متفرقه

سروسامان دادن به وضعیت مالی در سال جدید (قسمت دوم)

کم کم درحال رسیدن به روزهای پایانی سال ۹۶ هستیم و قرار است به زودی وارد سال جدید شویم. این تغییر و تحول همیشه می‌تواند زمان مناسبی برای اخذ و شروع تصمیمات جدید برای زندگی بخصوص وضعیت مالی باشد.

۳-ذخیره پول

ذخیره پول  یکی از مهم ترین کارهای کلیدی است که میتوانید در بخش مدیریت مالی زندگی انجام دهید، شما باید حداقل ۱۰ درصد از درآمدتان در ماه را در یک حساب بانکی ذخیره کنید و اصلا سراغش نروید. فرض کنید که وجود ندارد. همین که به پس انداز کردن عادت کنید کار بزرگی را انجام داده اید. همچنین اگر بتوانید تا ۲۰% هزینه های اضافی خود را کنترل کنید در طول هر ماه ۳۰% پول پس انداز کرده اید که تا آخر سال میتواند مبلغ قابل توجهی شود. برای پس انداز و کنترل هزینه ها بهتر است کارهای زیر را انجام دهید:

  • سعی کنید غذا خوردن در رستوران ها را متوقف کنید
  • هزینه اضافه مواد غذایی را نیز کاهش دهید
  • هزینه قبض ها را میتوانید به راحتی تا یک سوم کم کنید
  • با نگهداری از لباس ها میتوانید ، صرفه جویی قابل توجهی در این بخش داشته باشید
  • برای تفریح به فروشگاه ها و مغازه ها نروید چون ناخودآگاه شما خریدهایی میکنید که بعدا پشیمان میشوید
  • استفاده از دوچرخه بجای ماشین برای صرفه جویی در هزینه بنزین

 

۴– درباره مدیریت مالی اطلاعات کسب کنید

برای پیشرفت در هرکاری باید درباره آن خواند. مطالب زیادی در اینترنت وجود دارد که به شما آموزش می‌دهد که چطور وضعیت مالی خود را کنترل کنید. مطمئن باشید زمانی که علم شما در این زمینه بالا برود، مدیریت وضعیت مالی برایتان آسانتر می‌شود و ترفندهایی را یادمیگیرید که تا کنون نمی‌دانستید. اهمیت یادگیری بسیار زیاد است. پس آن را در اولویت قرار دهید.

۵-سرمایه گذاری کنید

همیشه ما محصول عملکردمان در سال گذشته را به دست می آوریم. پس اگر در سال ۹۷ بتوانید سرمایه گذاری های مناسبی انجام دهید، حتما در سال ۹۸ به سودهای مالی خوبی میرسید و همین روند را اگر ۵ سال تکرار کنید ناگهان با درآمد فوق العاده ای از سرمایه گذاری ۵ ساله خود مواجه میشود که میتوانید شمارا چندین سال جلو بی اندازد. مثلا سرمایه گذاری در بورس و خرید سهام میتواند کمک فراوانی به شما کند. یا سرمایه گذاری در طرح های مشارکت بنگاهای اقتصادی.  همچنین بانکها نیز طرح های دارند، برای مثال اگر ۵ سال ماهیانه مبلغی را در بانک مسکن سرمایه گذاری کنید میتوانید بعد از این مدت یه وام فوق العاده خوب با بهره پایین برای خرید خانه دریافت کنید. چنین پلن های سرمایه گذاری وجود دارد که اتفاقا با پول های کوچک نیز قابل انجام است و خطر پزیری آنها نیز کم است. پیشنهاد میکنید یکی از آنها که مناسب وضعیت مالی خودتان است را پیداکنید و سال جدید را با سرمایه گذاری شروع کنید.

مطالب مرتبط
منبع
thebalance
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن