پزشکیسلامت باش

دندان‌های حساس: درمان‌های خانگی برای رفع حساسیت دندان (قسمت اول)

طبق نظریه آکادمی دندانپزشکی عمومی، حدود چهل میلیون نفر در ایالات‌متحده دندان‌های حساس دارند. برای کاهش درد، برخی روش‌های خانگی که می‌توان تا مراجعه بعدی به دندان‌پزشک استفاده کرد، وجود دارد که در ادامه عنوان می‌شود.

تسکین درد برای دندان‌های حساس

مراجعه منظم به دندانپزشکی همان اندازه مهم است که مراجعه به پزشک برای چکاپ اهمیت دارد، به‌ویژه اگر مرتباً با خوردن غذا و نوشیدنی‌های سرد دچار دندان‌درد می‌شوید. پیداکردن دلیل و منشأ حساسیت دندان برای درمان آن حائز اهمیت است.

هشت درمان خانگی برای تسکین درد

خمیردندان خنثی‌سازی

خمیردندان خنثی‌سازی شامل ترکیباتی است که به محافظت از انتهای عصب از تحریکات، کمک می‌کند. فعال‌ترین ماده تشکیل‌دهنده آن نیترات پتاسیم است که ترکیبی است که پیام درد از دندان را به مغز منتقل می‌کند. بعد از چند بار استفاده، حساسیت دندان شما کاهش می‌یابد. دندان‌پزشکان همچنین توصیه می‌کنند که از یک مسواک نرم و با اسیدیته کم یا فلوراید برای شستن دندان‌ها، استفاده شود.

آب‌نمک شستشو

نمک یک ضدعفونی‌کننده مؤثر است و می‌تواند به کاهش التهاب کمک کند. برای از بین بردن علائم درد از دندان‌های حساس، می‌توان روزانه دو بار از آب‌نمک شستشو، استفاده کرد. برای استفاده از آب‌نمک شستشو: یک‌دوم تا سه‌چهارم قاشق چای‌خوری را در یک لیوان آب گرم بریزید و خوب مخلوط‌کنید. این محلول را سی ثانیه در دهان خود نگه‌دارید. سپس محلول را دور بریزید.

پراکسیدهیدروژن

پراکسیدهیدروژن یک ضدعفونی‌کننده ملایم است و معمولاً برای کمک به برش، سوختگی، زخم‌های دیگر جهت جلوگیری از عفونت بکار می‌رود. همچنین می‌توانید از پراکسیدهیدروژن به عنوان دهان‌شویه برای درمان عفونت و التهاب لثه استفاده کنید. استفاده از پراکسیدهیدروژن به عنوان دهان‌شویه: دو پیمانه پراکسیدهیدروژن ۳ درصد را با میزان برابر آب گرم مخلوط‌کنید. این محلول را سی ثانیه در دهان نگه‌دارید. سپس آن را بیرون بریزید. درنهایت دهان خود را با آب شسته تا پراکسیدهیدروژن باقیمانده کاملاً شسته شود.

عسل و آب گرم

عسل یک عامل آنتی‌باکتریال است و برای مدیریت زخم مورداستفاده قرار می‌گیرد. عسل به بهبود زخم کمک می‌کند و درد و التهاب و تورم را کاهش می‌دهد. برای کاهش درد از دندان‌های حساس، دهان خود را با یک قاشق غذاخوری عسل و آب گرم شستشو دهید. این شستشو باعث بهبود شرایط دهان و دندان می‌شود.

مطالب مرتبط
منبع
healthline.com
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن