پزشکیسلامت باش

دندان درد و درمان طبیعی آن توسط خودتان (قسمت دوم)

دندان درد می‌تواند بسیار آزار دهنده باشد و شخضی که با این مسأله مواجه می‌شود درد بسیاری را تحمل می‌کند. ما در اینجا چند مورد از درمان‌هایی که شما به صورت طبیعی و در خانه می‌توانید استفاده کنید را پیشنهاد می‌دهیم.

قسمت اول مطلب را اینجا بخوانید: دندان درد و درمان طبیعی آن توسط خودتان (قسمت اول)

۵٫سیر

برای هزاران سال، سیر شناخته شده و برای خواص دارویی آن مورد استفاده قرار گرفته است. نه تنها می‌تواند باکتری‌های مضر را که باعث ایجاد پلاک دندان می‌شوند را از بین ببرد، بلکه می‌تواند به عنوان یک آسیب درد نیز عمل کند. برای استفاده از این، یک بوته گل سیر را برای ایجاد یک خمیر له کنید و آن را به منطقه آسیب برسانید. شما ممکن است بخواهید کمی نمک اضافه کنید. همچنین (به عنوان روش دیگر)، شما می‌توانید به آرامی یک بوته گل سیر تازه را بجویید.

۶٫عصاره  وانیلی

عصاره وانیلی حاوی الکل است که می‌تواند درد را خفه کند. خواص آنتی اکسیدانی اثبات شده آن نیز یک شفا دهنده مؤثر است. برای استفاده از این، مقدار کمی عصاره وانیلی را روی انگشت خود یا یک توپ پنبه قرار دهید. آن را چند بار در روز به طور مستقیم به منطقه آسیب دیده اعمال کنید.

۷٫گل میخ

گل میخ برای درمان دندان درد در طول تاریخ مورد استفاده قرار گرفته است، زیرا روغن به طور موثری می‌تواند باعث درد و کاهش التهاب شود. این شامل اژنوول است که یک آنتی سپتیک طبیعی است.برای استفاده از این روش، مقدار کمی روغن گل میخ را روی یک توپ پنبه قرار دهید و آن را به منطقه آسیب دیده برسانید. ممکن است بخواهید روغن گل میخک را با چند قطره روغن حامل مانند روغن زیتون یا آب رقیق کنید. این را چند بار در روز انجام دهید. شما همچنین می‌توانید یک قطره روغن گل میخ را به یک لیوان آب اضافه کنید و دهانتان را بشویید.

۸٫برگ گواوا

برگ گواوا داراي خواص ضد التهابي است که می‌تواند دندان درد را بهبود بخشد. آن‌ها همچنین دارای فعالیت ضد میکروبی هستند که می‌توانند در مراقبت از دهان کمک کنند. برای استفاده از این، روی برگ‌های تازه گواوا را بخورید (بجویید) یا برگ گاواوا خرد شده را به آب جوش اضافه کنید تا دهانشوئی کنید.

۹٫ویت گراس

ویت گراس داراي خواص درماني بي شماري است و می‌تواند بدن شما را از داخل دريافت كند. این می‌تواند التهاب را در دهان شما تسکین دهد و از عفونت جلوگیری کند. محتوای کلروفیل بالا نیز می‌تواند با باکتری مبارزه کند. برای استفاده از این، به سادگی از آب ویت گراس به عنوان دهانشویه استفاده کنید.

۱۰٫آویشن

آویشن همچنین داراي خواص ضد باکتری و آنتی اکسیدانی قوی است که می‌تواند به درمان درد دندان‌ها کمک کند.برای استفاده از این، چند قطره روغن اسطوخدوس و چند قطره آب را روی یک توپ پنبه قرار دهید. پس از رقیق کردن روغن با آب، آن را به قسمت آسیب دیده اعمال کنید. شما همچنین می‌توانید یک قطره روغن را به یک لیوان آب اضافه کنید و دهانش را بشویید.

مطالب مرتبط
منبع
healthline
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید

بستن
بستن
بستن