پیشرفت کنکارآفرینی

هفت عادت برای انجام کار بیشتر طی یک روز

زندگی یک مسابقه‎ی بی‎وقفه و بی‎پایان است. فهرست کارهایی که باید انجام دهید همیشه بلند بالا به نظر می‎رسد، و پیدا کردن زمان برای استراحت می‎تواند مشکل باشد. هفت عادت پیش رو می‎توانند این شلوغی را کاهش داده و به شما برای انجام کار بیشتر طی یک روز کمک کنند.

انجام کار بیشتر در محیط کاری

شغل اصلی شما معمولا همان جایی است که به انجام کار بیشتر طی روز نیاز دارد، و با در اختیار داشتن ابزار مناسب و انجام اقدامات مناسب ممکن است.

سازماندهی: سازماندهی می‎تواند روی موفقیت یا شکست شما در بالابردن بهره‎وری موثر باشد، لذا مهم است که درست انجامش دهید. شلوغی فیزیکی و دیجیتال می‎تواند مانع از انجام کار بیشتر شود. از کابینت‎های مخصوص طبقه‎بندی و دسته‎بندی، فولدرهای آویزدار و فولدرهای دیجیتال برای سازماندهی بهتر میز کار و کامپیوتر خود استفاده کنید. اغلب، اختصاص بیست دقیقه از یک روز از ماه برای مرتب کردن همه چیز می‎تواند زمان جست و جوی شما را در آینده به طرز مناسبی کاهش دهد.

تکنولوژی: استفاده از جدیدترین تکنولوژی می‎تواند تقریبا در تمامی جنبه‎های کاری به شما کمک کند. هوش مصنوعی هر روز در صدر اخبار است، و در اختیار داشتن دستیار هوشمندی مانند «الکسا» یا «گوگل هوم» می‎تواند به سازماندهی بهتر کارها کمک کند.

اینترنت با کیفیت: در اختیار داشتن اینترنت با کیفیت در محل کار می‎تواند روی انجام کار بیشتر طی روز موثر باشد، اما اگر امکان دریافت اتصال پرسرعت ندارید، می‎توانید اقداماتی برای بالا بردن سرعت کنونی خود انجام دهید. برای نمونه، محدود کردن تعداد صفحات باز در مرورگر می‎تواند سرعت بالاتری به شما بدهد، همینطور محدود کردن تعداد مرورگرهایی که در سیستم عامل خود به صورت همزمان استفاده می‎کنید. پایین نگه داشتن تعداد صفحات باز در ویندوز می‎تواند مانع شلوغی و از دست رفتن سر رشته‎ی کار هم بشود.

انجام کار بیشتر در خانه

می‎خواهید از زمان خود در خانه لذت ببرید، این نکات می‎توانند در این راه شما را یاری کنند.

آب خوردن: آب بیشتری بنوشید. به نظر خیلی ساده می‎رسد، همینطور هم هست. نوشیدن آب کافی منجر به سرزندگی ذهنی و جسمی شما برای انجام کار بیشتر طی روز می‎شود. اکثر محققین توصیه می‎کنند طی روز بیش از ۲ لیتر آب مصرف کنید.

از پیش آماده کردن غذا: آماده کردن غذا در ابتدا کمی زمان‎بر است، اما در نهایت باعث صرفه‎جویی در زمان می‎شود. بسیاری از دستورپخت‎های موجود در زمینه‎ی غذاهایی که می‎شود آن‌ها را برای بعدا آماده کرد، مقرون به صرفه هستند، منجر به امکان مدیریت زمان بهتر می‎شوند، و موجب امنیت خاطر شما نیز خواهند شد.

مدیتیشن: مدیتیشن یکی از بهترین عاداتی است که می‎توانید به برنامه‎ روزانه‎ خود اضافه کنید. آگاهی بهتر از اطرافتان و خودآگاهی بهتر باعث ارتقای اعتماد به نفس و بالا رفتن بهره‎وری شما طی هفته می‎شود.

تناسب اندام: مراقبت از سلامت فیزیکی باعث ارتقای حس آمادگی برای انجام هر کاری طی روز می‎شود. ورزش کردن باعث فعال شدن آندورفین‎های شما می‎شود و ذهن و جسم شما را به شدت متمرکز و شاداب می‎کند، لذا انرژی و انگیزه‎ی کافی برای انجام کار بیشتر طی یک روز را خواهید داشت.

اگر این نکات را در زندگی خود رعایت کنید، طی روز موفقیت بیشتری را تجربه خواهید کرد و زمان بیشتری برای لذت بردن از خود و در کنار خانواده خود بودن خواهید یافت. آیا روش تجربه شده و مطمئن دیگری برای انجام کار بیشتر طی یک روز دارید؟ در قسمت نظرات با ما درمیان بگذارید.
مطالب مرتبط
منبع
pickthebrain
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

بستن
بستن