زیباییسلامت باش

نکاتی برای از بین بردن سریع آکنه سینه (قسمت اول)

آکنه سینه یک بیماری پوستی رایج است که تقریباً همه ما را در یک مرحله از زندگی تحت تأثیر قرار می‌دهد. این بیماری یک وضعیت فیزیکی بی‌ضرر است، اما به‌صورت ذهنی می‌تواند باعث اضطراب شدید، افسردگی شود. آیا شما به بیماری آزاردهنده آکنه قفسه سینه دچار شدید یا خیر؟ اغلب به علت عوامل مختلف، کنترل این بیماری از دست شما خارج می‌شود.

آکنه قفسه سینه، به علت عفونت‌های فولیکول‌های موی پوست بوده و درمان برای هر نوع آکنه‌ای مشابه یکدیگر است. برای برخی افراد، آکنه قفسه سینه جوش‌های کوچک بر روی قفسه سینه بوده که از بین نمی‌رود، برای برخی، ممکن است آکنه قفسه سینه ناگهانی باشد که به لکه‌های قرمز بزرگ تبدیل شود. اگر می‌خواهید بدانید که چگونه سریع آکنه قفسه سینه را از بین ببرید، راه‌های زیادی برای انجام این کار وجود دارد که ما ادامه به این راه و روش‌ها خواهیم پرداخت.

دلیل به وجود آمدن آکنه سینه

اگر می‌خواهید بدانید که چگونه آکنه قفسه سینه را خیلی سریع از بین ببرید، شما ابتدا باید بدانید که چه چیزی باعث به وجود آمدن آکنه سینه می‌شود، و بعد از آن، باید گزینه‌های درمان خود را محدود کنید. متأسفانه، علل زیادی وجود دارد و اغلب به علت عدم وجود جوش‌های کوچک در قفسه سینه، آکنه به علت وجود عامل‌های زیادی ایجاد می‌شود. بنابراین، برای تشخیص این بیماری، شما باید روی یک طیف وسیعی از راه‌حل‌ها برای درمان مشکل تمرکز کنید.

اما ابتدا اجازه دهید نگاهی به عوامل زیست‌محیطی آکنه سینه بی اندازیم:

  • عدم تعادل هورمونی:آکنه در سال‌های نوجوانی، زمانی که هورمون‌ها به‌ سرعت تغییر می‌کنند، بسیار شایع است. این عامل بزرگ‌ترین علل آکنه قفسه است. تغییر سطح هورمون منجر به تولید بیش‌ازحد روغن طبیعی پوست می‌شود که می‌تواند منافذ را از بین ببرد و برای باکتری‌های آکنه، غذایی لذیذ ایجاد می‌کند و موجب شیوع آن می‌شود.
  • سابقه خانوادگی آکنه: مطالعات نشان داده‌اند که آکنه ارثی است و اگر والدین شما حساس یا دارای حساسیت باشند، احتمال بیشتری برای گرفتن آکنه دارید. به‌ خصوص اگر مادر خانواده دارای حساسیت به آکنه باشد.
  • تولید چربی اضافی: بعضی افراد به‌راحتی چربی پوست بیشتری نسبت به دیگران تولید می‌کنند که ممکن است با تعادل هورمونی هیچ ارتباطی نداشته باشند. متأسفانه این افراد نسبت به دیگران مستعد ابتلا به آکنه هستند.
  • برخی از لوازم‌آرایشی و دارو:برخی از لوازم‌آرایشی از نظر پوستی تست نشده‌اند و می‌توانند منافذ پوست را برای تولید بیش‌ از حد چربی پوست تحریک کنند. به همین ترتیب، بسیاری از داروها مانند آستروئیدهای خاص، باربیتورات ها یا داروهای رایج که حاوی برومید یا یدید هستند مانند داروهای سرفه می‌توانند باعث آکنه شوند.
  • سیگار کشیدن: مطالعات نشان داده است که سیگار کشیدن عامل مهمی برای ایجاد آکنه است. سیگار کشیدن توانایی سلول‌های پوستی را برای بازسازی منافذ عفونتی شده، می‌گیرد و عفونت را تشدید می‌کند.
  • استرس: مطالعات همچنین نشان می‌دهد که بین استرس و آکنه ارتباط مستقیم وجود دارد. البته مکانیسم دقیق هنوز ناشناخته است ولی همین نگرانی شما نسبت به آکنه ممکن است عفونت را بیشتر کند.
  • کمبود خواب: دانشمندان ژاپنی مسئله تأثیر کم‌خوابی بر آکنه پی‌برده‌اند و طی تحقیقاتی دریافتند که بین کم‌خوابی و تشدید آکنه ارتباط مستقیم وجود دارد.
  • شرایط سلامتی: همچنین داشتن شرایط خاص سلامت، مانند اختلالات گوارشی، دیابت و مشکلات تیروئید می‌تواند باعث آکنه قفسه سینه شود.
مطالب مرتبط
منبع
homeremedyhacks
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن