تکنولوژی در خانهخانه و خانواده

تاثیراتی که گجت ها بر زندگی ما می گذارند

در زندگی امروز، ما تلاش می‌کنیم وظایف خود را در یک زمان معین به حداکثر برسانیم. بدون استفاده از گجت‌ ها انجام کارهای روزانه ما امکان‌پذیر نیست و ما نیز نمی‌توانیم کارمان را با کارایی مناسب انجام دهیم. ما حتی نمی‌توانیم زندگی بدون لپ تاپ، تلفن‌های هوشمند، تلفن‌های همراه، نوت بوک، ماکروویو و غیره را تصور کنیم. بدیهی است که بسیاری از سؤالات به ذهن متبادر می‌شود مانند اینکه چگونه می‌توانم با دوستان دوران کودکی ارتباط برقرار کنم؟ چطور می‌توانم به خویشاوندان و دوستانم پیام بفرستم؟ گجت‌های مدرن امروز تنها راهی هستند که زندگی ما را راحت و آسان کرده‌اند.

گجت‌ ها برای ارتباطات روزانه ما

گجت‌های ارتباطی یک دسته از ابزارهایی هستند که تقریباً بیشتر زندگی ما را کنترل می‌کنند، اما این‌ها تنها گجت‌هایی نیستد که می‌تواند کارایی را افزایش دهد. از صبح که شروع به استفاده از گجت‌ها می‌کنید فکر کنید. از صبح شما از ساعت زنگ دار برای بیدار شدن از خواب استفاده کنید. سپس قهوه خود را با استفاده از قهوه ساز آماده می‌کنید و سپس به تماشای تلویزیون برای گرفتن آخرین اخبار و بازار سهام می‌نشینید. به طور مشابه در طول روز شما از بسیاری از گجت‌های دیگر استفاده می‌کنید که حتی نمی‌توانیم آن را به خاطر بسپاریم. امروزه ما گجت‌ ها را کنترل نمی‌کنیم بلکه این گجت‌ ها هستند که زندگی ما را کنترل می‌کنند. این ابزارها تا حدی بر زندگی ما تأثیر گذاشته است که ما حتی نمی‌توانیم یک روز بدون آن‌ها را نیز تصور کنیم. از صبح زود تا زمانی که ما به تخت می‌رویم، از برخی گجت‌ها به شیوه‌های مختلف استفاده می‌کنیم.

کمک‌ کننده‌ها و بهبود سازان زندگی

گجت‌های گوناگون نه تنها انعطاف پذیری و کارایی را در زندگی روزمره ما افزایش داد، بلکه همچنین به ما برای افزایش امید به زندگی کمک می‌کنند. با پیشرفت تکنولوژی، ماشین آلات جدید پیشرفته در حال پیشرفت هستند که در جراحی و تشخیص بیماری‌ها مؤثر هستند و بنابراین از مرگ و میرهای مکرر جلوگیری می‌شود. در زمان‌های گذشته به علت عدم پیشرفت پزشکی معمولاً مردم قبل از آنکه بیماری‌شان تشخیص داده شود، می‌مردند اما اخیراً علم پزشکی تا حد زیادی پیشرفت کرده است که تقریباً برای هر بیماری دارویی وجود دارد. حتی برای چیزهای کوچک مانند اندازه گیری فشار خون، سطح قند و دیگر موارد، انواع ابزارها وجود دارد. شما دیگر مجبور نیستید برای چک آپ ماهانه منتظر بمانید و یا به بیمارستان رفته و برای اندازه گیری قند خون خود ساعت‌ها منتظر بمانید. امروزه شما می‌توانید همه چیز را در نوک انگشت خود دریافت کنید.

گجت‌های حافظه

با استفاده از دستگاه‌های پیچیده، تحقیقات جرم و جنایت نیز بسیار آسان شده است. با ردیابی GPS، دوربین‌های مدار بسته، دستگاه‌های نظارتی، زندگی بسیار امن‌تر شده است. گجت‌ها همچنین به ما کمک کرده‌اند تا لذت و سرگرمی را به زندگی‌مان اضافه کنیم. که شادی را برای خانواده به ارمغان می‌آورد و در حال حاضر هیچ کس نباید از بقیه جدا بماند و درد جدایی را احساس کند. با ظهور گجت‌هایی مانند کامپیوتر، تلفن همراه، دوربین همین حالا می‌توانید با هر کس در هر زمان که بخواهید با قیمت‌های مناسب تماس بگیرید. این موضوع در کارهای کوچک ما نیز ظاهر است، بسیاری از گجت‌ها به صورت یک فرم جمع و جور مانند چاقو، قاشق، موچین، بطری و چنگال در یک دستگاه واحد وجود دارند.

مزایای گجت‌ها

گجت‌ها زندگی ما لذت بخش کرده‌اند مانند استفاده از کولر در فصل تابستان و بخاری در فصل سرد زمستان. پنکه، خشک کن، واشر، ماشین‌های دوخت، تصفیه‌ کننده هوا، همه گجت هستند. هر کجا که نگاه می‌کنید یک گجت خواهید دید. حتی برای مراقبت از مو ما نیاز به گجت‌هایی مانند سشوار، اتوی مو و غیره داریم. گجت‌ها برای افراد معلول نیز مفید هستند. چشم‌های الکتریکی برای نابینایان که می‌تواند به آن‌ها کمک کند تا خط گورخری عابر پیاده را شناسایی و با ایمنی از خیابان‌ها عبور کنند. به طور مشابه، بسیاری از ابزارهای دیگر مانند بازوهای الکتریکی و غیره وجود دارند.

گجت‌ ها همچنین می‌توانند در استفاده از فضا به ما کمک کنند. پیش از این هنگام استفاده از تلفن باید در یک مکان می‌نشستید تا با شخص دیگری صحبت کنید اما اکنون می‌توانید هر جا که بخواهید با گوشی هوشمند خود سفر کنید و هر جا که می‌خواهید با آن صحبت کنید. امروزه توسعه نرم افزارهای آندروید برای به دست آوردن انقلاب در دنیای گجت‌ها به وجود آمده‌اند. باز هم امکانات اینترنت، نیاز به خرید یک دسکتاپ یا دوربین جداگانه را از بین می‌برد. گجت‌ها همچنین ابزارهایی برای سرگرمی ما هستند، به عنوان مثال آی پاد، ام پی تری، سیستم‌های ویدئویی، دی وی دی و ابزار مورد علاقه همه ما “جعبه جادویی” تلویزیون. همه این‌ها تنها به دلیل ظهور تکنولوژی امکان پذیر است. این گجت‌ها می‌تواند خانواده را دور هم جمع کند و لبخندی بر صورت شما بنشاند. گجت‌ها در زندگی بسیار ضروری به نظر می‌رسند و همچنین به از بین بردن خستگی و تنهایی در زندگی روزانه ما کمک می‌کنند.

گجت‌ها زندگی ما را راحت کرده‌اند و همچنین در صرفه جویی زمان و پول به ما کمک می‌کنند. فقط به این فکر کنید وقتی که شما می‌توانید همه‌چیز را در یک آیتم داشته باشید و نیاز به صرف زمان جداگانه برای تک‌تک آن‌ها را نداشته باشید. اگر شما می‌توانید اینترنت، ایمیل، آهنگ، ویدئو، دوربین و هر ویژگی مانند این‌ها را در یک کامپیوتر یا تلفن همراه دریافت کنید، پس چرا پول اضافه برای خرید همه آن‌ها به طور جداگانه صرف کنید؟

مطالب مرتبط
منبع
techcrates.com
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن