پیشرفت کنکارآفرینی

اصول کلیدی و ضروری برای ایجاد حلقه درونی

اگر یک توصیه فوق‌العاده وجود داشته باشد که بتواند زندگی ما را به شکل قابل‌توجهی تغییر دهد، این است که باید همواره مراقب حلقه درونی‌مان باشیم. ما همیشه این مسئله را شنیده‌ایم که می‌گویند: «کسانی که شما در زندگی با آن‌ها سروکار دارید، شخصیت شما را شکل می‌دهند.» همین‌طور این جمله که: «شما به لحاظ شخصیتی، تلفیقی از پنج نفری هستید که بیشتر با آن‌ها وقت می‌گذرانید.» اما، این سؤال باقی می‌ماند که: «ما چطور حلقه درونی‌مان را انتخاب می‌کنیم؟». روند موجود برای انتخاب افرادی که می‌خواهیم با آن‌ها بیشتر وقت‌مان را بگذرانیم، چیست؟

اصول کلیدی جهت ایجاد حلقه درونی

زمانی که به دیگران اجازه می‌دهید که وارد حلقه درونی‌تان شوند، باید به سه اصل کلیدی زیر توجه کنید:

۱٫ وفاداری

باید گفت که وفاداری عامل کلیدی بسیاری مهمی برای حلقه درونی شماست. وفاداری و اعتماد در زندگیتان به‌ عنوان یک واقعیت پذیرفته‌شده مشخصه‌هایی برتر و سرآمد هستند. مسئله‌ای که درباره وفاداری وجود دارد، این است که نمی‌تواند آموزش داده شده یا خریداری شود، چیزی است که از درون شما و دیگران نشأت می‌گیرد.

تعدادی سؤال نیز به این صورت وجود دارند: «آیا روی فردی که از او شناخت دارم، می‌شود حساب باز کرد؟ آیا می‌شود به این فرد اطمینان کرد، مکالماتی که با هم خواهیم داشت، بین خودمان بماند و به بیرون درز پیدا نکند؟ آیا فردی قابل‌اعتماد است که پس از ورود به حلقه درونی، درصورتی‌ که مشکلاتی حاصل شود و مجبور به ترک حلقه شوند، بشود به آن‌ها اعتماد کرد؟»

در حالی‌ که سؤالات زیادی در حین تعیین و تشخیص وفاداری افراد برای ورود به حلقه درونی وجود دارد، گاهی اوقات باید شک و دو دلی را کنار گذاشته و هرکسی را سریعاً قضاوت نکنید. زندگی بسیار کوتاه است که بخواهیم دیگران را زمانی که حال‌ و روز مناسبی ندارند، قضاوت کنیم. درنهایت، کمبود وفاداری و اعتماد خودشان را نشان می‌دهند.

اپرا وینفری می‌گوید: «همه دوست دارند با شما سوار لیموزین شوند، اما چیزی که شما واقعاً به آن نیاز دارید این است که، وقتی لیموزین‌تان خراب شد، با شما سوار اتوبوس شوند».

۲٫ ارتباطات

ارتباطات جهت موفقیت حلقه درونی‌تان ضرورت دارد. بدون وجود ارتباطات خوب، اثربخش و شفاف، حلقه درونی شما از هم جدا خواهد شد و با کمبود رشد مواجه خواهد شد. در حلقه درونی شما می‌بایست به‌ اندازه کافی آسایش و راحتی وجود داشته باشد و به همدیگر به‌ اندازه کافی اعتماد داشته باشید تا بتوانید با یکدیگر با روی گشوده و باز رفتار کنید. داشتن ارتباطات باز و اثربخش اهمیت بسیار زیادی دارند.

شما واقعاً چگونه می‌توانید از خودتان یا تیم‌تان توقع رشد داشته باشید، در صورتی‌ که بین شما شفافیتی وجود نداشته باشد؟ شما چگونه می‌توانید از خودتان و حلقه درونی‌تان توقع رشد داشته باشید، درصورتی‌که هیچ‌کس به دیگری کمک نمی‌کند؟ آیا آرمان حلقه درونی چیزی جز رشد و سلطه بر جهان در کنار هم است؟ بنابراین اگر شما نسبت به حفظ حلقه درونی خود تمایلی شدید داشته باشید، می‌بایست ارتباطات باز و شفاف را تشویق کرده و در گروه خود پیاده‌سازی کنید.

۳٫ چشم‌انداز

من همیشه به خاطر می‌آورم که پنددهنده‌ام به من می‌گفت: «بدون وجود چشم‌انداز، مردم فوت خواهند کرد». درحالی‌که این گفته ممکن است ریشه مذهبی داشته باشد، می‌توانیم روی صحت آن توافق داشته باشیم، این‌طور نیست؟ بدون چشم‌انداز، شما چطور از حلفه درونی‌تان توقع رشد خواهید داشت؟ برای ارائه یک واقعیت بسیار بی‌پرده، درصورتی‌که کمبود چشم‌انداز وجود داشته باشد، هیچ جهت‌گیری یا اقداماتی برای رشد وجود نخواهد داشت.

سپس باید از خودتان بپرسید، «آیا من واقعاً می‌خواهم کنار کسانی باشم که هیچ چشم‌اندازی برای زندگی‌شان ندارند؟». یک راهکار فوق‌العاده برای کمک به تیم‌تان جهت رشد چشم‌انداز و بلندپروازی‌شان، از طریق پرورش فردی به دست می‌آید؛ مطالعه کتاب‌، همکاری با دیگران و گوش دادن به اطرافیان. زمانی که شما و تیم‌تان روی رشد فردی کار می‌کنید، تضمین کرده‌اید که خواهان بهره‌وری در فعالیت‌های‌تان هستید.

جورج واشینگتن می‌گوید: «تنهایی بهتر از این است که در یک گروه بد قرار داشته باشی».

مرد و زن تفاوتی ندارد، سود خالص نتیجه نهایی رشدی است که به دنبال آن هستید. من مجبورم به این مسئله اعتراف کنم، تجربیات زیادی داشتم که در آن افرادی که در حلقه درونی بودند، خصیصه‌های مناسبی نداشتند و ارزش‌های آن‌ها موازی باارزش‌های دیگر اعضای تیم نبود. با این‌ حال، مادامی‌که من طی ملاقات‌هایی که با پنددهنده‌ام داشتم، از او یاد گرفتم که چگونه حلقه‌های درونی بسازم و چگونه افراد را بررسی و پایش کنم تا با ارزش‌های مورد نظر ما هم‌تراز باشند.

نتیجه‌گیری

بنابراین من به شما می‌گویم که باید به خاطر داشته باشید که حلقه درونی‌تان، زمانی که پای رشد کسب‌وکار و زندگی به‌ صورت کلی مطرح می‌شود، نسبت به هرچیزی برتری و سرآمدی دارد. درحالی‌که ممکن است خصیصه‌های شخصیتی بسیاری باشد که می‌بایست در حلقه درونی‌تان داشته باشید، به شما می‌گویم نباید فراموش کنید، تیم شما، بدون وفاداری، ارتباطات اثربخش و شفاف، و چشم‌اندازی برای  رشد، یک حلقه درونی واقعی نخواهد بود.

مطالب مرتبط
منبع
addicted2success
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن