خانه داریخانه و خانواده

یازده نکته کلیدی در مورد دکوراسیون مناسب منزل

مدل دکوراسیون منزل نقطه زیبایی در هر خانه است. برای داشتن خانه‌ای جذاب تنها کافی است دکوراسیون مناسب را انتخاب نمود. توجه به چیدمان مبلمان، نوع پرده پنجره‌ها و نورپردازی اتاق از جمله نکات مهم در دکوراسیون منزل است، که در این مقاله به این نکات و دیگر نکات مهم برای دکوراسیون مناسب منزل اشاره می‌کنیم.

تنظیم تم خانه از جلو درب

اگر می‌خواهید خانه شما در نگاه اول جذاب دیده شود باید از همان ابتدای ورود جذاب و سرگرم کننده باشد. توجه به رنگ درب و فرش جلو درب بسیار مهم است. رنگ درب معمولاً یک پیش زمینه از فضای داخلی منزل را نشان می‌دهد. انتخاب درب زرد یا نارنجی نشان دهنده‌ای خانه شاد و صمیمی است. اگر درب منزل قدیمی است بهتر است آن را با مدل‌های جدید و به روز عوض کنید.

رنگ دیوار

در دکور منزل بهتر است دیوارهای طبقه اول به رنگ بژ یا خاکستری باشند. وجود رنگ خنثی بر روی دیوار باعث می‌شود انتخاب لوازم جانبی منزل آسان‌تر باشد. همچنین انتخاب چنین رنگ‌های باعث می‌شود اتاق بزرگ‌تر به نظر برسد. کار نورپردازی نیز راحت‌تر خواهد بود.

چیدمان مبلمان اتاق‌ها

دقت داشته باشید چیدمان صندلی و مبلمان باید به گونه‌ای باشد که در اتاق احساس راحتی کرد. به عنوان مثال در اتاق نشیمن چیدمان مبلمان باید به شکل U باشد. چیدمان U شکل باعث می‌شود فضای اتاق صمیمی‌تر و گفتگو در آن راحت‌تر انجام شود. صندلی‌های اتاق غذا خوری باید درست مقابل میز قرار داشته باشند. همچنین فاصله آنها تا دیوار باید رعایت شود. چیدمان مبلمان برای اتاق‌های بزرگ‌تر بهتر است به شکل H انجام شود تا اینکه مبل‌ها دور تا دور اتاق گذاشته شوند.

 استفاده از نور خورشید در منزل

استفاده از پرده‌های ضخیم و قدیمی در مقابل پنجره را فراموش کنید. اجازه دهید نور خورشید به درون خانه تابیده شود. بهتر است از پارچه‌های سبک و نازک کتانی یا ابریشمی برای پرده‌های خود استفاده کنید.

وجود آینه در هر اتاق

آینه فضای روشن اتاق را دو چندان می‌کند. توجه داشته باشید آینه‌ها را به شکل افقی و یا در مقابل درب و پنجره قرار ندهید. بهتر است آینه در مکانی قرار داده شود که نور را به کل اتاق بازتاب کند.

قرار دادن آثار هنری بر روی دیوار

چیزی مسخره‌تر از این نیست که تابلوهای نقاشی بسیار بالا نصب شوند. آثار هنری باید به گونه‌ای نصب شوند که وسط آن هم‌سطح با چشم بیننده باشد. بر روی دیوارهای بزرگ از تعداد آثار بیشتری می‌توان استفاده کرد. هرگز یک تابلو کوچک را به تنهایی بر روی یک دیوار بزرگ نصب نکنید.

روشنایی اتاق‌ها

هر اتاق مناسب به شرایط موجود توسط یکی از سه نوع روش نورپردازی باید روشن شود. در نورپردازی نوع اول، نور محیط از وسایل آویزان از سقف تأمین می‌شود. این روش روشنایی برای آشپزخانه مناسب است. نوع دوم نورپردازی که در اتاق نشیمن استفاده می‌شود وجود نور ملایم برای روشن کردن آثار هنری است. معمولاً در این اتاق به دلیل وجود تلویزیون نیاز به نور زیاد نیست. نورپردازی مناسب اتاق خواب قرار دادن منابع نور در گوشه‌های اتاق است.

فرش

حتماً در اتاق نشیمن باید فرش قرار داده شود. اندازه فرش باید به گونه‌ای باشد تا حداقل به پایه مبل و صندلی‌ها برسد. حتی اگر اندازه اتاق خیلی کوچک است نباید از فرش‌های با سایز کوچک استفاده شود. قرار گرفتن بخشی از فرش زیر مبلمان، اتاق را بزرگ‌تر نشان می‌دهد.

قفسه کتاب

وجود قفسه و کمد در اتاق ضروری است. توجه داشته باشید قفسه کتاب را بر روی دیوار به شکل عمودی نصب کنید. قفسه تزئینی برای قرار دادن اشیاء تزئینی هم باید به اندازه کافی پایین نصب شود تا بیننده بتواند اشیاء موجود در قفسه را ببیند.

بلندتر دیده شدن سقف

برای بلندتر دیده شدن سقف از ترفند بصری استفاده کنید. برای بلندتر دیده شدن سقف، رنگ سقف را سفید کنید. پرده‌ها را بالاتر از پنجره‌ها نصب کنید. حتی اگر پنجره خیلی کوچک است باز پرده را بالاتر از لبه پنجره نصب کنید. به دنبال نصب نوارهای عمودی بر روی دیوار باشید. آینه‌های بزرگ و دیواری را به شکل عمودی نصب کنید.

دکور آشپزخانه

کابینت‌های قدیمی آشپزخانه را به شکل مدرن رنگ کنید. استفاده از اسپره های برنزی برای کار بر روی کابینت‌ها عالی است. در صورت نیاز پریزها، صفحات آشپزخانه و کمدهای قدیمی را عوض کنید. تغییر رنگ دیوارها نیز به داشتن محیط مدرن و جذاب کمک می‌کند.

مطالب مرتبط
منبع
thisoldhouse
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن