خانه و خانواده

اکالیپتوس و ایده های تزئین آن برای زیباتر کردن خانه ما

علاوه بر ایجاد یک دسته‌گل عروسی و یا به‌کارگیری آن به‌عنوان ماده اصلی غذا برای والاهای استرالیا، اکالیپتوس معطر می‌تواند در خانه شما نیز موجود باشد. این ایده‌های تزئین خانه ای سالم  با اکالیپتوس به زیبایی و گرمای هر خانه بیش‌ازپیش اضافه می‌کند.

اکالیپتوس ۱۰۱

اکالیپتوس یک گروه بزرگی از درختان و درختچه‌های گل را در خانواده‌ی میرتل تشکیل می‌دهد. طراحی گل‌هایش، برگ‌های زیبا و ساقه‌های آن برای کارهای چوبی و تولید روغن استفاده می‌شود، که می‌توان گفت این روغن یک روغن اسانس چند منظوره است. روغن اسانس اکالیپتوس برای خدمات درمانی، محصولات زیبایی طبیعی، مواد پاک‌کننده غیر سمی، دفع حشرات و غیره استفاده می‌شود.
دکتر josh axe، روغن را برای تغذیه مو، تمیز کردن دست، بهبود سینوس‌ها و آلرژی‌ها، ارتقاء سلامت تنفسی و تمیز کردن هوای خانه ایده آل می‌داند. بر اساس اطلاعات ارگانیک، روغن اسانس اکالیپتوس ضدالتهاب، ضد اسپاسم، ضد انعقاد، ضدعفونی‌کننده، ضد باکتری و تحریک‌ کننده است. برای استفاده از خواص تنفسی اکالیپتوس در سراسر خانه، از اسانس اقیانوسی ارگانیک و بخور آن استفاده کنید.

ایده‌های تزئین

قطعاً دسته‌های اکالیپتوس را در بازارهای کشاورزان ، فروشگاه‌های گل و بخش گل از فروشگاه‌های مواد غذایی دیده‌اید. در صورتی‌ که در منطقه شما وجود نداشته باشد مغازه‌های گل مخصوص می‌توانند اکالیپتوس را از سرزمین‌های دیگر سفارش دهند.

در گلدان

اکالیپتوس، با برگ و ساقه‌های سبز، از لحاظ زیبایی و عطر بسیار تماشایی است. شاخه‌های بریده آن به نظر می‌رسد به‌ سادگی در شیشه یا گلدان خیره‌کننده می‌شوند. آن‌ها را در سراسر خانه قرار دهید تا کیفیت هوا و عملکرد تنفسی را ارتقاء دهند و فضاهای خالی را پرکنید. گل‌های اکالیپتوس، در آشپزخانه، بر روی میزهای کنار تخت، در قفسه‌های کتاب، و در حمام زیبا به نظر می‌رسند.

این مطلب را نیز بخوانید: نحوه نگهداری ارکیده

شومینه

گلدانی از اکالیپتوس، در بالای شومینه نیز فضا را دوست‌داشتنی‌تر می‌کند. Ashley Wilcox و Lily Glass از وبلاگ heart and honey می‌گویند که دکوراسیون با اکالیپتوس، نیاز به نگهداری آن در دمای صفر دارد. ساقه‌ها و برگ‌های خشک با اضافه کردن یک عطر جالب به زیبایی خانه شما می‌افزاید.

در حمام

شاخه‌های اکالیپتوس، را می‌توان به سر دوش حمام گره زد و برای هر یک از روش‌های آب‌رسانی هر بار که سوپاپ را روشن می‌کنید از عطر خوش آن استفاده کنید. شاخه‌های اکالیپتوس می‌تواند در حدود یک هفته به دوش گره‌خورده باشد و بعد عوض شوند.

 تاج گل

در هر اتاق خانه، رشته‌های اکالیپتوس را به تاج‌های خانگی و دکوراسیون دیواری برای لمس سادگی و زیبایی اضافه کنید. از گره زدن چوب‌های آن به برخی وسایل ساده اتاقتان می‌توانید زیبایی را با هزینه کم به خانه خود بیاورید. بافتن شاخه‌ها به قالب‌های نخی همراه با شاخه‌ها و روبان برای طراحی زیبا و ساده نیز می‌تواند ایده جالبی باشد.

ایجاد فریم و قاب

درنهایت، شاخه‌های رشته آن را به هم وصل کنید تا یک فریم زرق‌ و برق دار برای ایجاد قاب‌های مختلف اعم از اطراف قاب‌های درب و یا گوشه‌های شومینه داشته باشید.

مطالب مرتبط
منبع
organicauthority
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن