پیشرفت کنموفقیت و انگیزه

پول درآوردن برای کمک اقتصادی به پدر و مادرتان

پول درآوردن یکی از دغدغه‌های بزرگ زندگی است. گاهی والدین شما دچار مشکل اقتصادی می‌شوند و خانواده‌تان با بحران مالی مواجه می‌شود. به‌ عنوان یک نوجوان، می‌توانید راه‌هایی برای کسب درآمد پیدا کنید تا در بهبود اوضاع، مؤثر باشید.

روش اول: کار کردن

با اطمینان شروع کنید

اگر شک و تردید دارید یا می‌ترسید، نباید احساستان را پنهان نکنید. با خواهر یا برادر مورد اعتمادتان مشورت کنید یا حتی اگر لازم است با پدر و مادرتان در رابطه با این موضوع صحبت کنید. خیلی خوب است که دقیقا بدانید علت مشکل مالی خانواده چیست.

به راه‌های پول درآوردن فکر کنید

می‌توانید کارهای کوچک و جزئی را به‌طور مستمر انجام دهید و پول جمع کنید.

می‌توانید خوراکی و نوشیدنی بفروشید

می‌توانید در روزهای گرم سال، مثلاً شربت آب‌لیموی خنک تهیه کنید. یا مثلاً در روزهای سرد، هات چاکلت درست کنید و با کمک مسئولین محلی آن‌ها را به عابرین بفروشید. اگر این کار را با همکاری دوستانتان انجام دهید بسیار لذت‌بخش‌تر خواهد بود.

پرستاری بچه

اگر به سنی رسیده‌اید که فکر می‌کنید می‌توانید از بچه‌ها مراقبت کنید، با مشورت با پدر مادرتان بچه‌های افرادی که والدین شما آن‌ها را می‌شناسند و مورد اعتماد هستند را در خانه‌شان نگهداری کنید.

کارهای فصلی انجام دهید

در روزهای سرد سال اکثر مردم حوصله ندارند برف‌ها را پارو کنند یا در روزهای دیگر وقتی برای جمع‌کردن برگ‌ها، هرس درختان و آب دادن به گل‌ها را ندارند. اگر به این کارها علاقه دارید، دست‌به‌کار شوید.

یک کلوب راه بیندازید

می‌توانید بر اساس موضوع موردعلاقه‌تان مثلاً عکاسی، ریاضیات و مطالعه راه بیندازید و یک مبلغ ورودی خیلی کم در نظر بگیرید. با این راه دوستان جدیدی هم پیدا می‌کنید که با شما علاقه مشترک دارند.

روش دوم: فروش

پول درآوردن با فروش کتاب‌های قدیمی

می‌توانید کتاب‌های قدیمی را که لازم ندارید بفروشید. قبل از این کار سعی کنید کتاب راکمی تروتمیز و مرتب کنید.

فروش صنایع‌دستی

اگر به ساختن کارهای دستی علاقه دارید می‌توانید با فروش آن‌ها پول دربیاورید. وسایلی مثل کلاه، کفش،‌عروسک، دستبند و گردنبند فروش خوبی دارند.

خریدوفروش

شما می‌توانید وسایل ارزان را پیدا کنید و بخرید و آن را با کمی سود بیشتر بفروشید. با این کار پول خوبی به دست می‌آورید.

فروش آنلاین

می‌توانید بعضی از وسایلتان را به‌صورت آنلاین به فروش بگذارید. این کار را با رضایت پدر و مادرتان انجام دهید و به هیچ‌کس اطلاعات شخصی خود را ندهید چون محیط اینترنت امنیت ندارد.

روش سوم: پس‌انداز

صرفه‌جویی بهترین راه پس‌انداز است، همیشه چیزهایی وجود دارند که باید برایشان پول‌خرج‌ کنید مثل شهریه مدرسه، لباس و غذا. سعی کنید در هر موردی ارزان‌ترین‌ها را انتخاب کنید. از خرید ناهار مدرسه صرف‌نظر کنید و ناهار ارزان‌تری تهیه کنید یا در خانه غذا درست کنید. در مصرف آب و برق صرفه‌جویی کنید تا مبلغ قبض‌هایتان کمتر شود. مثلاً در حمام آب کمتری بازکنید یا وقتی در اتاقتان نیستید برق را خاموش‌کنید.

مطالب مرتبط
منبع
wikihow
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن