تغذیهسلامت باش

۱۵ خوراکی مفید برای تقویت سیستم ایمنی بدن (قسمت سوم)

هدف از نوشتن همچین مقاله‌ای، این بوده که شما را با خاصیت‌های مفید بعضی از خوراکی‌هایی که به حفظ و تقویت سیستم ایمنی بدن شما کمک می‌کند، آشنا کنیم. در دو قسمت قبلی، با خواص ۱۰ خوراکی مفید که سلامتی ما را تضمین می‌کنند، آشنا شدیم. در ادامه نیز با معرفی ۵ خوراکی مفید دیگر همراه ما باشید.

دیگر قسمت های این مقاله:

۱۱- انبه هندی (Papaya)

در انبه هندی آنزیم‌هایی وجود دارند که می‌توانند غذا را بهتر هضم کنند. مهم‌ترین این آنزیم پاپایین نام دارد که باعث شکستن پروتئین‌های موجود در غذا شده و راحت‌تر هضم می‌شود. فیبر و آنتی‌اکسیدان موجود در انبه هندی، با کاهش کلسترول بدن، از حمله قلبی جلوگیری کند.

۱۲- کیوی

موادهای مغذی موجود در کیوی و به‌ خصوص ویتامین C که افزایش گلبول‌های سفید بدن می‌شود، به تقویت سیستم ایمنی بدن شما کمک می‌کند. کیوی باعث بهبود گردش خون می‌شود و سلامتی استخوان‌ها را تضمین می‌کند.

۱۳- گوشت پرندگان

وقتی‌که دچار بیماری سرماخوردگی می‌شوید، سوپی که حاوی مرغ یا گوشت پرندگان باشد بخورید. سوپ گوشت پرندگان کمک می‌کند تا علائم سرماخوردگی بهبود یابد و از بروز بیماری‌های دیگر جلوگیری شود. گوشت پرندگان حاوی مقدار زیادی پروتئین است، بنابراین گوشت پرندگان برای افراد ورزشکار و کسانی که فعالیت بدنی زیادی می‌کنند، بسیار مناسب است.

۱۴- دانه‌های آفتابگردان

دانه‌های آفتابگردان سرشار از مواد مغذی هستند، ازجمله فسفر، منیزیم و ویتامین B-6. این مواد مغذی را می‌توانید با خوردن یک‌چهارم فنجان دانه آفتاب‌گردان به دست بیاورید. ویتامین E موجود در دانه آفتابگردان، یک آنتی‌اکسیدان بسیار قوی است که در حفظ و تقویت سیستم ایمنی بدن شما کمک بسیار زیادی می‌کند.

۱۵- صدف

صدف‌ها حاوی مقدار زیادی روی هستند. ماده‌ای که به آن توجهی نمی‌شود، ولی بسیاری از عارضه‌ها می‌تواند ناشی از فقدان روی در بدن باشد. این ماده سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند و باعث بهبود عملکرد مغز می‌شود. برای مردان بالغ ۱۱ میلی‌گرم و زنان ۸ میلی‌گرم در روز توصیه می‌شود. به خاطر داشته باشید که بیشتر از مقدار توصیه‌شده مصرف نکنید.

مطالب مرتبط
منبع
healthline
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن