پیشرفت کنموفقیت و انگیزه

۲۰ سرگرمی که شما را فعال‌تر می‌کند.

همه ما به سرگرمی و تفریح در زندگی خود نیاز داریم اما از آن قافل شده‌ایم. هرکسی باید بر اساس توانایی‌ها و زمان اضافه‌ای که دارد کاری را برای سرگرم شدن انتخاب کند.

همان‌طور که از قدیم گفته‌شده، هر کس به یک سرگرمی نیازمند است. سرگرمی‌ها طعم و لذت زندگی را بیشتر می‌کنند، آن‌ها می‌توانند خیلی متفاوت باشند مثل باغبانی، پخت‌وپز، نوشتن، اسکی، استند آپ کمدی‌ها، خیاطی و غیره … اگرچه سرگرمی‌های کمی هستند که مفید و سازنده باشند، مگر اینکه شما جز افراد خوش‌شانسی باشید که سرگرمی خود را به شغل دوم برای کسب درآمد تبدیل می‌کنند و یا کسانی که از توانایی و مهارت خود در محیط کاری بتوانند استفاده کنند تا کارآمدتر و شاداب‌تر باشند.بنابراین اگر می‌خواهید سرگرمی جدیدی جهت به دست آوردن مهارت جدید برای خود ایجاد کنید تا به بهره‌وری بیشتر شما کمک کند، به لیست زیر نگاه کنید و مزایای آن‌ها را بررسی کنید.

آشپزی

پخت‌وپز یکی از سرگرمی‌های خیلی سازنده است و نکته‌ای که همه باید به آن دقت کنند استفاده از دست‌هاست، پخت‌وپز شمارا مجبور می‌کند که در لحظه باشید، کاملاً به محصول دقت کنید و کنترل پروسه را در دست بگیرید. هم‌چین با انجام آشپزی شما مجبور هستید برنامه‌ریزی کنید. به‌عنوان نتیجه و پاداش، با تمرین در تهیه‌ی غذای خوب در روزی آتی، شما به این نتیجه می‌رسید که خیلی خلاق‌تر ازآنچه فکر می‌کردید هستید.

پیاده‌روی

پیاده‌روی یکی از سرگرمی‌های آخر هفته، برای افرادی است که علاقه به دیدن و لذت بردن از طبیعت و هوا و محیط بیرون دارند. پیاده‌روی مفید است زیرا نه‌تنها به شما این امکان را می‌دهد که ذهن خود را از نگرانی‌ها پاک‌کرده و به زمان حال توجه کنید، بلکه تمرینی است برای بهبود آمادگی جسمانی و استقامتی.

نقاشی

نقاشی شاید به نظر فعالیت ویژه‌ای نباشد، اما می‌تواند چشم‌انداز فوق‌العاده‌ای را برای زندگی شما به ارمغان بیاورد و می‌تواند به سمت خلاقیت سوق پیدا کند. طراحی و نقاشی کمک می‌کند تا شما به افکار، خواسته‌ها و احساساتی که در سرتان می‌گذرد دسترسی پیدا کنید و آن‌ها را به یک‌چیز فیزیکی تبدیل و ترجمه کنید. نقاشی‌های شما ممکن است حتی در محیط کارتان برایتان الهام‌بخش خلاقیت باشد، پس همین‌الان شروع کنید و یک‌قلم مو بردارید.

مجسمه‌سازی

درحالی‌که تعداد خیلی کمی از ما ممکن است در حد استاندارد مجسمه‌سازانی مانند میکل‌آنژ یا رودیم باشند، ولی مجسمه‌سازی حتی در اشکال ساده آن، می‌تواند یک سرگرمی و ابزار خلاقانه باشد. مجسمه‌سازی شمارا به این‌گونه مجذوب می‌کند تا با موادی که در اختیارتان هست، آن را ایجاد کنید و به آنچه می‌خواهید درنهایت بسازید توجه داشته باشید، حتی اگر گام‌های گوناگون زیادی در یک‌زمان لازم باشد. مجسمه‌سازی همچنین به شما چیزی را در پایان می‌دهد: اگرچه ممکن است این نوع هنر یا مجسمه‌سازی که توسط شخص متخصص آن انجام‌نشده باشد، اما آنچه ملموس است این است که ساخت آن اثر از آن خود شماست.

نوشتن

یکی از سرگرمی‌های پرطرفدار این است که در اوقات فراغت خود شروع به نوشتن کنید. نوشتن یک‌شکل فوق‌العاده قدرتمند و مهم از بیان خویشتن است و می‌تواند کمک کند تا کانالی از انرژی خود به احساس پرشورتان و همچنین افکار، روی‌ها و خواسته‌هایتان پیدا کنید. هر نوع نوشتن اعم از نوشتن مقالات، نمایشنامه‌ها، اسناد رادیویی یا یادداشت‌های دفتر خاطرات، کمک می‌کند تا نه‌تنها قفل وجه خلاقیت خود را بازکنید بلکه کمک می‌کند به همان اندازه سلامتی ذهنی داشته باشید

دویدن

دویدن فعالیت ورزشی استراح-اسلش برای تعداد قابل‌توجهی از مردم است. بااین‌حال، نه‌تنها برای خلاقیت خوب است، بلکه یکی از سرگرمی‌های خوب و مفید در محیط بیرون است. دویدن به همان اندازه که برای سطح آمادگی جسمانی و تناسب‌اندام شما خوب است، بلکه می‌تواند با هر نوع اختلال ذهنی و فکری شمارا با آموزش رفع موانع روانی که باعث تأخیر در کارها و مراحل زندگی‌تان می‌شود، مقابله کند.

رقص

رقص درواقع به‌عنوان یک سرگرمی بسیار مهم ازلحاظ بهره‌وری محسوب نمی‌شود.. رقص شمارا مجذوب رؤیا می‌کند، و باعث می‌شود تمرکز خود را به مجموعه‌ای از حرکت‌های تمرینی ورزشی قرار دهید. استفاده از آن به‌عنوان یک الگو برای دستیابی به بهره‌وری در موارد ذهنی زندگی روزمره آیتم مهمی است که باید موردتوجه قرار گیرد

یوگا

یوگا یکی از سرگرمی‌های پرطرفدار است که شما می‌توانید در برنامه خود قرار دهید. یوگا به شما اجازه می‌دهد تا تمام افکار بیرونی را کنار بگذارید و به‌طور کامل بر روی تمرین بدنی خود تمرکز کنید. شما برای بهبود تناسب‌اندام و آمادگی جسمانی و همچنین آرامش احساسی و روحی خود تمرکز می‌کنید و برای آینده آمادگی کامل و سازنده‌ای خواهید داشت.

بازی کازپلی (تقلید)

اگرچه ممکن است بازی‌های کازپلی برای اکثر مردم جز سرگرمی‌های اصلی مهم نباشد، اما این چیزی جز جشن گرفتن عشق و احساسات برای یک شخص خاص یا رسانه نیست (نمایش تلویزیونی، فیلم و غیره). می‌تواند یک سرگرمی مفید باشد و به شما اجازه می‌دهد که به‌صورت دقیق به بیان خلاقیت خود بپردازید، به‌ویژه اگر شما در یک کار سخت و شدید هستید، می‌تواند شمارا کوشاتر کند، حتی بر اساس الگوی قهرمانان داستانی شما.

خواندن

خواندن یکی از پرطرفدارترین و پرکاربردترین سرگرمی جهان است، آن‌هم با هزاران دلیل خوب. یک سرگرمی بسیار سازنده است، زیرا می‌توان آن را در طول زمان بیکاری و زمان خالی که در آن هیچ کاری انجام نمی‌دهید، انجام داد. مطالعه و حتی تحقیق در مورد خلاقیت، به‌نوبه خود باعث می‌شود عادت‌های جدید، رفتارها و الگوها را بشناسید، که باعث می‌شود تا شما در زمان خود مؤثرتر کارکرده باشید. به‌طور خلاصه: خواندن در مورد موضوعات خلاقیت و فعالیت، به شما اجازه می‌دهد بیشتر خلاق و فعال شوید..

بازی‌های ویدئویی

بازی کردن بازی‌های ویدئویی ممکن است به‌عنوان اتلاف وقت، به نظر برسد، اما نقش‌ها و قوانین ذاتی دربازی‌های ویدئویی واقعاً می‌تواند شمارا بیشتر خلاق کند. بازی‌های ویدئویی تمرکز، تعیین هدف، کار گروهی و تیمی، تلاش و تلاش دوباره و دوباره می‌خواهد، حتی اگر شما برای چند بار اول شکست بخورید. این‌ها همه صفات مفید و قابل‌تحسین بازی‌ها است که باعث می‌شود هرکسی در کارش بیشتر مستحکم‌تر شود.

باغبانی

آیا چیزی بیشتر از باغبانی و سروکار داشتن با گل و گیاه آرامش‌بخش است، حداقل در نظریه و نظریه؟ باغبانی نه‌تنها سرگرمی لذت‌بخش و آرامش بخشی است، بلکه یک‌راه فوق‌العاده برای افزایش بهره‌وری شماست. چطور؟ باغبانی اجازه می‌دهد تا شما به استراحت و تفریح و حفظ انرژی خود برای روزهای از کوره دررفته بپردازید. همچنین به شما در مورد مدیریت پروژه‌های مختلف و زمان‌بندی آن‌ها (و یا در مورد گیاهان) آموزش می‌دهد.

بافندگی

بافندگی یک سرگرمی است که به نظر می‌رسد چیزی است که سالمندان و افراد مشهور هالیوود طرفداران آن هستند، اما باید گفت بافتنی در تمام دنیا برای اقشار مختلف می‌تواند سرگرمی جالبی باشد. به‌جز سرگرمی لذت‌بخش و راهی برای دادن هدیه‌ای مناسب برای کسی که دوست داری، یک ابزار فوق‌العاده برای افزایش بهره‌وری است. با استفاده از مهارت‌های چندگانه و برنامه‌ریزی طرح آن و انجام آن در یک محل کار روزانه مدرن، درنهایت به یک محصول ملموس فیزیکی که حاصل تلاش شما است می‌انجامد. بیایید این انگشت‌ها را به کار بگیریم …

کاردستی چوبی

کاردستی چوبی یک سرگرمی شگفت‌انگیز و سازنده است، به این دلیل که شما باید روی دیدگاه منحصربه‌فرد خود از چیزی که می‌خواهید بسازید تمرکز کنید. ساختن چیزی از ایده‌ی خودتان از چوب – چه یک قفسه، یک ردیف، و یا حتی چیزی پیچیده‌تر یا زیباتر – می‌تواند باعث افزایش اعتمادبه‌نفس شما و ساختن مواد موردنیاز برای کمک به بهبود زندگی نوبت. به‌نوبه خود باعث می‌شود که شما مثبت و شادتر نتیجه‌ای را کسب کنید.

بازی کارتی

بازی پوکر ممکن است سرگرمی خلاقانه‌ای به نظر نرسد، اما قطعاً یکی از بازی‌های کارتی برای به چالش کشیدن ذهن در حین بازی است. بازی کارتی به ذهن شما اجازه می‌دهد تا حافظه‌ی خود را بازیابی و تقویت کند و تمرینات عضلات منطقی و استراتژیکی خود را انجام دهد، به‌طوری‌که می‌تواند به شما در تصمیم‌گیری‌های مهم و تصمیم‌گیری در مورد کارهای مهم در محل کار کمک کند. سعی کنید بسته‌های کارت قدیمی خود را بیرون آورید و ببینید آیا کار می‌کند …

عمل

قدم زدن روی تخته‌ها در مکان روی‌ای شما ممکن نیست به فعالیت فیزیکی ماهیچه‌های شما بی انجامد، تا زمانی که فکرهای خود را به عمل تبدیل نکنید نمی‌توانید به‌طور واقعی خلاقانه عمل کنید. عمل شمارا مجبور می‌کند تا توانایی‌های حافظه را که ممکن است قبلاً فراموش کرده‌اید، بازیابی کنید و استعدادهای خلاق خود را بیدار کنید، مانند بداهه‌نوازی و توانایی فکر کردن به قدم‌های خود در یک بحران، باعث آرامش در فشارهای روانی شده و درنهایت نتیجه‌ای سازنده‌تر و شایسته‌تر برای شما خواهد داشت.

رادیوی غیرحرفه‌ای

رادیو غیرحرفه‌ای سرگرمی بسیار محبوبی نیست، اما درعین‌حال هر کس می‌تواند رادیو خود و یا پادکست خود را در iTunes داشته باشد. راهی عالی برای ابراز نظرات و توسعه برخی از مهارت‌های سخنرانی‌های عمومی است، پس رادیو غیرحرفه‌ای می‌تواند بسیار سودآور باشد. هنگام نوشتن، اجرا، ویرایش و تولید پادکست، شما در مورد کار با مهلت اتمام، ایده‌های جدید و داستان‌های جالب در یک‌زمان بارز هم خلاق بوده‌اید هم فعالیتی انجام داده‌اید.

بدن‌سازی

بدن‌سازی ممکن است مانند سرگرمی اصلی برای خلاقیت نباشد؛ بااین‌حال، بدن‌سازی بر روی ایجاد نیروی اصلی و مرکزی بدن و همچنین کنترل، نظم انسانی و تمرکز بر یک دید کلی و یکنواخت متمرکز است – همه اقدامات کلیدی که می‌تواند بسیار قابل‌توجه و قابل‌انتقال ازلحاظ بهره‌وری در سایر حوزه‌های زندگی شما باشد را یکجا دارد.

شنا

شنا استراحت، تقویت، و روش بسیار مثبت و سالم ورزشی است. همچنین یک‌راه سودمند برای ابتکارات هیجان‌انگیز است. شنا می‌تواند کانالی ایجاد کند برای تبدیل تمام نگرانی‌های فکری به انجام چیزی مهیج، همچنین ذهن را برای اقدامات مثبت و افکار مثبت روشن‌تر کند، و باعث می‌شود که احساس انرژی بیشتری کنید و از استخر لذت ببرید. شنا کردن نشان داده است که دارای مزایای سلامت فیزیولوژیکی و روانی متعدد است، بنابراین هیچ دلیلی برای رفتن به استخر نزدیک خانه‌تان نیست.

 خیال‌پردازی

خوب، شاید این مورد آخر چیزی نیست که به لحاظ فنی به‌عنوان یک “سرگرمی” شناخته شود، اما در صورت استفاده مداوم، مزایای زیادی هم برای شما به ارمغان می‌آورد. خیال‌پردازی در بیداری وجه خلاق شمارا بیدار می‌کند و به شما امکان می‌دهد ایده‌هایی را که هرگز حتی در نظر نگرفته‌اید، کشف کنید – حتی ایده‌هایی که ممکن است راه‌حل‌هایی باشد که شما همیشه به دنبالش بوده‌اید. اگر خیال‌پردازی منجر به چرت زدن شود، که حتی مطالعات نشان داده‌اند که یک چرت ۲۰ دقیقه‌ای بعدازظهر می‌تواند به شما کمک کند تا حافظه خود را نفرش کنید و باتری‌های خود را دوباره شارژ کنید! چه کسی گفت که هیچ منفعتی برای خیال‌پردازی وجود ندارد؟

مطالب مرتبط
منبع
lifehack
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن