پزشکیسلامت باش

علائم سکته قلبی در خواب چیست ؟

معمولاً قلب در هنگام خواب بسیار آرام است. در زمان خواب فشار خون پایین و شدت ضربان قلب کاهش می‌یابد. با این وجود ممکن است افراد در خواب دچار سکته قلبی شوند. علائم سکته قلبی را بشناسید.

اگر هنگام خواب با ضربان سریع و نامنظم قلب مواجه شدید حتماً با اورژانس تماس بگیرید احتمالاً در حال سکته قلبی هستید. در این مقاله به شکل مفصل علائم سکته قلبی در خواب بررسی می‌شود. بیدار شدن ناگهانی بر اثر ضربان شدید و نامنظم قلب می‌تواند نشانه‌ای سکته قلبی یا بیماری قلب و عروق باشد. اگر ضربان نامنظم قلب بیش از ۵ دقیقه طول کشید فوراً خود را به بیمارستان برسانید. تا رسیدن به مرکز درمانی بهتر است یک آسپرین بجوید. علائم سکته قلبی در خواب در متن زیر آمده است.

اختلال در خواب

اختلالات خواب در زنان به عنوان نشانه‌ای سکته قلبی یا حمله قلبی در نظر گرفته می‌شود. عدم توانایی در حرکت هنگام خواب و عدم داشتن یک خواب کامل و راحت به مدت یک ماه از علائم اولیه سکته قلبی است. از علائم دیگر می‌توان به خستگی مداوم در طول روز اشاره کرد. اکثر این افراد اختلال خواب شبانه را به یاد نمی‌آورند.

تعرق شبانه

وجود عرق سرد هنگام بیدار شدن در خواب یکی از علائم مهم سکته قلبی است. همچنین اگر به محض بیدار شدن به سرعت عرق می‌کنید، می‌تواند نشانه حمله قلبی نیز باشد. برخی از سکته‌های قلبی در خواب از تغییرات بیوشمیایی در جریان خون رخ می‌دهد؛ بنابراین این امر منجر به عرق کردن شدید هنگام خواب می‌شود. ممکن است این حالت در چرت‌های روزانه دیده شود؛ اما این موضوع در خواب روزانه اصلاً دلیل سکته قلبی نخواهد بود. عرق کردن ناشی از سکته در خواب شبانه بسیار شدید است تا جایی که تمام لباس‌ها خیس می‌شوند.

درد قفسه سینه

درد در قفسه سینه می‌تواند یکی از علائم سکته قلبی باشد. البته این موضوع در سکته قلبی شایع نیست. معمولاً ضعف در تنفس، درد مبهم در قفسه سینه و درد ناگهانی که منجر به بیدار شدن از خواب شود از علائم سکته قلبی است. وجود درد ناگهانی در قفسه سینه دلیل شایع سکته قلبی است که به فرد در مورد سکته اخطار می‌دهد. در برخی موارد این درد بسیار خفیف است و فرد بیمار بیدار نمی‌شود. به این سکته، سکته قلبی خاموش گفته می‌شود.

درد در بدن

برخی افراد که دچار سکته قلبی در خواب شده‌اند. با درد و ناراحتی شدید در بازو، گردن، معده و پشت سر مواجه می‌شوند که این درد به شکل شدید و ناگهانی رخ می‌دهد. ممکن است این درد ناشی از ناراحتی درونی یا اضطراب باشد؛ اما با مشاهده‌ای چنین دردی برای اطمینان بهتر است بلافاصله به مراکز درمانی مراجعه کنید.

مطالب مرتبط
منبع
livestrong
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن