پزشکیسلامت باش

رفع ریزش شدید مو و نکات کاربردی درباره آن

حدود یک‌ سوم جمعیت هر کشوری، از شکل‌های مختلف ریزش مو رنج می‌برند و همگی مدام به دنبال رفع این مشکل به روش‌های مختلف هستند. در این بانوان بیشتر با این مشکل روبه رو می‌شوند. اما مثل همیشه پیشگری بهتر از درمان است

خوردن غذای مناسب

حتما این جمله را شنیده‌اید که می‌گویند: «همان چیزی هستید که می‌خورید!!!». این یک اصطلاح پنج‌ کلمه‌ای است که در هر فرهنگی در هر بخشی از دنیا وجود دارد. خوردن یک صبحانه سالم ضروری است. وقتی‌که پای موی سالم به میان می‌آید، درست خوردن، می‌تواند به‌ طور مستقیم بر رشد مو تأثیر گذار باشد. تغذیه مناسب می‌تواند از ریزش مو جلوگیری کند. عقل سلیم می‌گوید که برای سالم نگاه داشتن خود، مو و پوست سرتان، می‌بایست اقدام کنید. این احتمال وجود دارد که ریزش مو بتواند توسط یک رژیم سالم، شامل سبزیجات و میوه‌ها کاهش پیدا کند.

آهن و کمک آن در ریزش مو

آهن یک ماده معدنی ضروری است که بدن شما برای زنده ماندن به آن نیاز دارد. اگر به میزان کافی بدنتان آهن جذب نکند، این مسئله می‌تواند منجر به کم‌ خونی شود. کم‌ خونی می‌تواند تأمین مواد غذایی سالم را برای فولیکول‌های موهایتان را مختل کند که این خود منجر به ریزش مو خواهد شد. شما می‌توانید آهن را از طریق مواد غذایی چون گوشت قرمز، مرغ، کلم، بروکلی، ماهی، اسفناج و… به دست آورید.

منفعت پروتئین برای ریزش مو

پروتئین برای سلامت موهایتان ضروری است. اگر شما کمبود پروتئین دارید، این مسئله می‌تواند منجر به داشتن موهای ضعیف و خشک شود. دریافت مناسب پروتئین می‌تواند به حجم آمینواسیدهای تقویت‌ کننده موهایتان کمک کند. خوردن غذاهایی با داشتن حجم بالای پروتئین نه‌ تنها برای ماهیچه‌های شما خوب نیست، بلکه برای بهبود وضعیت موهایتان نیز بسیار مناسب است. برخی از غذاهایی که شما می‌توانید از آن حجم مناسبی از پروتئین را به دست آورید، به شرح زیر است: غذاهای دریایی، مرغ، پنیر، ماست، لوبیا، خمیر سویا، کره بادام‌زمینی.

خوردن غذاهای همراه با بیوتین

بیوتین یک ویتامین B است و برای موهای شما لازم و ضروری است. اگر بیوتین کافی به موهای شما نرسد، موهایتان ممکن است از هم بپاشد و شکننده شود. منابع مناسب بیوتین شامل غلات، سفیده تخم‌مرغ، آرد سویا، گردو و خمیر مایع است.

نتیجه‌گیری

به‌ طور کلی، داشتن یک رژیم غذایی سالم می‌تواند به شما در ریزش مو کمک کند. و باعث می‌شود که حجم مناسبی برای موهایتان به دست آورید. اینکه بدانید چه چیزی برای رشد موهایتان اهمیت دارد، ضروری است. تا آنجایی که می‌توانید از آسیب‌رسانی جدی غیر ضروری به موهایتان جلوگیری کنید. موهای شما یکی از اولین مشخصه‌هایی است که دیگران نسبت به شما در مورد آن توجه می‌کنند. به‌ خوبی از آن مراقبت کنید و رفتار خوبی با آن داشته باشید.

مطالب مرتبط
منبع
lifehack
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

بستن
بستن