ارتباط خانوادگیپیشرفت کن

عاشق بودن و راه های شناسایی آن بین همسران

درحالی‌که بیشتر مقاله‌ها روی این مسئله تمرکز دارند که چطور به همسرتان بگویید که عاشقش هستید، من نشانه‌هایی را بدان اشاره می‌کنم تا افراد بدانند که عاشق هستند یا نه؛

۱٫ بی هیجانی

همسرانی که عاشق هم هستند به نظر می‌رسد که برای انجام دادن کارهای متفاوت در کنار یکدیگر انرژی زیادی دارند. آن‌ها به دنبال خوشحال کردن دیگری هستند و می‌خواهند خودشان را درگیر ماجراهای جدید کنند. اگر شما نمی‌خواهید دنیا را با همسرتان جستجو کنید، بدان معناست که میلی به این رابطه ندارید.

۲٫ فاصله

همسرانی که عاشق هم هستند، می‌خواهند تا آنجا که می‌شود، در کنار همسرانشان باشند. بیشترشان نمی‌توانند صبر کنند تا به خانه برگردند یا برای آخر هفته با آن‌ها وقت بگذرانند. تنها بیرون رفتن برای خوردن غذا نیز برای آن‌ها کفایت می‌کند. اگر شما به‌طورمعمول از همسرتان فاصله می‌گیرید، ممکن است عاشقش نباشید.

۳٫ صمیمیت جسمانی

همسرانی که عاشق همسرشان هستند، بیش‌ازپیش با آن‌ها نزدیکی جنسی خواهند داشت تا ابراز عشق کنند. آن‌ها از اینکه همسرانشان را در اتاق‌خواب خوشحال کنند، لذت می‌برند، و نه‌فقط برای خود وجودی‌شان، بلکه برای اینکه آن‌ها می‌خواهند، تمایل دارند و برایشان ارزش دارد. و شدیداً به دنبالش هستند. اگر شما تمایلی به نزدیکی با همسرتان و عشق‌بازی با او ندارید، ممکن است واقعاً دارای مشکلات جدی شده باشید.

۴٫ تمرکز

همسرانی که عاشق هستند، روی یکدیگر تمرکز دارند. آن‌ها اغلب به یکدیگر فکر کرده و ممکن است بی‌دلیل برای ابراز علاقه و اینکه چقدر به فکر هم هستند، برای یکدیگر هدیه بگیرند. آن‌ها زمانی که فکر کنند همسرانشان خوشحال نیستند، ابراز نگرانی می‌کنند و سعی دارند تا ریشه آن مشکل را پیدا کنند. اگر همسرتان به‌ندرت در ذهن شما حضور دارد، ممکن است واقعاً عاشق نباشید.

۵٫ ارزش

همسرانی که عاشق هستند، برای زوجشان ارزش قائل‌اند و از اینکه چنین شخصی را پیداکرده‌اند، احساس خوشبختی می‌کنند. درست باشد یا نه، آن‌ها فکر می‌کنند که نیمه واقعی خود را پیداکرده‌اند. اگر شما فکر می‌کنید که همسرتان فقط «ماهی دیگری در دریاست»، ممکن است واقعاً عاشقش نباشید.

۶٫ احترام

همسرانی که عاشق هم هستند، به هم احترام می‌گذارند. آن‌ها به یکدیگر احترام گذاشته و از تلاش‌های هم، حمایت می‌کنند. و با این‌ وجود قادرند که بهتر بشنوند، گفتگو کنند و به توافق برسند. و بدین‌صورت کشمکش‌های کمتر و کار تیمی بیشتری وجود خواهد داشت. اگر طوری با همسرتان رفتار می‌کنید که چیزی برای ارائه و پیشنهاد کردن به شما ندارد، ممکن است عاشق نباشید.

کمبود داشتن در یک یا بیش از این موارد لزوماً به این معنی نیست که شما عاشق نیستید. اما اگر احتمالش باشد، باید این مسئله را جدی بگیرید. اعتبار رابطه شما ممکن است در خطر باشد.

مطالب مرتبط
منبع
psychologytoday
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن