پیشرفت کنکارآفرینی

کارآفرینی و رازهای موفقیت آن از دیدگاه Joel Brown

کارآفرینی به فرایند خلق ارزش جدید (مادی یا معنوی) از طریق یک تلاش متعهدانه با در نظر گرفتن ریسک‌های ناشی از آن اطلاق می‌شود. واژه کارآفرینی از کلمه فرانسوی ” Entrepreneurs ” به معنای “متعهد شدن ” نشأت گرفته‌ است، کارآفرینی اولین بار مورد توجه اقتصاددانان قرار گرفت و تمامی مکاتب اقتصادی از قرن ۱۶ میلادی تاکنون به نحوی کارآفرینی را در نظریه‌های اقتصادی خویش تشریح نموده‌اند. یوزف شومپیتر(۱۹۳۴) فرایند کارآفرینی را ” تخریب خلاق ” می‌نامد. به عبارت دیگر ویژگی تعیین‌‌کننده در کارآفرینی همانا انجام کارهای جدید یا ابداع روش‌های نوین در امور جاری است.

کارآفرین کیست؟

پیتر دراکر، پدر علم مدیریت، کارآفرین را کسی می‌داند که فعالیتی را با سرمایه اقتصادی خودش شروع می‌کند، ارزش‌ها را تغییر می‌دهد و در محیط اطراف خود تحول ایجاد می‌کند و به سمت بهتر شدن می‌برد. خلق کارهای خاص و تبدیل افکاری که در ذهن وجود دارند به واقعیت کار آسانی نیست. افراد زیادی هستند که به این افکار و ایده‌ها ایمان دارند این کارها به عناصر مالی و انسانی متعهد، نیاز دارد. بسیاری از افکار موفق وجود داشته‌اند که بعد از عملی شدن پروژه ناموفق بوده! و چه افکار ساده‌ای بودند که به چه پروژه‌های بزرگی تبدیل شدند.

کارآفرین

راز این تناقض ممکن است در مدیریت باشد که تمام افکار و کارها را اداره و تنظیم می‌کند. پس، برای موفقیت یک پروژه باید فکری باز داشته باشید. باید از ذهن خود و مشورت دیگران کمک بگیرید، بدانید که موفقیت شما بدین طریق حتمی است.
پس باید روی کسانی تمرکز کنید که کار کردن را دوست داشته و مهارت انجام کاری را که به آن‌ها سپرده‌اید داشته باشند و با اقتدار انجام دهند. من فکر می‌کنم همه ما می‌توانیم اتفاق نظر داشته باشیم که کارآفرینی بیشتر به اراده و پشتکار نیاز دارد تا شرایط و امکانات مناسب و خوب.

نکته: موضوعی که می‌تواند در تمام پیام‌های جوئل براون احساس شود این است که بزرگترین عامل تعیین‌کننده در زندگی و کسب و کار شما فرآیند ذهن شماست. فرآیند اشتباه ذهنی، که در اکثر مردم هنوز وجود دارد، اعتقاد به خوش شانسی و بد شانسی است. هنگامی که یک چنین طرز فکری وجود دارد، باعث می‌شود که تمام تلاش‌های افراد برای رسیدن به موفقیت بیهوده به نظر برسد. بسیاری از اظهارات جوئل براون  ساده هستند و درعین حال اغلب بحث برانگیز، به خصوص برای کسانی که هنوز اهمیت ایمان به کسب و کار را درک نمی کنند.

۹ جمله قدرتمند جوئل براون در زمینه کارآفرینی

نکته اول: ما فقط به آنچه معتقدیم مستحق آن هستیم و به آن می‌رسیم. بنابراین هرچه توقعات و استاندارهای خود را بالاتر ببرید، نتیجه بهتری دریافت خواهید کرد.

نکته دوم: روی مأموریت و تکالیفی که خداوند به شما داده است تمرکز کنید؛ این باعث می‌شود افکار منفی و حسادت نسبت به دیگران در ذهن شما جای نگیرد.

نکته سوم: به دیگران نگاه نکنید که چه شرایط یا امکانات یا استعدادهایی دارد و نگاه خود را به روی خودتان متمرکز کنید و به خودتان و داشته‌های خود نگاه کنید. بدانید که  شما در عالم بزرگي هستيد که درون هرکس، چیزهای منحصر فردی وجود دارد.

نکته چهارم: فراموش نکنید که هدف شما هزینه دارد و هزینه رسیدن به هدف‌تان، زندگی شماست. اگر می‌خواهید به موفقیت برسید، باید بر مشکلات مسیر رسیدن به هدف غلبه کنید. از خود بپرسید که آیا تمایلی به سخت کار کردن و پذیرش دشواری‌ها برای موفق شدن دارید؟ هر فرد موفق و با تجربه به شما خواهد گفت که ره صد ساله را یک شبه نمی‌توانید طی کنید. به این معنی که برای موفقیت بایستی شب‌ها را تا دیر وقت بیدار بمانید، ساعات طولانی بی‌وقفه کار کنید و شاید تا مدت‌ها تعطیلات نداشته باشید.

نکته پنجم: اگر شما درمورد کاری مطالعه می‌کنید، به این معنی است که  اعتماد و اعتقاد دارید و قصد دارید آن‌را انجام دهید و خداوند نیز به شما کمک می‌کند. همه چیز به خودتان باز می گردد. این بسیار مهم است که شما چقدر به خودتان اعتماد دارید و تا چه حد حرفه‌ای عمل می‌کنید. به مردم اجازه بدهید بدانند چقدر در کارتان تخصص دارید و کسب و کارتان کاملا بی عیب و نقص است. با افراد کاملا محترمانه رفتار کنید و در حین کار جدی و دقیق باشید. به کارتان اهمیت بدهید تا بقیه به ارزش شما و کارتان پی‌ببرند.

نکته ششم: زمانی باید بگذرد تا شما در کار خود بهترین شوید و به اطرافیان‌تان شناسانده شوید. شما تحقیقات دشوار و زیادی انجام داده‌اید تا طرحی برای انجام کاری را بنویسید، اما این فقط یک شروع است، هنگامی که شما شروع به انجام کاری می‌کنید، باید به کسب تجربه بپردازید و در آن زمینه به فردی خبره تبدیل شوید، شرکت در دوره‌های مرتبط مثل دوره‌هایی که سازمان فنی و حرفه‌ای برگزار می‌کند می‌تواند ایده‌ای بسیار مفید باشد.

نکته هفتم: موفقیت واقعی چیزی بزرگتر از خودتان است. این هدیه‌ای از طرف خدا است که این ایمان را به شما داده است که شما می‌توانید انجام بدهید. تعداد بسیار اندکی از کسب و کارها هستند که زود بازده هستند و موفقیت در آن‌ها برای اکثر افراد از پیش تضمین شده می‌باشد اما اکثر کسب و کارها وجود دارند که در بلند مدت جامعه تقاضا کنندگان خود را ساخته و به سود دهی می‌رسند به همین دلیل شما بایستی بسیار انعطاف پذیر بوده و کنترل خوبی بر شخصیت خود داشته باشید تا در مواقع سختی و موفقیت به بی‌راهه منحرف نشوید. به عبارتی در مسیر رسیدن به هدف و موفقیت باید به خودتان اعتماد داشته باشید که می‌توانید کار را به سرانجام برسانید.

نکته هشتم: آینده ایده‌آل شما در وجود شما زندانی است. دگرگون کردن نگاه خود و تعهد به انجام آن کار، تنها چیزی است که شما را به رویاهای‌تان نزدیک می‌کند.

نکته نهم: کارآفرینان واقعی منتظر اجازه کسی یا چیزی نیستند. آن‌ها به خود اجازه می‌دهند که ریسک کنند و کاری را شروع کنند و آن‌را انجام دهند.

جوئل براون یک رهبر جهانی است که میلیون‌ها نفر را تحت تاثیر قرار می دهد، اما زمانی که او شروع به کار کرد، او تنها یک مرد ساده و گرسنه بود که دیدگاه و ماموریت او ایجاد یک زندگی بهتر در شرایط خودش بود و کار معنا داری را در جهان انجام داد. شاید افکار او به شما کمک کند تا زندگی خود را براساس شرایط خودتان ایجاد کنید.
مطالب مرتبط
منبع
addicted2success
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن