خانه و خانواده

دکوراسیون اتاق مهمان برای داشتن خانه جذاب

دکوراسیون اتاق مهمان باید به‌ گونه‌ای باشد که مهمان در آن احساس آرامش کند و این احساس به او دست دهد که در خانه خودش است. اتاق را پر از لوازم تزئینی کنید که کاربردی و مفید هستند. امکانات رفاهی را در نظر بگیرید که یک سوئیت خوب هتل دارد و سعی کنید فضایی آرام و راحت برای مهمانتان ایجاد کنید.

دکوراسیون و تزئینات دائمی

دیوارها را با رنگ‌های آرامش‌ بخش، رنگ‌آمیزی کنید: رنگ‌های خنثی همچون، بژ یا سفید و رنگ‌های خنک خنثی مثل آبی آسمانی معمولاً انتخاب‌های درستی هستند. از رنگ‌های پر جنب‌ و جوش گرم همچون قرمز روشن پرهیز کنید، ازآنجایی‌که این رنگ‌ها باعث افزایش انرژی می‌شوند، حس راحتی را در مهمان‌تان از بین می‌برند.

روی میز کنار تختِ اتاق، شیشه‌ای قرار دهید: میزهای کنار تخت باعث راحتی مهمان‌تان هستند اما اگر قطره‌ای آب از لیوان روی سطح چوبی میز شما بریزد، ممکن است آن‌ها را نگران کند. اگر روی میز کنار تخت شیشه‌ای قرار داشته باشد به‌ راحتی می‌تواند هر مقدار آبی که روی آن می‌ریزد را پاک کرد.

چراغی کنار تخت بگذارید: چراغ‌های سقفی عالی هستند، اما کلید روشن یا خاموش آن‌ها معمولاً کنار در قرار دارد و از تخت دور است. در نتیجه، مهمان مجبور است پس از خاموش کردن چراغ سقفی تلوتلوخوران به تخت خود برسد. قرار دادن چراغی کنار تخت می‌تواند این مسئله را حل کند. جدای از راحتی مهمان به بهتر شدن دکوراسیون اتاق نیز کمک می‌کند.

آینه‌ای در اتاق قرار دهید: یک آینه‌ قدی می‌تواند آماده شدن مهمان‌ در صبح زود را سرعت ببخشد و آنرا آسان‌تر کند. با این‌ حال، بخصوص در اتاق‌های کوچک‌تر، آینه کوچک‌تر، نیز می‌تواند مفید باشد. آینه‌ها عمق و ابعاد ایجاد می‌کنند و توهمی از فضای بزرگ‌تری برای اتاق ایجاد می‌کنند.

میز توالتی قرار دهید. قرار دادن میز توالت در اتاق مهمان، شرایطی را برای مهمان فراهم می‌کند که می‌تواند به‌ راحتی و در حریم شخصی خودش از لوازم آرایشی استفاده کند. این کار برای مهمان حس خوشایندی ایجاد می‌کند.

دراوری در اتاق قرار دهید: چند کشوی بالایی دراور را خالی کنید تا مهمانانی که چند روزی قرار است بمانند بتوانند لباس‌هایشان را در آن قرار دهند. کشوهای پایینی دراور را با حوله، پتوهای یدکی و دیگر وسایل موردنیاز مهمان در طول اقامت او، پر کنید.

تخت‌های جمع شوی دونفره را فراموش نکنید: تخت‌های جمع شوی دونفره از تخت‌های بزرگ‌تر دیگر (پادشاه و ملکه) تطبیق‌پذیرتر و کاراتر هستند. مهمانان می‌توانند جداگانه روی آن بخوابند یا تخت‌ها را به یکدیگر متصل کنند.

ملحفه‌های چندلا در اتاق مهمان بگذارید: اگر ممکن است، ملحفه‌ای پنبه‌ای، ملحفه‌ای پشمی و چند روتختی فراهم کنید. این ملحفه‌ها به مهمانان در زمان‌هایی که سردشان است یا گرمشان حق انتخاب می‌دهد و باعث می‌شود شب‌ها احساس راحتی بیشتری هنگام خواب داشته باشند.

از کوسن‌های تزئینی استفاده کنید: درحالی‌که زیاد کاربردی نیستند اما کوسن‌ها می‌توانند باعث شوند تخت زیباتر و راحت‌تر به نظر برسد. کوسن‌ها همچنین می‌توانند برای معرفی رنگ غالب اتاق نیز استفاده شوند.

قالیچه‌ای روی زمین پهن کنید: اگر کف‌پوش‌های چوبی سخت و یا دیگر انواع کف‌پوش روی زمین قرار دارد، قالیچه‌ای قرار دهید که محیطی گرم و راحت برای اتاق ایجاد کند و مانع سرماخوردگی صبحگاهی مهمان شود.

اگر اتاق‌تان به‌ اندازه کافی بزرگ است، یک ست میز غذاخوری در اتاق قرار دهید: صندلی‌های راحتی فضایی به مهمانان می‌دهد تا بتوانند ساعت‌ها کتاب بخوانند یا کمی بنشینند و منظره بیرون را تماشا کنند یا حتی اگر دلشان نمی‌خواهد که به این زودی به تخت بروند، فقط روی آن بنشینند.

ساعتی در اتاق قرار دهید: یک ساعت دیجیتالی زنگ‌دار می‌تواند بسیار مفید باشد اما یک ساعت آنالوگ جذابیتی تمام‌نشدنی دارد که می‌تواند محیط خوشایندتری را برای مهمان فراهم سازد.

مطالب مرتبط
منبع
wikihow
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن