پیشرفت کنموفقیت و انگیزه

عادات افراد موفق که بایستی از آن‌ها درس بگیرید (قسمت اول)

اگر شما در زندگی‌تان به دنبال کسب موفقیت هستید، لحظه لحظه زندگی خود را صرف خواندن مقالات و اخبار درباره افراد موفق در سراسر جهان می‌کنید , سعی شما بر این است که راهکارهایی که آن‌ها در زندگی‌شان به کار بسته‌اند را دنبال کنید یا مسیر زندگی‌شان را بهتر بشناسید. در این مقاله می‌توانید به طور خلاصه به چندین مورد از بهترین عادات افراد موفق دست پیدا کنید.

اگر شما هم مانند من در زندگی واقعاً به دنبال پرورش خود هستید، احتمالاً هزاران کتاب موجود در بازار را در زمینه کمک به خود خوانده‌اید. اگر حس و حال‌تان هم به من نزدیک باشد، احتمالاً تمام آن اطلاعات را گیج‌کننده دیده‌اید. به همین دلیل، من مهم‌ترین دروس تغییر دهنده زندگی را از سراسر این کتاب‌ها استخراج کرده و در قالب ۵۰ نکته کلیدی برای شما آماده کرده‌ام.

۱٫ باورش کنید تا آن را ببینید

ذهن‌های ما تمایل دارند تا روی چیزی که در اطراف ما در حال رخ دادن هستند، تمرکز کنند و چیزهایی را که می‌تواند اتفاق بی‌افتد را نادیده بگیرند. تنها زمانی که به امکان‌پذیر بودن هرچیزی، اعتماد کنید و شجاعتِ رؤیاپردازی‌های بزرگ را داشته باشید، اتفاقات فوق‌العاده‌ای برای‌تان رقم خواهند خورد.

۲٫ مشکلات واقعاً هدایای فوق‌العاده‌ای هستند

در حالی‌ که دیگران مشکلات را می‌بینند و تسلیم می‌شوند، افراد موفق از آن مشکل به عنوان درسی برای پیدا کردن بهبود خودشان در وظیفه در حال انجام‌شان استفاده می‌کنند.

۳٫ به دنبال راهکار هستند

حتی اگر مشکلاتی عمیق و دشوار بر سر راهشان باشند، افراد موفق تمام تمرکزشان را روی یافتن راهکارها خواهند گذاشت.

۴٫ همه‌چیز به مسیر راه برمی‌گردد

افراد موفق در خَلق موفقیت‌شان آگاهانه و روشمند عمل می‌کنند. آن‌ها بیکار گوشه‌ای نمی‌نشینند تا موفقیت آن‌ها را پیدا کنند.

۵٫ ترس را احساس کنید؛ ولی به هر صورت کارتان را انجام دهید

در مسیر موفقیت، ترس زیادی وجود دارد، افراد موفق به‌جای اینکه اجازه دهند ترس فعالیت‌هایشان در راستای موفقیت تحت کنترل گرفته و محدودش کند، بدون توجه به چنین احساساتی به مسیرشان ادامه می‌دهند.

۶٫ جادوی سؤالات بهره‌وری

همه‌ چیز به پرسیدن سؤالات درست ارتباط دارد. افراد موفق سؤالاتشان را طوری می‌پرسند که از پاسخ‌های‌شان اطلاعات بهره‌وری، خلاقانه و مثبتی را برای کسب ذهنیتی روبه‌جلو به دست می‌آورند.

۷٫ بهترین راهکار هدر دادن انرژی، شکوایه داشتن است

افراد موفق می‌دانند که انتخابِ دیدن وجه منفی مسائل، تنها موجب خَلق یک وضعیت بیهوده و غیربهره‌ور می‌شود.

۸٫ به دنبال سرزنش کردن نباشید

پذیرش مسئولیت در قبال اقدامات و پیامدها حالتی از توانمندی است که شما می‌توانید به کمک آن مسیر موفقیت‌تان را بسازید. در حالی‌ که سرزنش کردن دیگران یا شرایط جانبی این توانمندی را از شما دور خواهد ساخت.

۹٫ ویژگی‌های برازنده خود را ارتقا دهد

افراد موفق، با استعدادتر از دیگران نیستند، آن‌ها فقط وقتشان را صرف انجام کارهایی می‌کنند که می‌دانند در انجامش نسبت به دیگران موفق‌ترند.

۱۰٫ خودتان را وقف آن کنید تا پیروز شوید

افراد موفق سرشان شلوغ بوده، بهره‌ور و پویش‌گرا هستند. به‌ جای تفکر بیش‌ازحد و برنامه‌ریزی بیش‌ازحد برای یک ایده فوق‌العاده، آن‌ها یک گام به جلو برمی‌دارند، صرف‌نظر از اینکه چه اندازه‌ای داشته باشد.

۱۱٫ موفقیت، موفقیت را به خود جذب می‌کند

افراد موفق، اطرافشان پر از افراد موفق و دارای ذهنیت مشابه هستند. آن‌ها اهمیت بخشی از یک تیم بودن را درک می‌کنند و روابط برد-بردی را در کنار هم ایجاد می‌کنند.

۱۲٫ واقعاً انتخاب کنید که موفق باشید

رؤیاپردازی بزرگ داشتن، بخش بزرگی از موفق بودن است، حتی اگر رویای‌تان غیرممکن به نظر برسد. بلندپروازی ذهنیتی است که به انتخاب آگاهانه روزانه نیاز دارد.

۱۳٫ تصویرسازی کنید، تصویرسازی کنید، تصویرسازی کنید!!!

شما پیش از اینکه اتفاق بی‌افتد، باید موفقیت را به چشمان خود ببینید. افراد موفق درباره چیزی که واقعاً می‌خواهند شفاف‌سازی کرده و اطمینان حاصل می‌کنند تا اینکه صرفاً تماشاگران زندگی باشند.

۱۴٫ اصالت داشته باشید

افراد موفق به دنبال چیزهایی هستند که واقعاً جواب دهد تا با شکلی نو و خلاقانه در مسیرش گام بردارند. تقلید، استفراغ ایده‌های دیگران بدون اصالت است.

۱۵٫ بهترین زمان برای اقدام کردن، همین الآن است

انتظار داشتن برای زمان مناسب جهت عمل کردن، چیزی جز بهانه آوردن و عقب انداختن نیست. افراد موفق می‌دانند که هرگز زمان مناسبی جز همین حالا پیدا نمی‌شود.

۱۶٫ یادگیری در حال رشد است

یادگیری مستمر، کلید یک زندگی موفق است. شاید علمی و پژوهشی به نظر برسد، شاید هم نه، اما دانش‌پژوه یک زندگی یا یادگیرنده چیزهای عملی بودن، همه و همه به بسط دانش و پرورش فردی‌تان ارتباط دارد.

۱۷٫ همیشه به نیمه‌پر لیوان زندگی نگاه کنید

افراد موفق مهارت یافتن جنبه‌های مثبت در تمامی افراد و شرایط را صرف‌نظر از اینکه چه چیزی هستند، در اختیار دارند.

۱۸٫ آیا روز بدی داشته‌اید؟ به مسیرتان ادامه دهید

همگی ما حالات بدی داریم، اما این بهانه‌ای برای متوقف ساختن کارهای دیگرمان نیست. در وضعیت بد ماندن، تنها زندگی شما را مانند یک فیلم آغاز و متوقف می‌کنند، و سرعت موفقیت شما را کاهش می‌دهند.

۱۹٫ گاهی اوقات کسب‌وکاری پر خطر نیاز است

خطرات محاسبه‌شده یک اجبار برای موفقیت به حساب می‌آیند. همه‌چیز به مزایا و معایب حرکت در کنار اعتماد ارتباط دارد.

۲۰٫ چالش پذیرفته شد!

سروکار داشتن با مشکلات پیش رو یک اجبار در جهت موفقیت است. افراد موفق در راستای بهبود خودشان با چالش‌ها مواجه می‌شوند.

۲۱٫ شانس خود را می‌سازند

در ذهنیت یک فرد موفق، چیزی به‌عنوان «شانس» یا «سرنوشت» وجود ندارد. آن‌ها کنترل اوضاع را به دست می‌گیرند تا فعالانه و آگاهانه بهترین زندگی خودشان را خلق کنند.

۲۲٫ حس نوآوری‌طلبانه‌شان را شعله‌ور کنید

در حالی‌ که بسیاری از افراد واکنش‌گرا هستند، افراد موفق پویش‌گرا هستند – پیش از اینکه مجبور باشند، کار انجام می‌دهند.

۲۳٫ مدیران احساسی

اثربخشی در مدیریت احساسات، کلید جاده موفقیت است. بدین معنی نیست که افراد موفق احساساتی نیستند؛ آن‌ها برده احساسات‌شان نیستند.

۲۴٫ قهرمان‌های ارتباطات

کار کردن آگاهانه بر مهارت‌های ارتباطی اثربخش، هرکسی را به موفقیت نزدیک‌تر می‌کند.

۲۵٫ برنامه‌ریزان زندگی راهبردی

زندگی‌های افراد موفق مجموعه شلخته‌ای از رویدادها و پیامدهای برنامه‌ریزی نشده نیست، آن‌ها به شکلی هدفمند در مسیر به واقعیت بدل کردن برنامه‌های‌شان فعالیت می‌کنند.

مطالب مرتبط
منبع
lifehack
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن