تغذیهسلامت باش

کاهش وزن با استفاده از چند روغن سالم

در حالی که یک اندام چاق ممکن است باعث شود مانند یک فرد سن بالا به نظر برسید، اما یک اندام موزون به شما ظاهری زیباتر و با اعتماد به نفس می‌دهد. با خواندن نکات این مقاله، ما به شما کمک می کنیم تا کاهش وزن داشته و از اندامی موزون و متناسب برخوردار شوید.

تاثیر روغن ها بر کاهش وزن

جالب است بدانید که روغن‌های ضروری می‌توانند از درمان سردرد و احتقان گرفته تا ناراحتی‌های معده به شما کمک کنند. اما آیا می‌دانستید که آن‌ها می‌توانند سلاحی جهت کاهش وزن نیز باشند؟ قند خون و چربی سوزی دو عاملی هستند که تأثیر مستقیمی بر کاهش وزن‌ دارند.

اما کدام‌ یک از روغن‌ها برای کاهش وزن کارایی بهتری دارد؟ در اینجا پنج مطالعه صورت گرفته را مورد بررسی قرار می‌دهیم و می‌گوییم که چگونه باید از آن‌ها جهت کاهش وزن در برنامه روزانه خود استفاده کنید، تا شاهد پیشرفت چشمگیری در کاهش وزن خود باشید.

روغن نعناع

واضح است که ما در حال استفاده از مواد غذایی بی‌خاصیت هستیم. در کدام‌ یک از این مواد غذایی از روغن نعناع استفاده می‌شود؟ خستگی، ورم مغزی، و یا استرس ازجمله مشکلاتی هستند که منشأ آن‌ها عادت‌های غذایی نادرست ما می‌باشند. طبق مطالعه‌ای که در مجله‌ی پزشکی Alternative and Complementary منتشرشده، بوی خنک و تازه می‌تواند خستگی ذهنی را کاهش دهد. در عوض می‌تواند عزم شما را برای رفع کوفتگی تقویت کند. با ریختن مقداری روغن نعناع در مواد غذایی این ترفند را بکار بگیرید.

گریپ‌فروت

عطر مرکبات می‌تواند نقش مهمی در افزایش متابولیسم شما داشته باشد. مطالعه‌ای نشان داد که استنشاق عطر گریپ‌فروت با تحریک سیستم عصبی سمپاتیک موجب از کار افتادگی بافت چربی در موش صحرایی شده است. کارشناسان با آگاهی بیشتری در خصوص اینکه چگونه روغن اسانس گریپ‌فروت ممکن است وزن را کاهش دهد، به افراد بسیاری کمک کرده‌اند، اما ترکیب شیمیایی موجود در بسیاری از مرکبات، مزایای زیادی به ارمغان می‌آورد. عصاره گریپ‌فروت، آنزیم‌های بدن را فعال کرده و به بدن‌ در آب‌کردن چربی کمک می‌کند.

عصاره‌ی گریپ‌فروت، بهترین عصاره‌ای است که باعث چربی سوزی و کاهش وزن در بدن می‌شود، زیرا آنزیم‌های بزاق دهان را فعال کرده و درنتیجه چربی‌های بدن بهتر تجزیه می‌شوند. اگر عصاره‌ی گریپ‌فروت را با نعناع هندی ترکیب کنید، می‌تواند اشتها و گرسنگی‌تان را کم کند و به همین دلیل اسانس خوبی جهت کاهش وزن به شیوه‌ای سالم محسوب می‌شود. چند قطره از این ترکیب را در آب آشامیدنی‌‌تان بریزید، یا در فضای خانه و محل‌ کارتان پراکنده کنید.

لیمو

روغن لیمو به سرکوب اشتها و کاهش وزن کمک می‌کند. این میوه همانند گریپ‌فروت از مزایای بسیاری برخوردار است. سعی کنید کمی قبل از غذا ۵ تا ۶ قطره اسانس لیمو را مصرف کنید، یا ۱۲ قطره روغن را با مقداری روغن حامل (مانند بادام یا جوجوبا) به پشت گردن یا شکم بمالید. این روغن طی چند دقیقه به جریان خون نفوذ می‌کند.

مصرف روغن لیموترش به میزان کافی، نه خیلی زیاد، می‌تواند به عادتی ساده تبدیل شود. روغن لیموترش به تحریک عملکردهای متابولیک بدن کمک می‌کند، به‌ خصوص اگر این روغن صبح‌ها مصرف شود. میزان آنتی‌اکسیدان، اسید چرب و اسیدهای آمینه این روغن موجب افزایش میزان انرژی بدن می‌شود و سوخت‌وساز را بالا می‌برد. از طرف دیگر، روغن لیموترش به بهبود هضم غذا کمک می‌کند و میل به خوردن غذاهای پرکالری را کاهش می‌دهد.

اسطوخدوس

روغن اسطوخدوس با خواص آرامش بخشی و برطرف‌ کننده‌ی تنش شناخته‌ شده است. اگر شما هنگام آشفتگی در معرض مصرف بیش‌ از حد تنقلات هستید، استنشاق عطر این روغن موجب می‌شود از پرخوری خودداری نمایید. زمانی که ما در وضعیت آرامی باشیم، به سراغ پرخوری که برایمان خوب نیست نمی‌رویم. فقط عطر اسطوخدوس کافی است که به شما احساس دلپذیری ببخشد.

مطالب مرتبط
منبع
prevention
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

بستن
بستن