زیباییسلامت باش

لب‌ های سالم و زیبا با رعایت نکاتی مهم

داشتن لب‌ های سالم بهتر است یا لب‌های خشک و زخمی که همه ما آن را تجربه کرده‌ایم. اگر شما هم از آن دسته از افراد هستید که لب‌های خشک دارید، این مقاله به شما کمک می‌کند که لب‌های سالم و با طراوتی داشته باشید.با ما همراه باشید.

۱- نوشیدن مقدار زیادی آب

نوشیدن آب به مقدار کافی نه تنها برای داشتن لب‌های سالم ضروری است بلکه برای کل اندام‌های بدن و سلامت کل جسم مهم است. وقتی که شما آب کافی می‌نوشید، خون‌رسانی به بافت‌های بدن از جمله لب‌ها بهتر صورت می‌گیرد. درنتیجه شما لب‌های سالم‌تری خواهید داشت. سعی کنید آب فراروان بنوشید. افراد بالغ نباید در طول روز کمتر از دو لیتر آب مصرف کنند.

۲- رژیم غذایی خوبی داشته باشید

رژیم غذایی در سلامت پوست به‌خصوص داشتن لب‌های سالم بسیار مؤثر است. بسیاری از بیمارهای پوستی نتیجه خوردن غذاهای پرچرب و ناسالم هستند. سعی کنید از میوه و سبزیجات به مقدار فراوان استفاده کرده و خوردن نوشابه‌های گازدار بپرهیزید.

۳- با روغن‌های گیاهی لب‌ها را مرطوب نگه‌دارید

شرایط گرم و یا سرد می‌تواند به لب‌های شما آسیب برساند و آن‌ها را خشک و بدحالت نگه دارد، بنابراین لب‌هایتان را در طول زمستان با آغشته کردن به روغن مرطوب نگه‌دارید. استفاده از روغن‌های گیاهی برای مرطوب کردن و براق کردن لب‌ها و همچنین محافظت از آن‌ها برای شما لبخند زیباتری را به همراه دارد.

۴- مالش با ماده شیرین برای لب‌های چاق و نرم

اگر لب‌های بزرگی دارید، لب‌های خود را با یک ماده شیرین (مثل آب شکر غلیظ)به‌صورت دایره‌ای مالش دهید. این کار باعث می‌شود که لب‌های سالم و با طراوت داشته باشید. بعد از مالش دادن لب، آن را با آب بشویید. سپس لب‌هایتان با روغن‌های گیاهی مرطوب کنید.

۵-مسواک زدن لب‌ها

بله درست خواندید. شما می‌توانید یک مسواک جداگانه برای تمیز کردن لب‌ها داشته باشید. اما اطمینان حاصل کنید که به نرم‌کننده آغشته شده باشد. لب‌های خود را به‌آرامی دو بار یا سه بار در هفته مسواک بزنید. با استفاده از یک نرم‌کننده لب‌هایتان را مرطوب کنید. این کار، سلول‌های مرده را حذف کرده و لب‌های شما را سالم و طبیعی جلوه می‌دهد.

مجموعه‌ای از انجام کارهای بالا کمک خواهد کرد تا شما لب های سالم و زیبایی داشته باشید

مطالب مرتبط
منبع
wikihow
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن