زیباییسلامت باش

فر مژه را چگونه حرارت دهیم

اگر یک فر مژه ساده برای آرایش روتین مورد نظر شما خوب عمل نمی‌کند، گرم کردن آن می‌تواند به شما کمک کند تا مژه فر طولانی‌تری داشته باشید. به طور مؤثر، هنگامی که تمام آرایش چشم خود را، به جز ریمل مژه و ابرو، تمام کردید معمولاً از این ابزار استفاده می‌کنید. هیچ گونه خطایی را نمی‌توانید تحمل کنید. این که آیا شما ترجیح می‌دهید از نوع معمولی آن استفاده کنید یا مدل الکتریکی و باتری خور آن، حرارت دادن این ابزارها آسان است و می‌تواند نتایج عالی تولید کند!

روش اول: گرم کردن فر مژه سنتی

مژه

۱- با استفاده از آب و صابون آن را تمیز کنید: پاک کننده آرایش یا صابون برای پوست حساس را روی پد مالیده و منطقه فلزی را با یک پد پنبه یا اسفنج تمیز کنید. اطمینان حاصل کنید که آرایشی بر روی پد یا بخش فلزی آن وجود ندارد. تمام صابون و باقی مانده را با آب بشویید. اگر مواد آرایشی روی پد قبل استفاده باقی بماند، می‌تواند توده‌های ریمل مژه و ابرو ایجاد کند و آن انتظاری که شما دارید را برآورده نسازد.

مژه

۲- از یک سشوار برای گرم کردن آن استفاده کنید: برای مدت ۱۰ تا ۲۰ ثانیه، این ابزار را در هوای گرم سشوار نگه دارید. از نازل متمرکز کننده سشوار استفاده کنید و آن را به سمت فر مژه قرار دهید. اجازه دهید تا دمای آن کاهش یابد تا از لمس قسمت‌های فلزی آسیب نبینید. هنگام لمس قسمت‌های فلزی فر مژه مراقب باشید. این قطعات گرما را جذب می‌کنند و می‌توانند پوست شما را بسوزانند.

مژه

۳- اگر سشوار ندارید، فر مژه را در آب گرم قرار دهید: به مدت ۱۰ تا ۲۰ ثانیه فر مژه را زیر آب گرم قرار دهید. اجازه دهید تا به دمای قابل لمس برسد.

مژه

۴- گرمای فر مژه را با پشت دست آزمایش کنید: اطمینان حاصل کنید که می‌توانید آن را حداقل ۳ تا ۵ ثانیه نگه دارید بدون اینکه بسوزید. اگر سوختید، اجازه دهيد ۱۰ تا ۲۰ ثانيه قبل از تست دوباره خنک شود. اگر فر مژه برای پوست خیلی گرم باشد، برای مژه‌ها نیز خیلی داغ است. فر مژه خیلی گرم می‌تواند به مژه‌ها آسیب برساند و حتی آن‌ها را از بین ببرد.

مژه

۵- مژه‌ها را فر کنید. ۲-۳ بار به آرامی انبر فر مژه گرم را برای هر قسمت محکم ببندید. از نزدیک خط چشم شروع کنید و به بیرون تا انتهای مژه‌ها حرکت کنید. این کار باعث می‌شود طبیعی جلوه کند. پس از فر کردن مژه‌ها، استفاده از ریمل مژه و ابرو به مژه‌ها عمق و طول می‌دهد.

روش دوم: استفاده از فر مژه گرم شونده

مژه

۱- با استفاده از الکل، فر مژه را تمیز کنید: مطمئن باشید که فر مژه روشن نیست، به سواب پنبه‌ای کمی الکل بزنید و قسمتی که با مژه‌ها تماس دارد را تمیز کنید تا چیزی از آرایش‌های قبل باقی نماند. از آب و صابون برای تمیز کردن فر مژه‌های الکتریکی استفاده نکنید. چرا که ممکن است باعث خرابی آن شود.

مژه

۲- فر مژه را با لوازم جانبی مانند باتری، آماده کنید: اگر با باتری کار می‌کند، داخل آن را چک کنید تا بفهمید چه نوع باتری مورد نیاز است. اگر با برقی کار می‌کند، آن را نزدیک یک خروجی قرار دهید. اکثر فر مژه‌های باتری خور از باتری‌های AAA استفاده می‌کنند.

مژه

۳-برای روشن کردن فر مژه، دفترچه راهنمای آن را مطالعه کنید: بعضی از فر مژه‌ها نیاز دارند که دکمه‌ی “On” آن تا زمانی که به حرارت مورد نظر برسد، نگه داشته شود. دیگر انواع آن یک دکمه “On” دارد و لازم نیست که آن را نگه داشت.

مژه

۴- صبر کنید تا دمای برس آن کمی از حالت داغی خارج شود و خنک شود: قبل از استفاده از فر مژه، آن را پشت پوست دست خود نگه دارید. اگر نمی‌توانید گرمای آن را تحمل کنید، برای استفاده بسیار گرم است. ۱۰ تا ۲۰ ثانیه صبر کنید و دوباره تست کنید.

مژه

۵- از فر مژه برای فر کردن مژه‌های خود استفاده کنید. ۲ تا ۳ بار فر مژه گرم را به آرامی بر روی مژه‌ها فشار دهید. از خط مژه تا انتهای آن این کار را انجام دهید. برای طول و عمق بیشتر از ریمل مژه و ابرو استفاده کنید.

مطالب مرتبط
منبع
wikihow.com
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن