پزشکیسلامت باش

علائم سکته قلبی در نوجوانان چیست ؟

درد در قفسه سینه نوجوانان می‌تواند از علائم سکته قلبی در آنها باشد. سکته قلبی در نوجوانان بسیار به ندرت اتفاق می‌افتد؛ اما سکته می‌تواند حتی در نوجوانان بدون بیماری نقص مادرزادی در قلب و بدون استعمال مواد مخدر نیز رخ دهد. درد در قفسه سینه در نوجوانان بدون سابقه بیماری می‌تواند ناشی از ناراحتی قلبی باشد بنابراین بهتر است با مشاهده این درد هرچه سریع‌تر نوجوان را به بیمارستان انتقال دهید.

علل سکته قلبی در نوجوانان

بنابر تحقیقات انجام شده باور مردم این است که اکثر افراد مبتلا به سکته قلبی افراد بی‌تحرک، همراه با چاقی و مخصوصاً دارای چربی دور شکم خود هستند. دریافت کالری بیش از نیاز بدن و یا مصرف کردن غذاهای پر چرب می‌تواند دلیل اصلی ابتلا به سکته قلبی در باشد. این عوامل از عوامل اصلی سکته قلبی در افراد بزرگسال و مسن است؛ اما نکته مهم این است که این عوامل نمی‌تواند دلیل اصلی سکته قلبی در نوجوانان باشد.

بنابر تحقیقات انجام شده علت اصلی کسته قلبی در نوجوانان بدون داشتن سابقه بیماری قلبی می‌تواند ناشی از اختلال در آنزیم‌های قلبی و کارکرد الکتروکاردیو باشد. اغلب این افراد با افزایش سطح آنزیم رو به رو شده‌اند؛ بنابراین می‌توان گفت کنترل سطح آنزیم قلب در پیشگیری از کسته قلبی مؤثر است.

علائم سکته قلبی در نوجوانان

به سختی می‌توان تصور کرد که نوجوانان دچار سکته قلبی شوند. با این وجود در اکثر بیماران نوجوان مبتلا به سکته قلبی موارد زیر گزارش شده است.

  • درد در قفسه سینه
  • درد در بازوی چپ
  • درد در فک
  • درد در سینه سمت چپ

سکته قلبی چیست؟

سکته قلبی زمانی رخ می‌دهد که اکسیژن کافی به عضلات قلب نرسد. این کمبود اکسیژن باعث درد در قفسه سینه می‌شود. کمبود اکسیژن می‌تواند منجر به مرگ عضلات قلب شود. اگر فقدان اکسیژن تنها در منطقه کوچکی رخ دهد آسیب قلب جزئی است؛ اما فقدان اکسیژن در ناحیه بزرگ‌تر در قلب آسیب عمده‌ای به قلب میزند.

سکته قلبی در نوجوانان

  • فقدان اکسیژن در عضلات قلب به دلیل انسداد عروق در نوجوانان به ندرت دیده می‌شود. رگ‌های خونی نوجوانان معمولاً به اندازه کافی خون را به قلب می‌رسانند. مگر اینکه نوجوان دچار نقص مادرزادی در سیستم قلب و عروق خود باشد.
  • علل دیگر این کمبود اکسیژن در قلب نوجوانان استفاده از کوکائین یا مواد مخدر دیگر است. استعمال مواد مخدر می‌تواند منجر به ایجاد التهاب در اطراف عضله قلب شود. این التهاب می‌تواند منجر به ایجاد درد در قفسه سینه شود. التهاب وسیع‌تر می‌تواند مانع از برقراری جریان خون به عضلات قلب شود. استعمال مواد مخدر همچنین می‌تواند منجر به شوک قلبی شود.
  • بنا به آزمایش‌های انجام شده دلیل اصلی سکته قلبی در نوجوانان آنزیم‌های قلبی است. وجود آنزیم‌های قلبی در خون باعث می‌شود آنها با جریان خون وارد قلب شوند. این آنزیم‌ها با جریان خون به سلول‌های قلب رفته و بلا فاصله شروع به آسیب زدن به عضله قلب می‌کنند. معمولاً با مشاهده کسته قلبی مشکوک، در سه نوبت با آزمایش خون میزان آنزیم قلبی در خون مشخص می‌کنند.
مطالب مرتبط
منبع
study
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن