پزشکیسلامت باش

فواید بهداشتی روغن بابونه (قسمت اول)

هیچ چیز مانند چای داغ گل بابونه برای داشتن یک شب آرام مفید نیست. اما آیا می‌دانید گل بابونه از توانایی بیشتری برای کمک به آرامش شما برخوردار است؟
برای شروع، ممکن است آگاه نباشید که گل بابونه یکی از قدیمی‌ترین گیاهان دارویی مورد استفاده انسان است. این گل به طور گسترده‌ای در جهان استفاده می‌شود زیرا توانایی درمان بیماری‌های مختلف را دارد.

دو نوع بابونه وجود دارد:

رومی (Chamomilla Nobile) و آلمانی (Chamomilla recruit) هر دو نوع گل بابونه دارای خواص دارویی بسیار مشابه هستند. با این حال، هر کدام از آن ها دارای ترکیباتی است که آنها را از هم متفاوت می‌کند، بنابراین شما می‌توانید گل بابونه رومی را به جای گل بابونه آلمانی (و بالعکس) در شرایط مختلف به کار ببرید.
در حالی که بابونه اغلب به عنوان چای مصرف می‌شود، روغن اسانس استخراج شده از گل های زرد و سفید آن می‌تواند فواید بیشتری را به همراه داشته باشد، زیرا ترکیبات فرار و آنتی اکسیدان‌ها در فرم پایدارتری حفظ می‌شوند.
در اینجا که ما در جست و جوی فواید آن هستیم باعث می‌شود تا شما نه تنها چای شیرین گل بابونه را بچشید، بلکه همچنین می‌توانید با استفاده از روغن بابونه از فواید آن استفاده کنید و لذت ببرید.

 

روغن بابونه به هضم غذا کمک می‌کند.

گل بابونه به خاطر توانایی از بین بردن بسیاری از مشکلات هضم که می‌تواند شامل بهبود مسمومیت، سوء هاضمه، کولیک، اسهال، و تهوع باشد مشهور است. محققان معتقدند که ترکیبات ضد التهابی آسئولن و ترکیبات آنودیناز ضد گرفتگی و انقباضی که در بابونه فراوان هستند علت مزیت آن در این زمینه می‌باشد. در اصل، این ترکیبات به روده کمک می‌کند تا آرام باشد و حرکت غذا را بهبود دهد و باعث بهبود هضم می‌شود.
حتی به نظر می‌رسد که نوزادان نیز از فواید بابونه برای هضم بهتر بهره می‌برند، مطالعه‌ای نشان می‌دهد که ۵۷ درصد از شرکت کنندگان نوزاد دچارکولیک، بیماری خود را در طی ۷ روز مصرف بابونه بهبود دادند.

روغن بابونه سلامت پوست را بهبود می‌کند.

به نظر می‌رسد که همان ترکیبات ضد التهابی موجود در بابونه برای بهبود سلامت پوست هم به کار می‌رود. مطالعات نشان داده‌اند که فلاونوئیدهای ضد التهابی موجود در روغن بابونه قادر به نفوذ لایه‌های عمیق پوست هستند و برای بهبود پروتئین‌های التهابی و همچنین مبارزه با رادیکال‌های آزاد که باعث پیری می‌شوند استفاده می‌شود.
همچنین مطالعات نشان داده که ۶۰ درصد از آن به عنوان کرم هیدروکورتیزون در درمان اگزما استفاده می‌شود. یکی دیگر از مطالعات هم چنین نشان داده که مصرف بیش از ۰٫۵ درصد هیدروکورتیزون تنها پس از دو هفته باعث درمان می‌شود.

روغن بابونه دارای خاصیت ضد باکتری است.

بابونه حاوی عصاره استونیک می‌باشد که برای عفونت‌های باکتریایی و قارچی مفید است. یک مطالعه نشان داد که عصاره استونیک گیاهان بابونه گونه‌ی آلمانی دارای اثرات ضد میکروبی بیشتری علیه استافیلوکوکوس اورئوس و کاندیدا آلبیکنس نسبت به داروهای سنتی دارد.
با این وجود، بابونه ممکن است در زمان مصرف خوراکی هم اثرات مشابه داشته باشد. بابونه آشامیدنی میزان ادرار هیپوراترا و گلیسین را افزایش می‌دهد که با افزایش فعالیت ضد باکتری مرتبط است.

مطالب مرتبط
منبع
blog.paleohacks.
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن