پزشکیسلامت باش

دندان درد و درمان طبیعی آن توسط خودتان (قسمت اول)

اگر دندان درد دارید، مهم است بدانید ریشه ناراحتی شما چیست. بعد از آن، شما می‌توانید تعیین کنید که بهترین راه برای از بین بردن درد، تورم یا سایر علائم چیست؟

شستشوی با آب نمک منظم و نرمال کردن فشرده سازی سرد می‌تواند به طور معمول باعث تحریک مکرر و دندان درد شما را تسکین دهد شود، اما دردهای جدی‌تر ممکن است نیاز به مداخله دندانپزشک داشته باشد.
اگر علائم شما بیش از یک یا دو روز ادامه داشته باشد، دندانپزشک خود را ببینید. آن‌ها می‌توانند در مورد چگونگی تسکین علائم و جلوگیری از درد در آینده راهنمایی کنند.اگر شما هر کدام از این شرایط مثل بارداری، تغذیه با شیر مادر، یا هر گونه شرایط پزشکی که ممکن است ترکیبات گیاهی روی اون تأثیر بگذارد، قبل از استفاده از هر یک از درمان‌های زیر، باید با دندانپزشک خود صحبت کنید.

۱٫ با آب نمک شستشو دهید

برای بسیاری از افراد شستشو با نمک یک درمان مؤثر در مراحل اول است. آب نمک یک ماده ضد عفونی کننده طبیعی است و می‌تواند به کاهش ذرات و قطعاتی که ممکن است در میان دندان‌های شما گیر کرده باشد کمک کند. درمان دندان درد با آب نمک نیز می‌تواند به کاهش التهاب و بهبود زخم‌های دهانی کمک کند.
برای استفاده از این روش، ۱/۲ قاشق چای خوری  را به یک لیوان آب گرم اضافه کنید و آن را به عنوان دهانشویه استفاده کنید.

۲٫ با پراکسید هیدروژن شستشو دهید

شستشو پراکسید هیدروژن نیز ممکن است برای از بین بردن درد و التهاب مفید باشد. علاوه بر کشتن باکتری‌ها، پراکسید هیدروژن می‌تواند پلاک و لکه‌های خونریزی را بهبود بخشد. اطمینان حاصل کنید که پراکسید هیدروژن را رقیق کنید. برای انجام این کار، ۳ درصد هیدروژن پراکسید را با آب مقطر مخلوط کرده و از آن به عنوان دهانشویه استفاده کنید. آن را قورت ندهید.

۳٫ فشرده سازی سرد برای تسکین دندان درد

شما ممکن است از کمپرس سرد برای از بین بردن دندان درد که تجربه می‌کنید استفاده کنید، به ویژه اگر هر نوع آسیبی که باعث دندان درد شما شده است. وقتی فشرده سازی سرد را اعمال می‌کنید، باعث می‌شود که رگ‌های خونی در این منطقه تشدید شوند. این باعث می‌شود که درد شدیدتر شود. این سردی همچنین می‌تواند تورم و التهاب را کاهش دهد.برای استفاده از این رویکرد، یک کیسه بسته بندی شده حوله یخ را به مدت ۲۰ دقیقه در یک منطقه نگه دارید تا به منطقه آسیب دیده رو تحت تأثیر قرار دهد. شما می‌توانید هر چند ساعت این را تکرار کنید.

۴٫ کیسه‌های چای نعناع

کیسه‌های چای نعناع را می‌توان برای خنثی کردن دندان درد و رفع حساسیت لثه مورد استفاده قرار داد.برای انجام این کار، قبل از اعمال آن به منطقه آسیب دیده، یک کیسه چای استفاده شده را خنک کنید.شما همچنین می‌توانید روش‌ها را جانشین کنید و از آن برای خنک کردن، به جای گرم بودن منطقه استفاده کنید. برای انجام این کار، یک کیسه چای استفاده شده در فریزر را برای چند دقیقه بگذارید تا یخ بزند و سپس کیسه را به دندان خود بمالید

مطالب مرتبط
منبع
healthline
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن