پیشرفت شخصیپیشرفت کن

کنار آمدن با افراد مختلف و تحمل کردن شرایط سخت زندگی

کنار آمدن با افراد در برخی مواقع تبدیل به یکی از چالش‌های زندگی می‌شود. در این مطلب با سه راهکار ساده و کاربردی برای حل این مشکل آشنا خواهید شد. چه در زندگی شخصی و چه کاری، همیشه افرادی هستند که در بهترین حالت سر‌و‌کله زدن با آن‌ها از چالش‌های روزانه به حساب بیاید. درماندگی در تعامل با افرادی که کنار آمدن با آن‌ها کار دشواری به حساب می آید می‌تواند تأثیر بسیار بدی در آینده شما داشته باشد. 


پادکست این مطلب را اینجا بخوانید


در زندگی کاری می‌توان به اختلاف نظر با رئیس اشاره کرد. در بهترین حالت، محیط کار به محلی ناخوشایند تبدیل می شود، اما تأثیرات مخرب‌تر میتواند در کار و حرفه شما به طور کلی نمود پیدا کند. یادگیری توانایی داشتن تعامل و کنار آمدن با افراد برای پیشرفت و موفقیت امری حیاتی‌ست. کنار آمدن با افرادی که از آنها دل خوشی  ندارید به منزله‌ی پذیرفتن شکست، تسلیم شدن، و یا مصالحه نیست. بلکه امری‌ست که با کمک آن میتوانید در زنگی بدون استرس‌های مداوم قدم بردارید و حداقل راحت باشید. در ادامه می‌توانید با ۳ راهکار ساده برای کنار آمدن با این افراد آشنا شوید:

۱-نگاهی در آینه به خود بیندازید

اولین قدم برای کنار آمدن با افراد، آگاهی به این موضوع است که قادر به تغییر هیچکس نیستید جز خودتان. سعی در تغییر افراد برایتان هیچ سودی نخواهد داشت، حتی میتواند شرایط را بدتر هم بکند، به علاوه با سعی در تغییر رفتار دیگران گویی در تلاشید آن‌ها را کنترل کنید;و چه کسی است که از این کار استقبال کند؟

اگر رفتار مشخصی در فرد باعث عصبانیت شما میشود، در خودتان تأمل کنید، شاید دلیل واکنش شدید شما، شباهت آن کار با خصوصیت رفتاریی در خودتان است. کاری که به انجامش افتخار نمی‌کنید. البته که تا به حال کار یا رفتاری از همه‌ی ما سر زده که خیلی به آن افتخار نمی‌کنیم. تحقیقات حاکی از آن است که اصلی‌ترین دلیل ابراز واکنش‌های شدید، تجدید حس اعتماد به نفس در خودمان است.

حقیقت این است که همه به شما آسیب میزنند، بنابراین باید آن‌هایی را که ازرش تحمل این ناملایمتی‌ها را دارند پیدا کنید. باب مارلی­

۲-از اشاره به موضوعات حساس بپرهیزید

حتما دلیل خوبی برای پیش نکشیدن موضوعاتی همچون مذهب یا سیاست در مهمانی‌های شام وجود دارد. اینها موضوعاتی بس حساس هستند و افراد غالبا در این مسائل نظرات محکمی دارند. دیده شده افراد وارد بحث‌هایی جدی شده و حرف‌هایی میزنند که دیگر از آن‌ها راه برگشتی نیست فقط به این دلیل اینکه در چنین مسائلی اختلاف نظر دارند. طیف موضوعات حساس از مذهب و سیاست فراتر می‌رود و می‌تواند شامل مواردی چون راهکار‌های بچه داری، باید‌ها و نباید‌های خوردن و خیلی چیزها‌ی دیگر هم باشد.هر چیزی می‌تواند باعث بالا گرفتن بحث شود مخصوصا اگر از قبل دلخوری وجود داشته باشد.

همه‌ی ما سابقه‌ی پیش کشیدن موضوعات حساس را داریم پس این حس متقابل را درک میکنیم. به خوبی میدانیم فرد مقابل روی چه موضوعاتی حساس است، شاید هم به نوعی از انجام این کار لذت می‌بریم اما این کار در اصل جز ایجاد تنش هرچه بیشتر بین خود و دیگران نیست. بنابراین اگر قصد کنار آمدن با افراد را دارید، از پیش کشیدن مسائل بحث برانگیز خودداری کنید. در عوض به زمینه‌های مشترک توجه کرده و از آنجا شروع کنید.

۳-تأثیر شفاف بودن در شبکه‌های اجتماعی در کنار آمدن با افراد

شبکه‌های اجتماعی مسلما منافعی با خود به همراه دارند، با این حال می‌توانند به زمینه‌هایی برای ایجاد بحث‌های شدید تبدیل شوند. بسیار دیده شده افراد بدترین نوع رفتار خود را به نمایش می‌گذارند، عموماً هم به این دلیل که از رویارویی فیزیکی با مخاطب خبری نیست و از این نظر خطری تهدیدشان نمی‌کند. طبعاً ابراز خشم و اظهار نظرات تند و تیز زمانی که پشت کامپیوتر نشسته‌اید خیلی ساده و بی‌خطر است.  اگر افرادی در زندگی شما وجود دارد که ترجیه می‌دهید با آن‌ها وارد تعامل نشوید پس لزومی هم ندارد در شبکه‌های اجتماعی دنبالشان کنید. به راحتی آن‌ها را بلاک یا  “آنفالو”کنید.

مطالب مرتبط
منبع
addicted2success
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن