پیشرفت کنموفقیت و انگیزه

عادات افراد موفق که بایستی از آن‌ها درس بگیرید (قسمت دوم)

اگر اشتیاقتان به کسب موفقیت روز به روز بیشتر می‌شود، از کسب موفقیت‌های هرچند کوچک در زندگی لذت می‌برید، از همین لحظه کنونی می‌خواهید نهایت استفاده را ببرید و یک گام خود را به چیزهایی که می‌خواهید نزدیک کنید، پس موارد زیر را به دقت بخوانید و در زندگی‌تان آن‌ها را به کار ببندید.

۲۶٫ فوق‌العاده بودن در کاری که انجام می‌دهند.

جهت فوق‌العاده شدن، شما مجبورید کارهایی انجام دهید که دیگران انجامش نمی‌دهند. به‌منظور موفق شدن، نیاز است تا تصمیمات دشواری اتخاذ شود و عملی کردنشان ضرورت دارد.

۲۷٫ تنبلی را کنار بگذارید.

درحالی‌که بسیاری از افراد خوش‌گذرانانی بیش نیستند و حاضر به تحمل درد ناراحتی به هیچ قیمتی نیستند، افراد موفق ارزش و منافع سخت کار کردن و سروکله زدن با معضلات سخت و دشوار را می‌دانند.

۲۸٫ زندگی در راستای ارزش‌های اصلی

افراد موفق در ابتدا ارزش‌های اصلی زندگی‌شان و چیزهایی را که برایشان اهمیت دارد شناسایی می‌کنند، سپس بهترین تلاششان را در جهت داشتن زندگی که ارزش‌هایشان را منعکس کند، انجام می‌دهند.

۲۹٫ پول چرک کف دست است!

پول و موفقیت با هم قابل تعویض نیستند و افراد موفق این را درک می‌کنند. قراردادن پول در یک کفه از ترازو و آن را برابر با موفقیت ارزیابی کردن ذهنیت خطرناکی است. موفقیت به شکل‌های خیلی زیادی خودش را نشان می‌دهد.

۳۰٫ مستقل باشید.

افراد موفق اهمیت نظم و انضباط و خودکنترلی را درک می‌کنند و در نتیجه از مستقل عمل کردن خوشحال‌اند.

۳۱٫ خود ارزشمندی به موفقیت گره نخورده است.

افراد موفق امنیت دارند. آن‌ها خود ارزشمندی‌شان را از چیزی که دارند، چیزی که می‌دانند، جایی که زندگی می‌کنند یا طوری که به نظر می‌رسند به دست می‌آورند.

۳۲٫ مهربانی، مادر مهربانی است (و موفقیت)

بخشندگی و مهربانی خصیصه‌ای رایج بین افراد موفق است. لذت بردن از کمک به دیگران اهمیت بسیاری دارد.

۳۳٫ تواضع بیشتر، غرور کمتر

افراد موفق نسبت به اعتراف و عذرخواهی در قبال اشتباهاتشان متواضع بوده و خوشحال هستند. این بدین خاطر است که آن‌ها نسبت به توانایی‌شان اعتمادبه‌نفس کامل دارند. آن‌ها از اینکه از دیگران یاد بگیرند و اینکه دیگران حال خوبی داشته باشند، خوشحال می‌شوند به‌جای اینکه صرفاً به دنبال افتخار فردی باشند.

۳۴٫ تغییر، درهای جدیدی را باز خواهد کرد.

افرادی که موفق هستند، سازش‌پذیرند و تغییر را می‌پذیرند، درحالی‌که اکثریت افراد، موجوداتی هستند راحت‌طلب و تن‌پرور. آن‌ها با چیزهای جدید و ناآشنا سازگاری داشته و این شرایط را می‌پذیرند.

۳۵٫ یک بدن سالم برای موفقیت

این فقط بدین معنی نیست که شما چطور فکر می‌کنید، این درباره این است که شما چگونه خودتان را برای موفقیت آماده می‌کنید. افراد موفق اهمیت سلامت جسمانی را درک می‌کنند، نه‌تنها برای دلایلی عبث، بلکه به خاطر حضور در بهترین شرایط زندگی، شخص بهتری را برای موفقیت خلق می‌کنند.

۳۶٫ چیزی تحت عنوان تنبلی وجود ندارد.

افراد موفق هرگز تنبل تلقی نمی‌شوند. بله، آن‌ها زمانی که نیاز دارند استراحت می‌کنند، و سخت کار کردن، برایشان سرگرمی تلقی می‌شود.

۳۷٫ خفن باشید.

زمانی که زندگی آن روی ناخوش خود را به ما نشان دهد، بیشتر افراد شکست را پذیرا می‌شوند، اما افراد موفق تازه خودشان را گرم می‌کنند.

۳۸٫ بازخورد تنها شانس دیگری برای بهبود است.

اینکه افراد چگونه نسبت به بازخورد از خودشان واکنش نشان می‌دهند، تعیین‌کننده توان احتمالی‌شان برای موفقیت است. روی گشوده داشتن نسبت به انتقاد سازنده و عمل کردن در راستای بهبود آن بیشتر در افراد موفق دیده می‌شود.

۳۹٫ با هرکی بگردی، همونجوری میشی!

درصورتی‌که مردم با افراد سمی و منفی نگر بچرخند، آنگاه نیاز خواهند داشت تا نگاهی به خودشان بیندازند. افراد موفق با افرادی می‌چرخند که مثبت و حمایتگر هستند.

۴۰٫ اگر نمی‌توانید کنترلش کنید، فراموشش کنید.

افراد موفق زمان و انرژی احساسی‌شان را در چیزهایی سرمایه‌گذاری می‌کنند که هیچ کنترلی روی آن ندارند.

۴۱٫ شنا در جهت مخالف

افراد موفق، افرادی هستند که از قدرت «نه» گفتن برخوردارند و به خواست و درخواست کسی زندگی نمی‌کنند، آن‌ها برای انجام کارهایشان نیازی به تائید دیگران ندارند.

۴۲٫ تنهایی ارزشمند است.

خود ارزشمندی بیشتر به معنای بیشتر احساس آرامش پیدا کردن با فعالیت‌هایی است که انجام می‌دهید. افراد موفق بیشتر خوشحال‌اند و ارزش تنهایی وقت گذراندن را می‌دانند.

۴۳٫ استاندارد فردی از همه‌چیز بیشتر است

هرکسی حق انتخاب برای تعیین بالاترین استانداردها را برای خودش دارد. افراد موفق این کار را در ازای ایجاد تعهد بیشتر، فرصت‌های آنی بیشتر و اخلاقیات کاری بهتر و در نتیجه نتایج بهتر انجام می‌دهند.

۴۴٫ شکست منطقی نیست.

درحالی‌که بسیاری از افراد از سن، سلامتی، کمبود زمان، «بدشانسی» یا فرصت نداشتن برای توضیح شکست‌شان استفاده می‌کنند، کلید موفقیت، پیدا کردن راهکاری برای موفقیت علی‌رغم مواجهه با این چالش‌هاست.

۴۵٫ استراحت کردن بخش مهمی از روند موفقیت است.

استراحت دادن به خود و انجام کارهایی که دوستشان دارید تا خوشحال شوید، یک ویژگی رایج از افراد موفق است.

۴۶٫ کاری که انجام می‌دهند، آن‌ها را تعریف می‌کند نه حرفه و تخصص.

افراد موفق می‌دانند که حرفه و تخصصشان، هویتشان را تشکیل نمی‌دهد. آن‌ها چندبعدی بوده و خودشان را با کارشان تعریف نمی‌کنند.

۴۷٫ افراد موفق به مسیرهای ساده علاقه ندارند.

درحالی‌که بیشتر افراد به دنبال میانبر یا راه‌های راحت هستند، افراد موفق بیشتر به کارامدترین راه‌های ممکن علاقه‌مندند. آن‌ها به دنبال اقداماتی هستند که بهترین نتایج را در بلندمدت برایشان به همراه داشته باشد.

۴۸٫ کارشان را تمام و کمال انجام می‌دهند.

بسیاری از افراد زندگی‌شان را با چیزهایی آغاز می‌کنند، که هرگز تمامش نمی‌کنند، اما افراد موفق کارهایشان را کامل انجام می‌دهند. حتی زمانی که هیجان و تازگی رخت بر ببندد، آن‌ها کارشان را تا پایان انجام می‌دهند.

۴۹٫ آن‌ها در تمامی ابعاد سرمایه‌گذاری می‌کنند.

ما تنها موجوداتی جسمانی و روان‌شناختی نیستیم، بلکه موجوداتی احساسی و معنوی نیز هستیم. افراد موفق آگاهانه در جهت سلامتی و بهره‌وری در تمامی سطوح فعالیت می‌کنند.

۵۰٫ کلامشان، ارزش واقعی رفتارشان را نشان می‌دهد.

جهت کسب موفقیت، تمرین داشتن برای سخنرانی اهمیت دارد. افراد موفق از روی کتاب‌ و دانشگاه حرف نمی‌زنند، آن‌ها واقعیت و تجربیات را بیان می‌کنند.

مطالب مرتبط
منبع
lifehack
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن