تغذیهسلامت باش

تخم بلدرچین ؛ ۲۲ مزیت شگفت‌انگیز آن (قسمت دوم)

تخم‌مرغ یک منبع عالی از پروتئین و حاوی اسیدآمینه‌های کامل برخلاف سایر منابع پروتئینی است. در کنار تخم‌مرغ معمولی مرغ، مردم تخم بلدرچین و سایر پرندگان را به‌ ویژه در کشورهای آسیایی، به‌خصوص ژاپن، چین و اندونزی می‌شناسند و مصرف می‌کنند. تخم بلدرچین، تخم پرنده بلدرچین است که اندازه بسیار کوچک‌تری نسبت به تخم‌مرغ دارد، اما حاوی مواد مغذی زیادی است و حتی ارزش تخم بلدرچین سه یا چهار برابر بیشتر از انواع دیگر تخم پرندگان است.

۱۱٫ بهبود بینایی

تخم بلدرچین حاوی مقدار قابل‌توجهی ویتامین A (بخش مهمی از سلول‌های چشم) است. برای حفظ سلامت چشم استفاده از این تخم به‌طور مرتب مفید خواهد بود به‌ویژه برای جلوگیری از انسداد ماکولا که بیشتر در سن بالاتر رخ می‌دهد.

۱۲٫ موهای سالم

از دیگر مزایای سلامتی آن می‌تواند بهبود مو باشد. زیرا حاوی بسیاری از اسیدآمینه‌ها به‌ویژه اسید لینولئات است که می‌تواند ریشه‌های مو را تقویت کرده و رشد موهای سالم را به همراه داشته باشد.

۱۳٫ بهبود رشد استخوان‌ها

محتویات اسیدآمینه در این تخم به‌ویژه لیزین نیز نقش مهمی در رشد استخوان‌ها، مخصوصاً در کودکان دارد.

۱۴٫ کاهش فشارخون

تخم بلدرچین نه‌تنها غنی از پروتئین است، بلکه دارای اسیدهای چرب مانند DHA یا Docosahexaenoic acid است،که یک نوع اسید چرب مفید برای تنظیم فشارخون و کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی است.

۱۵٫ کاهش کلسترول

بر طبق مطالعاتی که در سال ۲۰۰۷ در مجله رژیم غذایی آمریکا منتشر شد، تخم این پرنده کوچک دارای کمترین اسید چرب ترانس است و بدین معنی است که غذای خوبی به جهت کلسترول پایین نسبت به تخم سایر پرندگان مانند تخم‌مرغ است. مقدار اسید چرب تخم بلدرچین همچنین می‌تواند سطح LDL یا لیپوپروتئین با چگالی پایین در خون را کاهش دهد که به‌عنوان کلسترول بد شناخته می‌شود و همچنین سبب افزایش مقدار HDL یا لیپوپروتئین با چگالی بالا که همان چربی خوب است، می‌شود.

۱۶٫ حفظ دندان‌های سالم

تخم بلدرچین به‌خصوص بخش زرده آن شامل بسیاری از مواد معدنی ازجمله روی است، که برای حفظ دندان‌های سالم موردنیاز است.

 ۱۷٫ تسکین افسردگی

این تخم نه‌تنها حاوی انواع ویتامین، مواد معدنی، کربوهیدرات و پروتئین است، با توجه به مطالعه دانیل در سال ۲۰۱۰، دارای برخی از هورمون‌های جنسی نیز هست، که خواص ضدافسردگی را نیز ایجاد می‌کند و به‌عنوان هورمون P شناخته‌شده است که در کاهش افسردگی به‌ویژه در زنان مبتلابه سندرم منوپوز مؤثر است.

 ۱۸٫ درمان آلرژی

معمولاً وقتی مردم تخم‌مرغ مصرف می‌کنند، از آلرژی رنج می‌برند. در برخی تحقیقات ثابت شده است که تخم بلدرچین کاملاً از این قضیه مستثنا بوده که به دلیل پروتئین اووموکوئید (ovomucoid) در این تخم است که هیچ واکنش آلرژیکی را ایجاد نمی‌کند. جالب است بدانید که این پروتئین معمولاً در داروهای ضد آلرژی یافت می‌شود.

۱۹٫ کمک به بهبود سریع‌تر بیماری‌ها

با توجه به سطح بالای پروتئین و مواد مغذی دیگر، تخم بلدرچین می‌تواند به تسریع بهبود انواع بیماری‌ها کمک کند زیرا از طریق بازسازی سلول‌های جدید به بازسازی بدن کمک می‌کنند.

 ۲۰٫ کاهش آسم و سل

اعتقاد بر این است که این تخم حاوی مواد مغذی مفید برای درمان آسم و سل است.

 ۲۱٫ افزایش عملکرد جنسی

همان‌طور که قبلاً بیان شد تخم بلدرچین حاوی برخی از هورمون‌های جنسی است که می‌تواند عملکرد ارگان‌های جنسی مانند غدد پروستات را در مردان افزایش دهد.

۲۲٫ درمان گاستریت

تخم بلدرچین دارای خواص ضدالتهابی است که می‌تواند به درمان زخم معده یا گاستریت کمک کند. محتوای اسیدآمینه‌های این تخم نیز در ترمیم زخم معده که به علت عفونت است، بسیار مؤثر است.

اثرات جانبی، عوارض و نکاتی برای مصرف تخم بلدرچین

هیچ اثر جانبی پس از مصرف تخم بلدرچین ازجمله واکنش‌های آلرژیک گزارش نشده است، زیرا همان‌طور که بیان شد تخم بلدرچین ایمن است و هیچ واکنش آلرژیکی ایجاد نمی‌کند، اما توصیه می‌شود تخم بلدرچین بیش از بیست تخم در روز مصرف نکنید. برای دانستن بیشتر در مورد چگونگی مصرف تخم بلدرچین، این نکات را بیشتر و بهتر بررسی کنید:

  • خرید تخم بلدرچین با کیفیت و اجتناب از خرید محصول فاسد
  • مصرف روزانه پنج عدد تخم بلدرچین برای به دست آوردن مزایای آن کافی خواهد بود.
  • مصرف بیش از حد تخم بلدرچین ممکن است باعث مسمومیت با ویتامین A شود به‌خصوص اگر آن را همراه با سایر مواد غذایی که منبع ویتامین A هستند مانند هویج و ماهی میل کنید.
  • تخم بلدرچین ایمن از وجود باکتری‌ها است، زیرا حاوی لیزوزیم که یک ماده ضد باکتری است، هست، حتی اگر این تخم به‌صورت خام مصرف شود بازهم بی‌خطر است.
  • تخم‌ها را قبل از مصرف بشویید.
  • تخم بلدرچین را به سوپ، خورش یا حتی سالاد اضافه کنید تا از مزایای آن برخوردار شوید، همچنین می‌توانید آن را به شکل‌های مختلف ازجمله پخته‌شده، سرخ‌شده و حتی خام مصرف کنید.
مطالب مرتبط
منبع
drhealthbenefits
برچسب ها

صدریه صامتی

کارشناسی ارشد مهندسی علوم و صنایع غذایی

نوشته های مشابه

بستن
بستن