک کنید. سپس آن را بر روی مژه و ابرو اسپره نمایید. ۱۵ دقیقه بعد مژه‌ها را بشویید. این کار را دو بار در روز به مدت ۳ ماه انجام دهید.

کره شیا

قرن‌هاست در افریقا شیا به عنوان ماده مغذی پوست و مو و ناخن مورد استفاده قرار می‌گیرد. شیا حاوی ویتامین A و E است. شب‌ها مقداری کره شیا بر روی مژه‌ها قرار دهید و صبح آنها را با آب گرم بشویید. این کار را ۱ تا ۳ ماه تکرار کنید.

راهکارهای جلوگیری از ریزش مژه

  • هرگز با آرایش چشم نخوابید.
  • بیش از حد آرایش نکنید.
  • مدام پلک‌ها را مالش ندهید.
  • ریمل را به آرامی بر روی مژه قرار دهید.
  • از گذاشتن مژه مصنوعی اجتناب کنید.
مطالب مرتبط
منبع
homeremedyhacks
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن