پیشرفت شخصیپیشرفت کن

عادتهایی که میتواند قدم به قدم سبک زندگی شما را بهبود ببخشد

داشتن سبک زندگی سالم باعث افزایش کارایی در طول شبانه روز و ایجاد حس خوب در زندگی می‌شود. در ادامه مواردی توصیه شده است که با رعایت کردن این موارد می‌توانید سبک زندگی جدید و سالمی را تجربه کنید.

تغییرات کوچک اما موثر | از فعالیت های بدنی شروع کنید

۳ تا ۵ بار در هفته به باشگاه بروید: نیم ساعت تا یک ساعت ورزش کنید و سعی کنید برنامه‌های قدرتی و هوازی را به‌ صورت ترکیبی انجام دهید. متخصصان توصیه می‌کنند که هر هفته حداقل ۱۵۰ دقیقه فعالیت ایروبیک داشته باشید. حداقل دو بار در هفته تمرینات قدرتی انجام دهید.

در محله خودتان ورزش کنید: پیاده‌‌روی کنید و با سرعت متوسط به مدت حداقل ۳۰ دقیقه این کار را انجام دهید.

از فعالیت‌های روزانه سخت‌ گیرانه لذت ببرید: باغبانی و خانه‌داری با شدت زیاد می‌توانند بدنتان را ورزش دهند. شما همچنین می‌توانید فعالیت‌های بیشتری را با رفت‌ و آمد از راه‌پله‌ها بجای آسانسور، پارک کردن اتومبیل در جایی دور از فروشگاه و پیاده‌ روی سریع در وقت ناهارتان، وارد زندگی روزمره‌تان کنید.

اتومبیلتان را بپیچانید: بجای اتومبیل با دوچرخه یا پیاده به مقصدتان بروید. اگر از وسایل حمل‌ و نقل عمومی استفاده می‌کنید، سعی کنید چند ایستگاه جلوتر پیاده شوید و باقی مسیر را پیاده بروید.

با اعتدال ورزش کنید. ورزش طولانی، اغلب با شدت زیاد می‌تواند خطر آسیب‌ دیدگی را افزایش دهد. اطمینان حاصل کنید که دوره‌های زمانی استراحتی را میان ورزشتان قرار دهید.

سبک زندگی

ورزش و انجام فعالیت‌های بدنی نقش پر رنگی در افزایش روحیه و دوری از مشکلات ذهنی مانند استرس در زندگی روزانه ما دارد

از عادات ناسالم پرهیز کنید

شما در زندگی خود باید از عادت‌هایی سالمی استفاده کنید که میتواند به زندگی شما نظم دهد برای مثال:

از رژیم‌های غذایی غیراصولی بپرهیزید: به‌ محض اینکه وزنتان را کم کردید از سبک زندگی بهبود یافته‌تان تشکر کنید، سپس شدیداً تلاش کنید تا وزنتان را بجای کم‌ و زیاد شدن، ثابت نگه‌دارید.

از رژیم‌های سرسختانه دوری‌کنید: از رژیم مایعات، قرص‌های رژیمی و دیگر مکمل‌های رژیمی مگر اینکه زیر نظر پزشکتان باشد، بپرهیزید. به‌ طور کلی، اگر برنامه یا محصول رژیمی هر کدام از موارد پایین را انجام می‌دهد، جز رژیم‌های مضر به‌ حساب می‌آید:

  • به شما قول کم کردن سریع وزن را می‌دهد (بیش از ۱ تا ۲ کیلو در هفته)
  • به شما قول کمک برای کاهش وزنتان بدون تغییر عادت‌هایتان را می‌دهد.
  • نیازمند هزینه بسیار زیاد است.
  • از انتخاب‌های غذایی‌تان محدودتان می‌کند و هیچ مواد غذایی متعادلی را پیشنهاد نمی‌کند.

از میزان وزنتان آگاه باشید: داشتن اضافه‌ وزن و یا کمبود وزن وضعیت‌های سالمی محسوب نمی‌شوند. با دکترتان مشورت کنید که وزن ایده‌ال سن و نوع بدنتان را مشخص کند.

سیگار نکشید: سیگار با بسیاری از خطرات ازجمله بیماری‌های قلبی یا کبدی و بسیاری از سرطان‌ها در ارتباط است. برای ترک سیگار راهکارهای مناسبی وجود دارد

کم نخوابید: مطالعات نشان دادهاست که آنهایی که تمایل کمی به خواب دارند بیشتر چاق می‌شوند. بزرگسالان باید بین ۷ تا ۹ ساعت در شب بخوابند. کودکان و جوانان نیاز دارند تا بیشتر بخوابند. کودکان نیاز دارند ۱۰ تا ۱۴ ساعت بخوابند، نوجوانانی که به مدرسه می‌روند بین ۹ تا ۱۱ ساعت و جوانان بین ۸ تا ۱۰ ساعت خواب نیاز دارند.

از کرم ضد آفتاب غافل نشوید: قرار گرفتن در معرض آفتاب خطرات زیادی ازجمله سرطان را به همراه دارد. هر زمانی که بیرون بودید، لباس بلند بپوشید و کرم ضد آفتابی با طیف گسترده از SPF حداقل ۳۰ به خودتان بزنید. حتی در روزهای ابری نیز از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.

مراقب بهداشت شخصیتان باشید.

  • هرروز دوش بگیرید. اگر فعالیتی انجام دادید که باعث شده عرق کنید، دوش بگیرید. این کار باعث کاهش بوی بدن، آکنه بدن و بیماری‌هایی همچون چروک می‌شود.
  • روزانه دندان‌هایتان را مسواک کنید. مسواک زدن منظم نه‌ تنها مانع بوی بد دهان می‌شود بلکه بیماری‌های صمغی را از بین می‌برد.
  • پاهایتان را تمیز کنید. اطمینان حاصل کنید که بین انگشتان پایتان را تمیز کنید تا از بوی ناخوشایند پا راحت شوید.
  • لباس‌های تمیز بپوشید. روزانه لباس زیر و جوراب‌هایتان را عوض کنید.
  • دستانتان را بشویید. دست‌هایتان را قبل و بعد از غذا، بعد از استفاده از توالت، قبل و بعد از درمان زخمی جزئی و بعد از سرفه یا عطسه بشویید.
مطالب مرتبط
منبع
wikihow
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن