خانه داریخانه و خانواده

فنگ شویی گیاهان و تاثیر آن در محیط خانه

در فنگ شویی گیاهان خوب و بد وجود دارد. خوب یا بد بودن گیاهان بیشتر به موقعیت فنگ شویی گیاهان خاص در مناطق بوگوای فنگ شویی یک خانه یا دفتر کار، مربوط است.

البته از آنجایی‌ که فنگ شویی تماماً درباره انرژی است، مطمئناً بیشترین تأکید آن بر روی انرژی واقعی خود گیاهان است که مهم‌ترین عامل آن  سلامت کلی گیاه به شمار می‌رود. داشتن یک گیاه محبوب فنگ شویی همچون بامبوی، خوش‌شانسی می‌آورد، به عبارت دیگر این گیاه در مقایسه با گیاه دیگری که هیچ شهرتی در فنگ شویی ندارد پرانرژی و زنده و پر از جنب‌ و جوش است.

استفاده از گیاهان همیشه برای فنگ شویی در خانه یا دفتر کار مناسب هستند، چرا که همیشه انرژی زیادی را به فضای خانه می‌آورند. تا زمانی که گیاهان در مناطق بوگوای سالم نگهداری می‌شوند، می‌توانید مطمئن باشید که آن‌ها منبع انرژی مثبت خانه شما هستند.

فنگ شویی گیاهان خوب

ابتدا بیایید با اینکه چه گیاهانی معمولاً به‌ عنوان گیاهان خوب در فنگ شویی یاد می‌شوند، شروع کنیم. ما می‌توانیم گیاهان خوب در فنگ شویی را به دو دسته تقسیم کنیم

  1. گیاهان خوب در فنگ شویی به‌ عنوان گیاهان تصفیه‌ کننده هوا نیز شناخته می‌شوند چرا که هیچ انرژی فنگ شویی خوبی را نمی‌توان در خانه یا محل کاری که هوای تمیز و با کیفیتی ندارد، پیدا کرد. گیاهان بسیار زیبایی در این دسته‌ بندی قرار می‌گیرند. از نخل آرکای بلند گرفته تا سرخس سرسبز بوستون.
  2. گیاهان خوب در فنگ شویی همچنین به‌ عنوان گیاهان پولی فنگ شویی سنتی نیز شناخته می‌شوند. اصطلاحی که برای آن‌ها بکار می‌رود اینگونه است و حداقل دو گیاه به‌ طور گسترده در این دسته‌ بندی وجود دارند.

فنگ شویی گیاهان بد

اصطلاح گیاهان بد در فنگ شویی به خاطر شکلشان به این گیاهان اطلاق می‌شود، این گیاهان می‌توانند انرژی‌های ناخواسته را وارد خانه کنند. گیاه کاکتوس مثال کلاسیکی از گیاه بد در فنگ شویی است که انرژی آن بسیار تند است. گاهی اوقات گیاه زبان مادر شوهر یا گیاه مار به‌ عنوان گیاه بد در فنگ شویی در نظر گرفته می‌شود. با این‌ حال، این حقیقت ندارد، چرا که گیاه مار می‌تواند انرژی مفید فنگ شویی را وقتی در مناطق مشخصی از خانه یا محل کار لازم است، به وجود بیاورد؛ این گیاه انرژی محافظتی بسیار بالایی دارد.

محل قرار دادن گیاهان

برای مشخص کردن موقعیت فنگ شویی گیاهان در خانه یا محل کار، بهترین نقاط مناطق بوگوایی هستند که توسط عناصر چوبی گیاه تغذیه می‌شوند. مناطق بوگوای شرقی و جنوبی برای مناطق فنگ شویی و دکوراسیون آن توسط گیاهان بسیار مناسب است. مناطق بوگوای شمالی می‌تواند با حضور عنصر چوبی فنگ شویی قوی (تعداد زیادی گیاه)، بسیار تضعیف شود، پس بهتر است از قرار دادن گیاهان زیاد در قسمت شمالی پرهیز کنید. همین امر در مورد جنوبی غربی، شمال غربی، غرب و مناطق شمالی نیز صدق می‌کند؛ تنها حضور متوسط گیاهان در این مناطق بوگوای فنگ شویی توصیه می‌شود.

قرار دادن فنگ شویی گیاهان در مناطق متفاوت بوگوا بر اساس تعامل پنج عنصر فنگ شویی انجام می‌پذیرد: چوب، آتش، زمین، فلز و آب. به‌ محض اینکه مبانی این تعامل را فهمیدید، به‌ راحتی متوجه می‌شوید که هنگام دکوراسیون خانه یا محل کارتان با گیاهان، چگونه انتخاب درستی انجام دهید. مطمئن شوید که بهترین جای خانه یا محل کارتان برای گیاهان را امتحان و آزمایش کنید و البته بسیار زیاد مراقبشان باشید. به‌ این‌ ترتیب گیاهان به بخش هماهنگی از دکور شما تبدیل می‌شوند و فنگ شویی فوق‌العاده‌ای را در فضایی که در آن هستید، ایجاد می‌کنند.

مطالب مرتبط
منبع
thespruce
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن