پیشرفت شخصیپیشرفت کن

دوستان خوب و دشمنان کمی داشته باشیم (قسمت دوم)

شما ممکن است دوستان زیادی در شبکه‌های اجتماعی داشته باشید. اما به چه تعداد از آنها می‌توانید در ساعت ۲ صبح برای کمک خواستن تماس بگیرید؟ آیا آنها دوستان واقعی شما هستند؟

ارتباط با دوستان می‌تواند حیاتی باشد

ما برای تشخیص و حل مشکلات آموزش دیده‌ایم: ما موجودات اجتماعی هستیم؛ تشنه ایجاد ارتباط و می‌خواهیم شنیده و دیده شویم. اگر متوجه شدید شنیده یا دیده نشده‌اید، به حل مشکل اقدام کنید، در ارتباط گرفتن آهسته حرکت کنید. از فرمول ROC برای تغییر استفاده کنید. سؤالات پایان باز از خود بپرسید از قبیل: “چه احساسی داشتم وقتی‌ که رئیسم به من گفت؟” بیشتر برای ارتباط گوش کن تا برای درک. شخص را با واکنش خود تشویق کن تا احساسات آسیب‌ پذیر خود را بیان کند. اگر مناسب دیدی، شخص را لمس کن. تحقیقات ثابت کرده است که لمس یک ارتباط‌ دهنده قدرتمند است که بلافاصله احساس همه چیز خوب و روبه‌راه است را انتقال می‌دهد.

لحظاتی برای داشتن ارتباط قوی ایجاد کنید: رفتن به یک پیاده‌ روی با فرد می‌تواند شما را به دوستان خوبی تبدیل کند. ممکن است راه را گم کنید ولی وقتی مسیر را دوباره پیدا کنید، به تمام اشتباهات خود خواهید خندید. این اشتباهات علامت اختصاری شما می‌شود تا به یکدیگر تجربه و حس خوبتان در آن زمان را یادآوری کنید. لحظات خاصی را برای ایجاد دوستی برنامه‌ ریزی کنید.

ایجاد ارتباط با مراسم‌ها: می‌تواند لحظات مشترک را تکرار کند. یک زوج ممکن است هر هفته یک شب قرار ملاقات داشته باشند. به‌ جای فکر در مورد آخرین بحث، می‌توانید در این زمان آرامش کسب و ارتباط برقرار کنید. فعالیت‌های برنامه‌ ریزی‌ شده با دوستان خود داشته باشید تا نزدیک‌تر شوید. در گروه مردانه ما منتظر تاریخ ملاقات چهار ساعته هفتگی با هم هستیم. اکثر افراد فکر نمی‌کنند صرف این زمان در گروه مردانه سرگرم‌ کننده باشد. دلیل آن این است که این مردها علاف نیستند، آنها هر هفته آسیب‌ پذیر بوده و ارتباط برقرار می‌کنند. می‌دانند اگر چیز بدی برایشان اتفاق افتاد گروهشان را دارند.

گوش دادن: ممکن است بهترین کیفیت از یک دوستی عمیق باشد. توانایی شما برای گوش دادن، به دیگران اجازه می‌دهد عمیقاً به تجربه خود بپردازید. اما چه تعداد افرادی وجود دارند که شما می‌توانید برای یک ساعت برایشان صحبت کنید و آنها گوش دهند؟ وقتی به گوش دادن به‌ عنوان یک کار ذهنی نگاه می‌کنید، خسته‌ کننده به نظر می‌رسد. هنگامی‌ که به گوش دادن به‌ عنوان صمیمیت احساسی نگاه می‌کنید، می‌تواند ترسناک یا هیجان‌انگیز به نظر برسد. همانطور که شخص صحبت می‌کند، واکنش شما را احساس می‌کند. توجه کنید که بدن شما چگونه واکنش نشان می‌دهد، می‌توانید به فرد این بازتاب را دهید که حرف‌هایش چه تأثیری که بر روی شما گذاشته است.

آخرین باری که واقعاً شنیده شده‌اید کی بوده است؟ آخرین باری که دنیای دیگران را حس کرده‌اید چطور؟

سرگرمی: آهنربایی است که دیگران را به سمت شما می‌کشاند خنده یک پدیده اجتماعی است که آغوش ما را برای تعامل اجتماعی باز می‌کند. برای لذت بردن، شما باید آرام باشید و بیان کنید. بسیاری از ما نمی‌دانیم چگونه سرگرم‌ کننده یا خنده‌دار باشیم. من یکی از آنها بودم. شروع کردم که مانند یک بچه سرگرم‌ کننده باشم. هنگامی‌ که مردم را با روش عاشقانه دست می‌انداختم و از خودم خندیدم شروع به لذت بردن کردم. ما به کسانی که سرگرم‌ کننده هستند جذب می‌شویم. برای اینکه یکی از آن افرادی باشید نیاز به انجام این ریسک دارید که خودتان را احمق کنید. در ابتدا می‌گویید که چیز سرگرم‌ کننده‌ای وجود ندارد. برای یادگیری بنویس. دیگران از این خطر کردن تو قدردانی خواهند کرد.

اول دوست خودت باش: تمرین رفتارهای فوق را با خودتان انجام دهید. فعالیت سرگرم‌ کننده هفتگی داشته باشید. از فرمول ROC با خودتان استفاده کنید. اگر گفتگوی منفی زیادی با خود داشته باشید، به احساسات اساسی خود بروید. آنها را احساس کنید تا بتوانید از آنها رها شوید. شرایط را تغییر و به خود تکانی بدهید. کمتر از خودتان منفی بگویید و بیشتر تجربیات خود را بپذیرید. به‌ عنوان یک بچه وقتی‌که هیچ‌ کس نبود که تسلی خاطر ما شود، ما خود تسلی خود می‌شدیم. در حال حاضر به‌ عنوان یک بزرگسال گزینه‌های بیشتری داریم. انتخاب کنید که همانطور که در زندگی پیش می‌رویم احساس کنیم و بیان کنیم. برای خود بایستید، همانطور که برای یک دوست خوب می‌ایستید. دیگران احساس خواهند کرد که چگونه از خودتان مراقبت می‌کنید و آنها این اعتقاد را پیدا خواهند کرد که می‌توانید این کار را برای آنها نیز انجام دهید. آنها به‌ طور طبیعی بیشتر به شما اعتماد خواهند کرد.

تقدیم کردن: وقتی‌ که برایتان سودی ندارد، از طرف مقابل تعریف و تمجید کنید. به خانم‌ها بگویید لباسشان زیبا است. هرچه بیشتر به اطرافیان تقدیم کنید برایتان عادت می‌شود، افراد بیشتری می‌خواهند اطراف شما باشند. می‌خواهید در زندگی خود دوست خوب داشته باشید، اول یک دوست خوب برای دیگران باشید. وقتی دیگران ریسک نمی‌کنند، ریسک کنید، واقعی و آسیب‌ پذیر باشید، وقتی دیگران نیستند.

سعی نکنید دیگران همچون شما باشند. تلاش برای دوست بودن با همه، مردم رو از شما دور می‌کند. تمرکز خود را کمتر بر روی ایجاد دوست و بیشتر در آرامش، باز کردن و ارتباط (ROC) قرار دهید.

هر روز یکی از این مهارت‌ها را انتخاب و انجام دهید همانطور که بکی فالر گفته بود: “شما یاد نمی‌گیرید مگر اینکه اشتباه کنید” از منطقه امن و راحت خود بیرون بیایید خودتان را در شرایط جدید، شاید ترسناک قرار دهید تا تجربۀ مهارت‌های دوست‌یابی خود را گسترش دهید. اگر من می‌توانم این کار را انجام دهم، شما نیز می‌توانید آن را انجام دهید. خوش بگذره.

مطالب مرتبط
منبع
lifehack.org
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن